Aktualności

#aktualności #akademia

 7.03.2017

Turniej Piłkarz Cup 2017

Dwa roczniki Akademii Zagłębia, a mianowicie 2006 i 2007, w minioną sobotę wzięły udział w Turnieju Piłkarz Cup 2017. Piłkarze zdobyli dwa drugie miejsca. Młodzi Zagłębiacy z rocznika 2009 również ciężko pracowali.

Piłkarze, nad którymi piecze sprawuje Piotr Tomsia (2006) wygrali wysoko wszystkie mecze. Ulegli dopiero w finale drużynie Piłkarza I Sosnowiec 0:2, co dało im drugie miejsce w turnieju. Zawodnik Zagłębia - Dominik Poradowski - został królem strzelców, zdobywając aż 9 bramek.

Turniej Piłkarz Cup 2017:

Zagłębie - Piłkarz II 4:0
Zagłębie - Ks Mydlice 4:0
Zagłębie - Zew Sosnowiec 9:1
Zagłębie -  AP 2012 Jaworzno 6:0
Zagłębie - Piłkarz I Sosnowiec  0:2

Skład: Szumla, Król, Flak, Adamek, Moroń, Zemła, Żądło, Poradowski, Musiał, Chałupczak 

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 14 przy ulicy Kisielewskiego w Sosnowcu rocznik 2007 również wystąpił w turnieju Piłkarz Cup 2017.  W gronie 6 zespołów młodzi Zagłębiacy uplasowali się na II miejscu, pokonując UKS Sławków, Zew Kazimierz i Piłkarz II Sosnowiec. Po wyrównanym i zaciętym spotkaniu piłkarze przegrali 1:0 z Piłkarzem I Sosnowiec i pomimo prowadzenia 3:1, zremisowali 3:3 z zespołem Czarnych Sosnowiec. - Turniej, był świetną okazją dla naszych zawodników do sprawdzenia się z rówieśnikami z okolicznych klubów oraz możliwością zaprezentowania swoich umiejętności przed zgromadzoną publicznością. Najlepszym zawodnikiem turnieju został, reprezentujący barwy naszego klubu, Dominik Miśkiewicz - przekazał II-Trener zespołu - Krzysztof Ślęzak.

Turniej Piłkarz Cup 2017:

Zagłębie - Sławków 1:0 
bramka: Gabor
Zagłębie - Piłkarz II Sosnowiec 6:1
bramki: Jurecki-2, Miśkiewicz-2, Ślęzak, Gabor
Zagłębie - Zew Kazimierz 5:1
bramki: Sieczka-2, Gabor-2, Miśkiewicz
Zagłębie - Piłkarz I Sosnowiec 0:1
Zagłębie - Czarni Sosnowiec 3:3
bramki: Jurecki, Miśkiewicz, Ślęzak 

Skład: Gaweł, Miśkiewicz, Sieczka, Gabor, Ślęzak, Jurecki, Sierka, Matyszczyk, Przybylski, Bargieł.

Rocznik 2009 miał okazję zaprezentowania swoich umiejętności piłkarskich na turnieju w Bieruniu. Drużyna rywalizowała z zespołami: Unia Bieruń Stary, Iskra Pszczyna, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Górnik Zabrze, Pogoń Ruda Śląska, APN Tychy.
Dla niektórych zawodników było to pierwsze zdarzenie w rywalizacji turniejowej. Poziom gry młodych Zagłębiakow nie odbiegał od ogólnego poziomu turnieju, jednak zabrakło trochę szczęścia, gdyż wszystkie wyniki kończyły się jednobramkową różnicą. -Ostatecznie zajęliśmy 7miejsce, jednak doskonale zdajemy sobie sprawę, że to nie wynik, a szkolenie i nauka tych młodych adeptów futbolu jest na pierwszym miejscu - relacjonuje trener Piotr Krakowiak.

Skład: Lukoszek, Fatyga, Jankowski, Kita, Smorąg, Maroszek, Holewa, Gut, O. Nowak, Rasała.

Równocześnie na boisku Słowika w Olkuszu zawodnicy, nad którymi piecze sprawuje trener Piotr Krakowiak rywalizowali w meczu sparingowym z rówieśnikami z małopolski. Mogliśmy oglądać półtorej godziny grania na dobrym tempie i z dużym zaangażowaniem, co jest istotne, gdyż to pierwszy mecz rozgrywany na dworze w 2017 roku. - Mecz pokazał ze nasi zawodnicy po raz kolejny wykazali się dużym zaangażowaniem oraz realizacją założeń, co skutkowało tym, że to był dobrze zagrany mecz, w którym byliśmy strona dominującą - podsumowuje trener.

Ostatnia grupa zawodników w niedzielne przedpołudnie rywalizowała na dwóch boiskach równocześnie, a mianowicie w hali MOSIR w Czeladzi z drużyną CKS-u Czeladź. Padło bardzo dużo bramek z obu stron, które sprawiły zawodnikom dużo radości, a trenerom satysfakcji. W tej kategorii wiekowej najważniejszy jest rozwój i zadowolenie zawodnika, a to zostało w tym dniu spełnione.