Aktualności

#aktualności

 19.03.2017

Podsumowanie 22. kolejki Nice 1 Ligi

Oj, działo się! W ten weekend piłkarze Zagłębie pokonali GKS Katowice, w pozostałych spotkaniach 22. serii spotkań nie brakowało emocji.

Zagłębiacy pierwszą połowę wymęczyli i na całe szczęście przeciwnik nie potrafił wykorzystać wymarzonych okazji do wyjścia na prowadzenie. Po przerwie sprawy w swoje ręce wziął Michał Fidziukiewicz! Nasz snajper zaliczył debiut od pierwszej minuty po ciężkiej kontuzji i w 47. minucie przypomniał o sobie pokonując Mateusza Abramowicza! To trafienie zadecydowało o końcowym rezultacie, ponieważ obraz gry naszych piłkarzy zmienił się o 180° i dobre ustawienie w defensywie pozwoliło cieszyć się z kompletu punktów! 

Mecz meczowi nie równy - takie stwierdzenie pada po każdej kolejce Nice 1 Ligi! Za to właśnie kochamy ten wspaniały sport! Zagłębie po klęsce w Nowym Sączu podniosło się z kolan i wygrało z GKS-em, a tymczasem ta sama Sandecja przegrała w Zabrzu 0:2! Autorem dwóch goli był Łukasz Wolsztyński i to dzięki niemu ponad 11 tysięcy osób na stadionie cieszyło się z wyniku zabrzan. Powrót z dalekiej podróży zaliczyła Wisła i to nie tylko ze względu na odległość jaka dzieli Puławy od Głogowa! Do 87. minuty puławianie przegrywali z Chrobrym 0:1, jednak kunszt i wyrachowanie Sylwestra Patejuka dały 3 punkty! Patejuk także dwukrotnie pokonał bramkarza i Wisła wygrała 2:1 na wyjeździe! 

Prawdzwia kanonada bramek odbyła się w Olsztynie. Stomil bez litości rozbił Znicz Pruszków. Po dwa trafienia zdobył Patryk Kun i Rafał Kujawa, do tego dołożył się Paweł Wojowski i końcowy rezultat to 5:1! Honorowego gola dla przeciwnika sprezentował Arkadiusz Czarnecki pokonując własnego golkipera! Kibice w Chojnicach mogą być dumni ze swojego zespołu, który od 19. minuty musiał radzić sobie w osłabieniu, po bardzo brutalnym wejściu Paweł Zawistowski udał się w kierunku szatni i bez żadnych wątpliwości była to słuszna decyzja. Chojniczanka mimo wszystko grała odważnie i nagrodą za taką postawę przyszła bramka w doliczonym czasie gry pierwszej części. Dośrodkowanie Jakuba Biskupa przeciął Jacek Podgórski. Po zmianie stron prędko z odpowiedzią ruszyło Podbeskidzie, a dokładniej Szymon Lewicki trafił na 1:1. Sytuacje jeszcze były, jednak już nic nie chciało wpaść.

Bardzo gorąco robi się w Kluczborku. MKS wprawdzie urwał "oczko" na własnym obiekcie z Pogonią Siedlce remisując 2:2, lecz jak się traci do bezpiecznego miejsca 11 punktów, to nikogo taki wynik nie może satysfakcjonować. Takim samym rozstrzygnięciem zakończył się pojedynek Drutexu Bytovii ze Stalą Mielec. W Bytowie ostatnio ze zwycięstwa na własnym stadionie cieszyli się 12 listopada, więc konsekwencją remisu ze Stalą było zwolnienie Tomasza Kafarskiego z funkcji trenera. Wymęczony triumf padł w spotkaniu Olimpii Grudziądz z GKS-em Tychy. Gospodarze wyszli na prowadzenie dopiero w 89. minucie i to wszystko za sprawą Karola Angielskiego, który pozbawił tyszan marzeń chociażby o punkcie. W jednym z hitów kolejki górą wyszła Miedź Legnica. Zawodnicy tej ekipy wybrali się na tzw. polski biegun zimna, czyli do Suwałk. Wigry postawiły ciężkie warunki, lecz to goście zdobyli kluczowe trafienie i wyjeżdżali w wesołych nastrojach, świętując wygraną 1:0.

Multimedia z meczu Zagłębia - tutaj

Tabela I ligi - tutaj