Aktualności

#aktualności #akademia

 6.02.2017

Sobotnie turnieje roczników 2005 i 2009

W sobotę w hali AKS-u Niwka w Sosnowcu odbył się turniej o Mistrzostwo Sosnowieckiego Podokręgu PZPN rocznika 2005. Ponadto odbył się Turniej MKS Zaborze Cup oraz Mysłowicki Turniej Halowy organizowany przez Unię Kosztowy dla rocznika 2009.

Turniej rozpoczął się o godzinie 9:00. Drużyny podzielone były na III grupy rozgrywkowe. Grupa I: BKS Będzin, KKS Czarni, RKS Grodziec. Grupa II: Zagłębie Sosnowiec, AKS Niwka, Górnik Piaski. Grupa III: Orbita Bukowno, Zew Kazimierz, KS Mydlice.

Piłkarze z rocznika 2005 Akademii Zagłębia rozegrali dwa mecze w grupie. Pierwszy z AKS-em Niwka, który wygrali 4:1 (bramki: Zawał x2, Wilk, Wojda), drugi z Górnikiem Piaski zakończony wynikiem 3:2 dla Zagłębia (bramki: Wilk, Domoslawski, Postrach). Po dwóch zwycięstwach w grupie rozgrywkowej zawodnicy rozpoczęli zmagania w fazie finałowej turnieju, gdzie pierwszy mecz zremisowali z BKS-em Będzin 1:1 (bramka: Wilk). Ostatni mecz z Orbitą Bukowno Zagłębiacy przegrali 1:4 (bramka: Postrach).

Skład rocznika 2005: Opalski, Postrach, Smok, Zawal, Chamczyk, Domosławski, Wojdas, Wilk, Szczepański.

Zdjęcia z Turnieju - tutaj

Rocznik 2009 kolejną edycję turnieju MKS Zaborze Cup ma już za sobą. W turnieju wzięły udział zespoły: MKS Mysłowice, ROW Rybnik, Raków Częstochowa, AP Champions Rybnik, Zagłębie Sosnowiec, Sparta Katowice, MKS Zaborze. Mecze odbywały się systemem grupowym, z którego drużyny awansowały do grup Ligi Mistrzów i Ligi Europa. Każde ze spotkań trwało 17 minut, co daje przeszło 100 minut grania. Jest to spora dawka, jak na tak młodych piłkarzy. Obok hali, na której rozgrywały się mecze, udostępniona była mała hala, który była areną zabaw i gier piłkarskich. - Zagłębie zaprezentowało się z bardzo dobrej strony , a mecz między Nami a Rakowem Częstochowa został okrzyknięty mianem spotkania turnieju. Kolejna porcja doświadczeń za Nami - podsumowuje trener Piotr Krakowiak.

Zagłębie wystąpiło w składzie: Jakub Danowski, Konrad Dusza, Karol Knapik, Oliwier Miglus, Bartosz Mierzwinski, Mateusz Marczyk, Alex Gibney, Jaś Pyryt, Oliwier Tarnowski.

Jednocześnie w hali MOSIR w Mysłowicach dwa zespoły rocznika 2009 rywalizowały w turnieju organizowanym przez Unię Kosztowy. - Mecze toczyły się na dwóch boiskach. Graliśmy systemem 4x4. Oba Nasze zespoły zaprezentowały się bardzo dobrze strzelając wiele bramek i prezentując wysokie umiejętności piłkarskie - komentuje trener Piotr Krakowiak.

Zagłębie wystąpiło w składzie: Franek Bochenek, Klaudek Jankowski, Oliwier Juszczyk, Daniel Stawiarski, Dominik Wydrych, Oliwier Sych, Jakub Kita, Wiktor Chojeta, Olek Tomaszewski, Dominik Wiedynski, Jakub Staroszczyk, Bartek Konieczny, Bartek Nowak, Oliwier Nowak, Bartek Holewa, Olek Machowicz.