Aktualności

#aktualności #region #kibice

 24.10.2016

Zagłębiowscy Seniorzy spotkali się na Ludowym

Zagłębiowska rodzina powoli rośnie w siłę. Na Stadionie Ludowym ponownie spotkali się byli piłkarze i trenerzy zrzeszeni w zawiązującym się Stowarzyszeniu Senior 55+, które skupia osoby związane w przeszłości z piłkarskim, hokejowym czy też koszykarskim Zagłębiem.

Przypomnijmy tylko, że sosnowiecki klub jest jednym z najbardziej utytułowanych w Polsce i ma na koncie 7 tytułów mistrza kraju w grach zespołowych oraz 4 Puchary Polski piłkarzy.

- Nam nie chodzi tylko o to, by się spotkać przy kawie czy herbatce i powspominać stare dobre czasy. Chcemy aktywnie pomagać klubowi, wspierać naszych kolegów, którym przytrafiły się problemy życiowe, być częścią zagłębiowskiej rodziny. Na następne spotkanie zaprosimy Marcina Jaroszewskiego, prezesa klubu i przekażemy mu nasze pomysły dotyczące współpracy - mówi Jerzy Lula, inicjator utworzenia Stowarzyszenia Senior 55+.

W trakcie spotkania sporo czasu poświęcono osobie Andrzeja Jarosika, ikony sosnowieckiej piłki, 25-krotnego reprezentanta Polski, który dla kibiców jest jak... yeti. Wszyscy o nim mówią, tylko nikt go nie widział, przynajmniej w ostatnich latach.

- Wiemy, że Andrzej Jarosik mieszka we Francji, ale nie mamy jego adresu. To byłaby wspaniała sprawa, gdyby udało nam się go ściągnąć do Sosnowca, przedstawić młodszemu pokoleniu kibiców. Gdyby Zagłębie awansowało do ekstraklasy, w co głęboko wierzę, to przed pierwszym meczem mógłby się pojawić na Stadionie Ludowym i zostać uhonorowany przez klub. To przecież nasza legenda! - zaznacza Andrzej Wydrychiewicz, były prezes Zagłębia Sosnowiec.

Dodajmy, że kolejne spotkanie Seniorów Zagłębia odbędzie się 8 listopada na Stadionie Ludowym o godz. 17:00 - w restauracji 3Kolory (Sosnowiec, ul. Kresowa 1, "Dom Sportowca" na I piętrze).