Aktualności

#aktualności #akademia

 20.03.2017

Raport Ligowy Akademii

Pięć roczników z Akademii Zagłębia rozegrało w miniony weekend mecze ligowe. Zawodnicy na boiskach spisali się w "kratkę".

I Liga Wojewódzka A1 Juniorów Starszych (1999)

Junior Starszy rozegrał kolejne bardzo dobre ligowe spotkanie. Chociaż pierwszą bramkę zdobyli w 15. minucie goście, to na odpowiedź Zagłębiaków nie musieliśmy długo czekać. W 24. minucie Michał Kieca wyrównał na 1:1 i z takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Chociaż Kamil Koster miał dużo sytuacji, w których mógł podwyższyć wynik, żadna nie zakończyła się golem. Drugie 45 minut to również dominacja podopiecznych trenera Mariusza Strojczyka. W 60 minucie Maciej Wnuk podwyższył wynik na 2:1. Dalsza gra piłkarzy nie zmieniła już rezultatu i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1. Junior Starszy awansował w tabeli na 11. miejsce.

Zagłębie Sosnowiec - UKS Ruch Chorzów 2:1
Bramki: Kieca, Wnuk

Skład: Kłosek, Kumor, Janicki, Michalski, Blach, Szymański, Gądek, Kieca, Wnuk, Paździor, Koster. Rezerwa: Adamus, Chamara, Szatan, Jedynak.

Galeria zdjęć - tutaj.

I Liga Wojewódzka B1 Juniorów Młodszych (2000)

Podopieczni trenera Rafała Sadowskiego bardzo dobrze rozpoczęli rundę wiosenną. Pierwszy mecz  Zagłębiacy wygrali 2:0 ze Stadionem Śląskim Chorzów po bramkach Michała Koniusza oraz Jakuba Kuliga. - Zawodnicy rozegrali dobre spotkanie, w pełni realizując założenia w ofensywie oraz defensywie. Wykazali się dużą mądrością oraz cierpliwością w grze, co zaowocowało zdobyciem trzech punktów na inauguracje ligi -  podsumowuje pierwszą kolejkę trener Rafał Sadowski.

Stadion Śląski Chorzów - Zagłębie Sosnowiec 0:2
Bramki: Michał Koniusz, Jakub Kulig

Skład: Lewandowski, Prokop, Kulawik, Polak, Bratek, Bednarczyk, Koniusz, Klich, Widurski, Bober, Kulig. Grali także: Lipkiewicz, Milczarek, Tomko. Rezerwowy bramkarz Suchocki

I Liga Wojewódzka C1 Trampkarzy (2002)

Piłkarze z rocznika 2002 zremisowali z drużyną MOSiR Jastrzębie 1:1. W pierwszym ligowym meczu to Zagłębiacy byli stroną dominującą, jednak nie udawało się zamienić sytuacji na bramki. Do siatki dla zespołu, który prowadzi trener Piotr Strzałkowski trafił Dawid Gurawski. - Bardzo dużo sytuacji bramkowych dla nas, co cieszy w perspektywie kolejnych meczy. Mimo niedosytu z Jastrzębia wracamy z jednym punktem - podsumowuje spotkanie trener.

MOSiR Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 1:1
Bramki: Dawid Gurawski

Skład: Koterwa, Smoleń, Łukomski, Bednorz, Stemplewski, Mazur, Kiwior, Wanatowicz, Gurawski, Pisarek, Nowak

I Liga Wojewódzka C2 Trampkarzy (2003)

Mimo bardzo dobrych wyników w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej, piłkarze, z którymi pracuje trener Grzegorz Bąk ulegli rywalowi 1:2. - Było widać, że zespoły grały dość asekuracyjnie i większość akcji kończyło się w środku pola. Fatalny błąd indywidualny w drugiej połowie zdecydował o utracie pierwszej bramki. Ten sam zawodnik naprawił swój błąd cztery minuty później zdobywając bramkę z rzutu wolnego. Niestety chwilę później goście zdobyli bramkę z rzutu rożnego. Graliśmy bez polotu, stworzyliśmy sobie zbyt mało okazji do zdobycia bramki, ale na pewno nie zasłużyliśmy na porażkę - komentuje spotkanie trener Grzegorz Bąk.

Zagłębie Sosnowiec - MKS Żory 1:2
Bramki: Wiktor Miłek 

Skład: Kędziora, Sych, Chęciński, Miłek, Krzeszowiec, Gajecki, Kulesza, Feszter, Dąbrowski, Bucki, Siemański, Niemiec, Miska, Adamek, Wojda

I Liga Wojewódzka D1 Młodzików (2004)

Po bardzo zaciętej rywalizacji na boisku rocznik 2004 przegrał z SMS-em Ruda Śląska 3:2. W pierwszej połowie Zagłębiacy stracili dwie bramki, a nie zdobyli żadnej, w rezultacie czego schodzili do szatni z wynikiem 2:0 dla gospodarzy. Druga połowa pokazała waleczność podopiecznych trenera Miłosza Miśkiewicza, gdyż do siatki dwukrotnie trafiał Kacper Wołowiec. Rywal ostatecznie okazał się o jedną bramkę lepszy i to do niego trafiają trzy punkty. 

SMS Ruda Śląska - Zagłębie Sosnowiec 3:2 (2:0)
Bramki: Kacper Wołowiec (dwie)

Skład: Walek, Pomykała, Kaim, Jaskulski, Karbowniczek, Dziedzic, Krawczyk, Bąk, Płuciennik. Ponadto grali: Wilczak, M. Nibus, Serwatka, Kopka, Wybański, Bała, Fijałkowski, Wołowiec, O. Nibus.

Oddaj 1 % dla Fundacji Zagłębia
Fundacja Akademia Piłki Nożnej Zagłębie Sosnowiec:  
ul. Kresowa 1, 41-200 Sosnowiec 
KRS: 0000498983 Sąd Rejonowy w Katowicach 
Regon: 243499474, NIP: 6443506865 
Rachunek bankowy: Raiffeisen POLBANK PL 34175010350000000026194644 

Więcej o Akademii Zagłębia im. Włodzimierza Mazura - tutaj