HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #sparing #reprezentacja #akademia

 20.02.2017

Dwóch Zagłębiaków wygrywa turniej z kadrą U13

Wychowankowie Akademii Zagłębia im. Włodzimierza Mazura - Bartosz Chęciński i Michał Kopka otrzymali powołania do kadry województwa U-13. Młodzi Zagłebiacy, razem z kolegami z reprezentacji, wygrali turniej w Zabrzu.

Finałowy mecz XXI Międzynarodowego Halowego Turnieju Piłki Nożnej Trampkarzy o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta w Zabrzu potwierdził, że najlepszą drużyną dwudniowych zmagań pod dachem obiektu przy ul. Matejki była Reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej U13 (rocznik 2004). 

Urodzeni w 2004 roku podopieczni Arkadiusza Miedzy, Arkadiusza Wrzesińskiego i Mariusza Grząby pokonali w spotkaniu o pierwsze miejsce 1:0 rówieśników z Reprezentacji Ostrawy.

W meczu o brązowe medale Reprezentacja Dolnośląskiego ZPN pokonała 1:0 Reprezentację Podokręgu Zabrze. W spotkaniu o 5. miejsce MOSiR Jastrzębie wygrał 2:0 z FC Opir Lwów i w potyczce o 7. pozycję zespół FK Lokomotiva Trnava pokonał 3:0 drużynę ASP Wisłoka Dębica.

- Ten turniej potwierdził, że mamy trzon reprezentacji U13 mówi Arkadiusz Miedza. - Nie znaczy to jednak, że kadra na wiosenne mecze rundy rewanżowej rywalizacji o awans do finałów mistrzostw Polski już jest zakończona. Absolutnie nie. Spotkamy się 21 marca na konsultacji, w której weźmie udział 36 zawodników i z nich wybierzemy kadrę. O tym, że warto się na takich konsultacjach pokazać najlepiej świadczą przykłady Majchrzaka, Kułagi i Kwaśniewskiego. Oni właśnie w zabrzańskim turnieju debiutowali w Reprezentacji Ślaskiego Związku Piłki Nożnej, bo wyłowiliśmy ich w jesiennych konsultacjach. A wracając do turnieju w Zabrzu, trzeba dodać, że zagraliśmy dojrzale, zespołowo i skutecznie. Cała drużyna zasługuje na pochwałę - dodał szkoleniowiec. 

Bartosz Chęciński w Zagłębiu trenuje w roczniku 2003 pod okiem Grzegorza Bąka, natomiast Michał Kopka w drużynie o rok młodszej, którą prowadzi Miłosz Miśkiewicz

Gratulacje dla młodych Zagłębiaków!