HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #reprezentacja #akademia

 2.02.2017

Jakub Pawlik powołany do reprezentacji Polski

Trener reprezentacji Polski do lat 17 - Robert Wójcik powołał dodatkowo trzech zawodników na towarzyski turniej w hiszpańskiej La Mandze. W tym gronie znalazł się wychowanek Akademii Zagłębia im. Włodzimierza Mazura - Jakub Pawlik.

16-letni Jakub Pawlik w trakcie zimowych przygotowań dołączył do pierwszego zespołu, z którym aktualnie przebywa na zgrupowaniu w Rybniku-Kamieniu. Lewy obrońca wystąpił w tym roku we wszystkich meczach kontrolnych Zagłębia. 

Jesienią utalentowany lewonożny zawodnik występował w drużynie Juniora Starszego. Piłkarz jest wychowankiem trenera Grzegorza Bąka, który przez ostatnie lata pracował z rocznikiem 2000 w Akademii Zagłębia im. Włodzimierza Mazura. W ostatnim roku drużynę Pawlika przejął trener Michał Farkaś, który aktualnie jest asystentem Dariusza Banasika przy pierwszym zespole. 

Jakub Pawlik był powoływany do reprezentacji województwa i Polski U-16. Tym razem otrzymał szansę zaprezentowania się przed szkoleniowcem kadry Polski U-17. 

Podczas turnieju w hiszpańskiej La Mandze Polacy zmierzą się z Czechami (9 lutego), ze Szwedami (11 lutego) i Norwegami (13 lutego).