Aktualności

#aktualności #wywiad #kibice

 16.03.2017

Zapowiedź 22. kolejki: Cel - Remontada

Po ostatniej katastrofie w Nowym Sączu nadszedł czas by szybko się zrehabilitować! Rywal dobrze znany, ponieważ na Stadion Ludowy do Sosnowca przyjeżdża GKS Katowice! Piłkarze Zagłębia - kierując się hiszpańskim hasłem - będą chcieli postarać się o remontadę!

Zostawić za plecami plamę z Nowego Sącza i pokazać wszystkim, że to był wypadek przy pracy - taki cel stawia sobie szatnia Zagłębia Sosnowiec. Żaden kibic, który wybiera się na ten spektakl, nie będzie zadowolony z remisu, nawet jeżeli będzie on bramkowy. W piątek przy Kresowej liczą się tylko 3 punkty! 

Sosnowiczanie jesienią wywieźli z Katowic cenny punkt. Wtedy było to bardzo ważne "oczko", gdyż trzeba sobie jasno powiedzieć, że gospodarze postawili trudne warunki gry i... wysoką trawę. Podsumowując spotkanie przy Bukowej, to Zagłębie miało piłkę meczową. Wszystko było w nogach Sebastiana Dudka, który w 84. minucie podszedł do futbolówki ustawionej na jedenastym metrze i przestrzelił. 

W historii oba kluby wychodziły przeciwko sobie na murawę 33 razy. Wszystko rozkłada się idealnie po równo, ponieważ Zagłębiacy mają na swoim koncie 11 zwycięstw, 11 remisów i 11 porażek.

Zapraszamy na Stadion Ludowy! Na taki mecz czeka się cały sezon! Niezależnie od pogody na trybunach będzie gorąco, a piłkarze dadzą z siebie wszystko! Będą chcieli zrehabilitować się, podnieść się, pokazać, iż za wcześniej postawiono na nich krzyżyk, a okazja jest świetna, gdyż mecz z GKS-em. 

Przy takich spotkaniach zawsze odnosi się do hiszpańskiego słowa - remontada! To właśnie ono najlepiej opisało wielki powrót FC Barcelony po porażce w Paryżu (0:4), nikt nie wierzył w awans, a jednak został osiągnięty. To właśnie remontada - w skrócie powstanie z kolan. "Fani, nawet jeśli zespół ostatnio ich rozczarowywał, muszą okazać mu największe możliwe wsparcie. Wówczas niemożliwe staje się możliwe. To trochę taki odpowiednik angielskiego comeback, ale o silniejszy znaczeniu" - tak w skrócie opisuje to zjawisko dziennikarz Michał Pol.

Przypominamy o trwającej przedsprzedaży biletów - więcej informacji tutaj

Zwracamy się z prośbą do naszych Kibiców, by zakupili wcześniej bilety i przyszli wcześniej na Stadion Ludowy, gdyż w sytuacji pojawiania się tuż przed pierwszym gwizdkiem może okazać się, iż w kasach nie ma już wejściówek na trybunę krytą (bilety na trybunę odkrytą na pewno będą w sprzedaży w dniu meczu), a do kołowrotów są ogromne kolejki. 

Przypominamy o darmowych autobusach na to spotkanie - tutaj

Wywiad z trenerem Dariuszem Banasikiem - tutaj

Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice (17 marca, godz. 20:45)

22. kolejka Nice 1 Ligi:

Piątek - 17 marca:
Górnik Zabrze - Sandecja Nowy Sącz (godz. 19:00)
Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice (20.45)

Sobota - 18 marca:
MKS Drutex Bytovia Bytów - Stal Mielec (godz. 16:00)
Olimpia Grudziądz - GKS Tychy (godz. 17:00)
MKS Kluczbork - Pogoń Siedlce (godz. 17:00)
Wigry Suwałki - Miedź Legnica (godz. 17:00)
Stomil Olsztyn - Znicz Pruszków (godz. 17:00)
Chojniczanka Chojnice - Podbeskidzie Bielsko-Biała (godz. 17:45)
Chrobry Głogów - Wisła Puławy (godz. 18:00)

Przedstawiamy tabelę Nice 1 ligi - tutaj

Sprzedaż biletów na GKS - tutaj

Autorzy - Gracjan Labus / Maciej Wasik