Aktualności

#aktualności #promocja #region #kibice #akademia

 27.01.2017

1 % nic nie kosztuje, a Akademię buduje

Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1 % podatku na Akademię Zagłębia im. Włodzimierza Mazura, dzięki Państwa wsparciu możemy podnosić poziom szkolenia młodych Zagłębiaków.

Często osoby zastanawiające się nad oddaniem 1 % myślą, iż jest to dodatkowy koszt, nic bardziej mylnego. Kwota 1% wyliczana jest z kwoty należnego podatku (czyli tego, który i tak musimy odprowadzić do urzędu skarbowego) i możemy przekazać ją organizacji posiadającej tzw. status opp, czyli status organizacji pożytku publicznego, która znalazła się na liście podmiotów uprawnionych do otrzymywania 1% podatku. Osoby nie przekazujące żadnej z fundacji 1 %, oddają te środki do Urzędu Skarbowego. 

Miło nam poinformować, iż można przekazać 1 % na Fundację Akademia Piłki Nożnej Zagłębia Sosnowiec. Całość w ten sposób uzyskanych środków zostanie przekazana na podniesienie jakości szkolenia młodych Zagłębiaków. 

Dlatego zwracamy się do naszych kibiców, by nie zapomnieli o wsparciu naszej Akademii, a także kierujemy do fanów prośbę, by namawiali swoich znajomych na zapisanie 1% dla Fundacji Akademia Piłki Nożnej Zagłębia Sosnowiec - KRS: 0000498983. 

1 % dla Fundacji Zagłębia
Fundacja Akademia Piłki Nożnej Zagłębie Sosnowiec:  
ul. Kresowa 1, 41-200 Sosnowiec 
KRS: 0000498983 Sąd Rejonowy w Katowicach 
Regon: 243499474, NIP: 6443506865 
Rachunek bankowy: Raiffeisen POLBANK PL 34175010350000000026194644 

Liczby Akademii:  
25  - trenerów, a także psycholog i dietetyk sportowy 
500  - dzieci i młodzieży mamy pod opieką (od 3 do 19 roku życia) 
250 - tyle spotkań w sezonie rozgrywają nasi młodzi piłkarze 
5  - młodzieżowych reprezentantów Polski trenuje w akademii 
10 - młodych piłkarzy Zagłębia otrzymało powołanie do kadry województwa 

Nasz klub współpracuje w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży z Legią Warszawa, a także z klubami z regionu Zagłębia Dąbrowskiego i nie tylko. 

Kluby partnerskie Zagłębia:

- Akademia Sportu Wojkowice
- Czarni Sosnowiec 
- Górnik Jaworzno
- Górnik Piaski
- Górnik Sosnowiec
- Salos Dąbrowa Górnicza 
- UKS Piłkarz Sosnowiec
- Westovia Tarnów 
- ZEW Kazimierz Sosnowiec 

Szkolenie dzieci i młodzieży niesie ze sobą dużo wyzwań i trudów, jednak dla nas najważniejsze jest to, by młodzi adepci futbolu mogli rywalizować z najlepszymi w Polsce i nie tylko. 

Najczęściej zadawane pytania dotyczące przekazania 1 %:

Czy mogę podzielić mój 1% na kilka organizacji?

Każdy podatnik, wypełniając PIT, może wpisać nazwę tylko jednej organizacji, której przekazuje swój 1%. Wyjątek stanowi sytuacja kiedy  wypełniamy więcej niż jeden PIT, bo np. nasze dochody pochodzą z pracy i papierów wartościowych możemy na każdym wymienić inną organizację pożytku publicznego.

Co organizacje robią z 1% podatku? 

Pieniądze z 1% otrzymane przez opp mogą być wydane wyłącznie na prowadzenie działalności pożytku publicznego. Informację, na co zostały spożytkowane środki z 1%, organizacja pożytku publicznego ma obowiązek umieścić w swoim sprawozdaniu merytorycznym, zgodnie z wzorem określonym w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Każda organizacja pożytku publicznego ma obowiązek publikowania go m.in. na swojej stronie internetowej.