Aktualności

#aktualności #akademia

 24.02.2017

Rozgrywki najmłodszych Zagłębiaków

Nasi najmłodsi piłkarze również w weekend nie próżnują. Turniej Halowy Zima Orlik Cup 2017 oraz sparingi wypełnią wolny czas Zagłębiaków.

W niedzielę 26 lutego w hali sportowej w Blachowni, odbędzie się ostatni już, szósty turniej z cyklu VIII Ogólnopolskich Turniejów Piłki Nożnej Halowej ,,Zima Orlik Cup 2017". Rozgrywki organizowane są przez UKS Orlik Blachownia, a współorganizatorem wydarzenia jest OSiR Blachownia. Patronat honorowy nad turniejem objęły władze Blachowni - Burmistrz oraz Rada Miejska. W turnieju wystąpi osiem zespołów z rocznika 2009. Nie będzie prowadzona klasyfikacja końcowa, co oznacza, że każdy zespół będzie zwycięski. Dla wszystkich uczestników przygotowano medale i słodkie upominki, a każda z drużyn otrzyma pamiątkowe dyplomy.

W turnieju wystąpią drużyny: 
1. Orlik Blachownia I
2. Orlik Blachownia II
3. Zagłębie Sosnowiec I
4. Zagłębie Sosnowiec II
5. Sportowa Częstochowa I
6. Sportowa Częstochowa II
7. Akademia Raków Częstochowa I
8. Akademia Raków Częstochowa II

Oprócz niedzielnego turnieju halowego podopieczni trenera Rafała Sadowskiego (2008) oraz trenera Piotra Krakowiaka (2009) rozegrają sparing między sobą, oraz z drużynami GKS-u Katowice i KS Mydlice. Rozgrywki będą miały miejsce w sobotę i w niedzielę w hali III Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa.

Najmłodszy rocznik Akademii Zagłębia, a mianowicie 2010, rozegra dzisiaj (24.02) II część sparingu z Górnikiem Piaski. Spotkanie rozgrywane będzie jednocześnie na trzech boiskach w hali IV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Sosnowcu. Od początku do końca (17:30-20:00) nad najmłodszymi będą czuwać trenerzy: Tomasz Głowania i Piotr Grabowski.