Aktualności

#aktualności #akademia

 14.02.2017

Halowe rozgrywki najmłodszych

Piłkarze z roczników 2007, 2008 oraz 2009 spędzili pracowity weekend, podczas którego rozgrywali mecze halowe.

Piłkarze z rocznika 2007 zagrali w weekend dwumecz z Football Club Będzin oraz z KS Mydlice. W hali DorJan w pierwszym spotkaniu piłka wpadała do siatki aż 25 razy, a w drugim mogliśmy oglądać łącznie 16 bramek. - Ten dwumecz na hali traktuję jako jednostkę treningową, która dała możliwość przejrzenia kadry zawodniczej w rywalizacji z przeciwnikiem. Na dzień dzisiejszy udało się zaobserwować zachowania 31 zawodników w warunkach meczowych, a to dopiero początek, ponieważ już w przyszłym tygodniu gramy na boisku w Tychach pierwszy mecz kontrolny, który da nam kolejny zastrzyk informacji nt. zawodników i zespołu. Oprócz tego te gry kontrolne pozwoliły nam zweryfikować przepracowany mikrocykl treningowy dotyczący fazy otwarcia gry. Oczywiście przeanalizowaliśmy wspólnie z II Trenerem popełniane błędy i będziemy starali się w przyszłości sukcesywnie je eliminować - podsumowuje spotkania trener Mariusz Majewski.

Zagłębie Sosnowiec - Football Club Będzin 4:21

Bramki: Dostał, Mądry, Orczyk, Jurecki

Zagrali: Małota, Gaweł, Gabor, Gajda, Mądry, Orczyk, Krawiec, Górski, Matyszczyk, Sierka, Miśkiewicz, Jurecki, Dostał, Prorok, Sieczka, Kaszuba, Ślęzak, Światek.

Zagłębie Sosnowiec - KS Mydlice 10:6

Bramki: Przybylski - 6, Kurek - 3, Bargieł

Zagrali: Zwierzyński, Małota, Sierka, Przybylski, Domin, Kurek, Wójcikiewicz, Wąsowski, Jachimowski, Koczewski, Bartoszek, Karbownik, Bargieł, Rozenek, Toczko.

W hali IV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica zawodnicy Zagłębia Sosnowiec z rocznika 2008 rozegrali mecz sparingowy z Rozwojem Katowice.  Młodzi piłkarze grali prawie 4 godziny. Padło dużo bramek, było mnóstwo ładnych akcji indywidualnych i zespołowych. - Najważniejsze to oczywiście radość z gry i uśmiech na twarzy zawodników - podkreśla trener młodych piłkarzy Rafał Sadowski.

Podopieczni trenera Piotra Krakowiaka (2009) w niedzielny poranek rozpoczęli zmagania w turnieju Strambel Cup 2017 organizowanym przez Raków Częstochowa. - Zmagania odbywały się w super atmosferze, co przełożyło się na Naszą dobrą dyspozycję. Jak zwykle zaangażowanie było na wysokim poziomie, a umiejętności oraz poszczególne zagrania doceniali nawet rodzice przeciwnych klubów. Ostatecznie turniej zakończyliśmy na 2 miejscu, nieznacznie ulegając gospodarzom. Wielkie brawa dla zawodników oraz rodziców, którzy jak zawsze wspierali Nas swoim dopingiem - podsumowuje trener Piotr Krakowiak.
W turnieju uczestniczyły drużyny: Zagłębie Sosnowiec, Raków Częstochowa, SMS Łódź, Odra Opole, Ajaks Częstochowa, Ruch Radzionków, RAP Radomsko. 


Zagłębie wystąpiło w składzie: Jakub Danowski, Konrad Dusza, Daniel Lukoszek, Jaś Pyryt, Iwo Kasprzyk, Piotr Jagieło, Karol Knapik, Bartosz Mierzwiński, Michał Gut, Franek Bochenek, Oliwier Tarnowski.

Sobotni turniej halowy Juventus Cup niestety nie odbył się z powodów awarii hali. Zostanie on przełożony na inny termin.


Fotorelacja z Turnieju Strambel Cup 2017 Częstochowa - tutaj