Aktualności

#aktualności #Memoriał Mazura #kibice

 28.12.2016

XXII Memoriał Mazura - 15 stycznia

W hali MOSiR Sosnowiec przy ul. Żeromskiego rozegrany zostanie XXII Memoriał Włodzimierza Mazura. Imprezę zaplanowano na 15 stycznia 2017 roku.

Włodzimierz Mazur jest jedną z legend Zagłębia Sosnowiec, był reprezentantem Polski, a także ulubieńcem kibiców. W naszych barwach rozegrał 289 spotkań, zdobył 80 bramek, natomiast z Orłem na piersi wystąpił 23-krotnie (3 trafienia). Z reprezentacją Polski pojechał na Mistrzostwa Świata w Argentynie w 1978 roku. Włodzimierz Mazur grał również we Francji w barwach Stade Rennais. 

Dwa lata temu - podczas XX Memoriału Mazura - uroczyście nadano imię naszego byłego piłkarza Akademii Zagłębia, w której trenuje blisko pół tysiąca młodych adeptów piłki nożnej. 

Przez 20 lat podczas turnieju zbierane były środki na rodzinę Włodzimierza Mazura, a dokładniej wdowę po piłkarzu, który zmarł w wieku 34 lat, jednak najbliżsi naszego zawodnika sami zgłosili, iż nie jest już potrzebne wsparcie, więc od 2 lat są prowadzone akcje charytatywne, jednak za każdym razem wybierany jest inny cel.

W 2017 roku Memoriał Włodzimierza Mazura rozegrany zostanie 15 stycznia, bilety będą do nabycia od 9 stycznia w restauracji 3Kolory. 

Otwarcie imprezy będzie o 10:35, a kasy hali przy ul. Żeromskiego będą otwarte od 9:00. Zakończenie przewidziano na 17:00.

Ceny biletów:

Górna cześć trybun - 10 zł
Dolna część trybun - 20 zł 
Dzieci do lat 6 wchodzą za darmo z opiekunem

Podczas imprezy nie zabraknie pokazu Football Freestyle, a także występu dziewczyn z grupy tanecznej - HASAO Show Dance & Cheerleaders.

Uczestnicy XXII Memoriału Mazura: 

- Zagłębie Sosnowiec
- Śląsk Wrocław
- Reprezentacja Polski w Beach Soccerze (z naszym byłym piłkarzem - Szymonem Gąsińskim)
- Gwiazdy Śląskiej Piłki (z byłymi reprezentantami Polski) 
- Zwycięzca Halowej Ligi Zagłębiowskiej - Mador