Aktualności

#aktualności #akademia

 21.02.2017

Trzecie miejsce w turnieju rocznika 2009

W niedzielę 19 lutego zawodnicy z rocznika 2009 zajęli trzecie miejsce w turnieju GieKSa Cup, który odbył się na sztucznej murawie na obiektach Kopalni Futbolu.

Młodzi Zagłębiacy rywalizowali na dwóch boiskach Kopalni Futbolu, a mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. Po zasadniczej fazie zawodów drużyny stanęły do rywalizacji o miejsca w klasyfikacji końcowej. - Spotkania były bardzo emocjonujące, zawodnicy rozegrali łącznie 8 spotkań i zdobyli prawie 40 bramek. Ciekawe pojedynki 1x1, spektakularne parady bramkarzy, współpraca z partnerami i ogromne zaangażowanie  sprawiło, że był to bardzo pożyteczny sprawdzian dla Naszej drużyny, a dla rodziców i kibiców świetna zabawa . Warto nadmienić, że w meczu o 3 miejsce z Sandecją Nowy Sącz zdobyliśmy bramkę na 3:3 w ostatnich sekundach meczu, a w rzutach karnych wygraliśmy w 7 kolejce. Cała hala  aż wrzała  od dopingu podsumowuje trener Piotr Krakowiak.
Na zakończenie zmagań turniejowych każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal. Ponadto najlepszym trzem zespołom zostały wręczone puchary.

Zagłębie wystąpiło w składzie: Bartosz Mierzwiński, Konrad Dusza, Jakub Danowski, Jan Pyrt, Franciszek Bochenek, Daniel Lukoszek, Oliwier Tarnowski, Karol Knapik, Bartosz Holewa.

Tabela końcowa turnieju:

1. Górnik Zabrze
2. GKS Katowice żółci
3. Zagłębie Sosnowiec
4. Sandecja Nowy Sącz
5. Gwarek Zabrze
6. GKS Katowice zieloni
7. APN GKS Tychy
8. Radomiak Radom

Pracowita końcówka tygodnia czeka podopiecznych trenera Mariusza Majewskiego (rocznik 2007), którzy już w najbliższy czwartek zagrają mecz kontrolny z Ursusem Warszawa o godz. 16:00 w Sosnowcu. Kolejne spotkania drużyna rozegra w sobotę (25.02) na boisku Czarnych Sosnowiec z Józefką Chorzów oraz Czarnymi Sosnowiec o godz. 15:00.