Aktualności

#aktualności #sparing #akademia

 20.03.2017

Podsumowanie sparingowe Akademii

W kolejny weekend marca najmłodsze roczniki Akademii im. Włodzimierza Mazura dzielnie rywalizowały w meczach kontrolnych oraz turniejach.

Piłkarze z rocznika 2006 zagrali z Juventus Academy. Na brak widowiska nie można było narzekać, ponieważ padło dużo bramek, a zawodnicy dawali z siebie dosłownie wszystko. Pierwszy wynik zdecydowanie przemawia za Zagłębiakami, gdyż pokonali przeciwnika 9:1. Drugie starcie trzema bramkami wygrali piłkarze Juventus Academy.

Juventus  Academy - Zagłębie Sosnowiec  1:9
Bramki: Wolski - 3, Pisarek - 3, Szlęk, Marczewski, Goj

Skład: Król, Jagieła, Marczewski, Pisarek, Goj, Koryciński, Wolski, Zemła, Szlęk 

Juventus Academy - Zagłębie Sosnowiec  9:6
Bramki: Poradowski - 2, Musiał - 2 , Lech - 2

Skład: Kabała, Szczurek, Mironowicz, Kordel, Musiał, Moroń, Poradowski, Seweryn, Lech, Wieprzycki

Podopieczni trenera Mariusza Majewskiego (2007) we wtorek rozegrali sparing z Górnikiem Zabrze, a w sobotę aż trzy kolejne mecze kontrolne. 
Spotkanie z Górnikiem Zabrze to starcie z przeciwnikiem z najwyższej półki. Górnik to jedna z najlepszych drużyn w roczniku 2007 - wielokrotny triumfator ogólnopolskich turniejów. Mecz trwał 75 minut i był podzielony na trzy 25-cio minutowe tercje. - Górnik wyszedł bardzo agresywnym wysokim pressingiem, co utrudniało realizację założeń ustalonych przed meczem. Taka taktyka przeciwnika spowodowała duże problemy przy otwarciu gry od własnej bramki. Niestety 4 bramki straciliśmy właśnie poprzez błędy związane z tym elementem gry. Oczywiście jest to jeden z trudniejszych i bardzo ryzykownych wariantów rozegrania piłki, dlatego odpowiedzialność za ten element biorę w 100% na siebie. Chwała chłopakom, że pomimo trudności, próbowali grać zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami i naszą filozofią gry. Na pewno na plus można zaliczyć olbrzymie zaangażowanie, ambicję i wolę walki, kilka "wyjść" spod wysokiego pressingu przeciwnika również mogło się podobać. Nieźle pod kątem taktycznym funkcjonowała obrona strefowa w kontekście całego zespołu. Cały czas się uczymy a takie mecze kontrolne muszą przynieść w dłuższej perspektywie oczekiwany efekt. Na koniec chciałbym pochwalić i podziękować chłopakom za walkę oraz "zostawienie serca na boisku" - relacjonuje spotkanie trener Mariusz Majewski.

Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze 2:10
bramki: Orczyk, Świątek

Skład: Zachariasz, Górski, Mądry, Orczyk, Miśkiewicz, Dostał, Świątek, Gajda, Krawiec, Domin.

W sobotę rocznik 2007 od godz. 9:00 podejmował dwie drużyny Podbeskidzia Bielsko-Biała, natomiast o godz. 13:00 na obiekcie Czarnych Sosnowiec zagrał z zaprzyjaźnionym Salosem Dąbrowa Górnicza. - Po ciężkim wtorkowym meczu z Górnikiem Zabrze, chłopcy chcieli zagrać na miarę swoich dużych możliwości i odnieść zwycięstwo. Drużyna dobrze zareagowała po wysokiej porażce z Górnikiem i bezdyskusyjnie odniosła zwycięstwo nad gośćmi z Bielska- Białej. Oczywiście można się doczepić do pewnych fragmentów meczu natomiast w ogólnym rozrachunku nasza gra wyglądała co najmniej poprawnie. Dziękuję chłopakom za walkę oraz realizację założeń przedmeczowych natomiast Trenerowi Podbeskidzia za przyjęcie zaproszenia i przyjazd na mecz kontrolny - podsumowuje spotkania trener Mariusz Majewski.

Zagłebie I Sosnowiec - Podbeskidzie I Bielsko-Biała 8:0
bramki: Orczyk-3, Świątek-3, Mądry-1, Dostał-1

Skład: Zachariasz, Górski, Krawiec, Mądry, Orczyk, Gajda, Świątek, Dostał, Gabor, Ślęzak.

Zagłębie II Sosnowiec - Podbeskidzie II Bielsko- Biała 14:2
bramki: Miśkiewicz-6, Sierka-2, Sieczka-2, Prorok-2, Kaszuba-1, Jurecki-1

Skład: Gaweł, Wójcikiewicz, Matyszczyk, Kaszuba, Prorok, Miśkiewicz, Jurecki, Sierka, Sieczka

W meczu przeciwko Salosowi zawodnicy, z którymi pracuje trener Mariusz Majewski zaczęli z "wysokiego C" prowadząc 3:0, niestety z biegiem czasu popełniali coraz więcej błędów czego konsekwencją jest wynik końcowy. - Pierwsza część meczu w naszym wykonaniu wyglądała przyzwoicie - odpowiednia agresja w grze, zaangażowanie i ambicja- pozwoliła zepchnąć przeciwnika do defensywy, jednak w późniejszej fazie brakło chłopakom konsekwencji i siły. Ozdobą meczu była cudowna bramka Miłosza Kożlak, który po minięciu dwóch rywali uderzył z dystansu w samo okienko bramki Salosu - komentuje trener.

Zagłębie Sosnowiec - Salos Dąbrowa Górnicza 5-16
bramki: Koźlak-2, Kaliniecki-2, Szwed-1 

Skład: Jachimowski, Kurek, Guzera, Przybylski, Toczko, Kaliniecki, Szwed, Kożlak, Tyczyński, Rozenek, Koczewski, Karbownik, Bartoszek.

Zawodnicy z rocznika 2008 wzięli udział w turnieju organizowanym przez GKS Katowice na boiskach Kopalni Futbolu. Rozegrali 7 meczów z dwoma drużynami GKS-u Katowice oraz Górnikiem Zabrze, Rozwojem Katowice, GKS-em Bełchatów, Banikiem Ostrawa i GKS-em Tychy. Najmłodsi piłkarze miło i aktywnie spędzili czas, popisując się w meczach ładnymi bramkami oraz akcjami indywidualnymi. 

Skład: Filip Nowak, Bartek Malecki, Mikołaj Milik, Jan Sobieraj, Jan Chabrzyk, Oskar Warzecha, Bartek Chatys, Olivier Stawiński, Igor Stehlik.

Podopieczni trenera Piotra Krakowiaka (2009) w niedzielę od godz. 9:00 brali udział w Turnieju Tauron Cup, który odbywał się w hali przy ul. Żeromskiego.  Zagłębiacy podzieleni byli na dwie drużyny: białych i czerwonych. Młodzi piłkarze bardzo dobrze bawili się na boisku oraz wykazywali duże zaangażowanie. W turnieju nikt nie był przegrany każdy zawodnik został doceniony. 

Więcej informacji o turnieju -tutaj.

Galeria zdjęć z Turnieju Tauron Cup 2017 - tutaj.

Film z Turnieju Tauron Cup 2017 - tutaj.

Rocznik 2010 rozegrał rewanżowy mecz sparingowy z Czarnymi Sosnowiec w hali IV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Sosnowcu. - W ciągu 2 godzin rozegraliśmy bardzo dużo meczy i po zakończeniu gier wszyscy byli bardzo zadowoleni. Mecze rozgrywane były równolegle na trzech boiskach. Na każdym z nich była zacięta walka o zdobycie bramki, których padło bardzo dużo - komentuje trener Tomasz Głowania.

Oddaj 1 % dla Fundacji Zagłębia
Fundacja Akademia Piłki Nożnej Zagłębie Sosnowiec:  
ul. Kresowa 1, 41-200 Sosnowiec 
KRS: 0000498983 Sąd Rejonowy w Katowicach 
Regon: 243499474, NIP: 6443506865 
Rachunek bankowy: Raiffeisen POLBANK PL 34175010350000000026194644 

Więcej o Akademii Zagłębia im. Włodzimierza Mazura - tutaj