Aktualności

#aktualności #transfery

 26.06.2016

Tomasz Nowak piłkarzem Zagłębia!

W dniu dzisiejszym - w samo południe - umowę z naszym klubem podpisał były reprezentant Polski - Tomasz Nowak.

30-letni pomocnik ostatnio występował w Górniku Łęczna i w ekstraklasie rozegrał 31 spotkań, strzelił 1 bramkę, zaliczył 11 asyst, a także ujrzał 5 żółtych kartek. W Łącznej Tomasz Nowak spędził ostatnich kilka lat, gdyż trafił do klubu wiosną 2013 roku. Po roku z Górnikiem wywalczył awans do ekstraklasy (2014). W dwóch minionych sezonach był podporą ekipy z Łęcznej i na najwyższym poziomie rozgrywkowym rozegrał 67 spotkań (4 bramki), a łącznie w ekstraklasie zaliczył 143 występy (w barwach takich klubów jak Korona Kielce, Polonia Bytom, ŁKS Łódź i białoruskim FK Homel). 

Tomasz Nowak ma również za sobą przygodę reprezentacyjną. W Biało-Czerwonych barwach debiutował 17 stycznia 2010 roku w meczu z Danią (porażka 1:3) podczas turnieju o Puchar Króla Tajlandii. Powołanie otrzymał od trenera Franciszka Smudy. Łącznie dla Polski rozegrał 3 spotkania (oprócz wspomnianego spotkania z Danią grał również z Tajlandią i Singapurem, podczas tego ostatniego meczu zdobył bramkę, Polska wygrała 6:1).

Ciekawostką jest informacja, iż Tomasz Nowak urodził się 30 października, czyli w ten sam dzień, tylko kilkanaście lat później, co Diego Maradona. Nasz nowy piłkarz podziwia legendę światowego futbolu i na jego cześć dał imię swojemu synowi - Diego. 

- Bardzo się cieszymy, gdyż negocjacje trwały jakiś czas, jednak warto było. Jest to nasz pierwszy transfer przed nowym sezonem. Dodatkowo mogę już potwierdzić na sto procent, iż Jakub Szumski zostaje w Sosnowcu (transfer czasowy z Legii Warszawa - wyj. red.), a także wydłużymy wypożyczenie Roberta Bartczaka - zdradził dyrektor sportowy, Robert Stanek

Życzymy powodzenia i samych sukcesów w barwach Zagłębia! 

Wszystkie zdjęcia z podpisu - tutaj