Aktualności

#aktualności

 13.09.2016

Oldboje Zagłębia zwycięzcami IV Pucharu Lata

Oldboje Zagłębia Sosnowiec wygrali IV Puchar Lata pod patronatem Prezydenta miasta Sosnowca Arkadiusz Chęcińskiego .

W  turnieju wystąpiło 12 drużyn. Cały turniej odbył się na Kompleksie Piłkarskim przy ulicy Kresowej 1. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy po sześć  drużyn. Do dalszych gier awansowały cztery pierwsze drużyny z każdej grupy. Zmagania boiskowe odbyły się w formule 5 zawodników w polu plus bramkarz . Rywalizację w swoich grupach wygrały TIBGEO Sosnowiec oraz Oldboje Zagłębia Sosnowiec. Jak się później okazało była to para finalistów turnieju . 

Finał był bardzo zaciętym pojedynkiem obie drużyny stworzyły ciekawy mecz . Obie drużyny dochodziły do sytuacji bramkowych. Nieznaczną przewagę w polu posiadała drużyna Zagłębia, która w bramce miała zawodnika z pola i dość dobrze wykorzystywała to zagranie z lotnym bramkarzem, co ciekawe ten wariant był stosowany przez cały turniej. Wynik spotkania otworzył Tomasz Wiejacha nie dając szans bramkarzowi TIBGEO. Druga bramka była ozdobą tego meczu  zdobył ją Marek Pietrzak uderzając w samo okienko. Do końca  meczu  Oldboje Zagłębia  nie pozwolili sobie strzelić żądnej  bramki i puchar trafił w ich ręce.

Wyniki  Ćwierćfinał
Wirex - Vegmet   1 : 1 ( K. 3:1)
Sky Team : Tweetop Sosnowiec  1 : 0
Auto Śliwka : Tibgeo   0 : 1

Oldboje Zagłębia  Sosnowiec : RKS Zagłębie D .G   3 : 0 (dekompletacja drużyny)

Półfinał 
Oldboje Zagłębia Sosnowiec : Wirex   2 :0 
Bramki - Bronikowski  2 
Sky Team : Tibgeo   0 : 1
Mecz o III miejsce 

Sky Team  : Wirex  5 : 2 

Finał  
Oldboje Zagłębia Sosnowiec  : Tibgeo    2 : 0

Bramki - Wiejacha , Pietrzak 

Skład Oldboje Zagłębia Sosnowiec - G.Figura, T.Wiejacha , J.Zudin , M.Pietrzak , T.Cernal , W.Kopeć , M.Olszewski, A. Chęciński ,S.Stemplewski , A. Derbin, P. Bronikowski Trener A. Piątek