Aktualności

#aktualności #reprezentacja

 28.03.2017

Podsumowanie reprezentacyjnych wyjazdów

Trzech zawodników z naszego klubu znalazło się na liście życzeń trenerów młodzieżowych reprezentacji Polski. Swoje występy w biało-czerwonych barwach zaliczył Konrad Michalak, Robert Bartczak i Sebastian Milewski.

Zawodnicy kadry U-19 po razy pierwszy grali z orzełkiem na piersi pod wodzą nowego trenera. Rolę sternika przejął Dariusz Dźwigała, który zastąpił na tej posadzie Rafała Janasa. Polacy pierwszy mecz rozegrali w czwartek (23 marzec) z kadrą Turcji, którą pokonali 1:0, a na listę strzelców wpisał się Mateusz Hołownia. Dwa dni później reprezentacja naszego kraju nie dała rady Chorwacji i w Rio Ave przegrała 0:2. W ostatnim starciu 28 marca Portugalczycy zapewnili sobie awans na turniej, który odbędzie się w Gruzji. Polska wyszła na prowadzenie w 30. minucie, a autorem bramki był Marcin Listkowski. Euforia nie trwała długo, ponieważ przed przerwą Portugalia zdołała wyrównać. Druga połowa należała do rywala, który dobił jeszcze dwukrotnie nasz zespół i zwyciężył 3:1. Warto zaznaczyć, że Sebastian Milewski rozegrał każde spotkanie od "deski do deski"! 

Zdecydowanie lepsze nastroje panowały w szatni U-20! Piłkarze naszej kadry rozgrywali arcyważne spotkanie z Włochami! Cel był tylko jeden - zwycięstwo! Włosi wyszli na prowadzenie tuż po rozpoczęciu drugiej części i kiedy trafili gola na 1:0, to już chyba w myślach świętowali sukces. Na 1:1 wyrównał nasz zawodnik - Konrad Michalak! Piłkarz zameldował się na boisku dopiero w drugiej połowie zmieniając Mateusza Wdowiaka. Po bramce wyrównującej cała maszyna trenera Macieja Stolarczyka ruszyła! 4 minuty później Kamil Angielski dał o sobie znać i pokonał bramkarza z Włoch. Nie trzeba było długo czekać na kolejnego gola, ponieważ 120 sekund później Robert Bartczak wyszedł górą z wielkiego zamieszania w polu karnym i zaliczył asystę przy trafieniu Grzegorza Tomasiewicza! Ostatecznie Polska wygrała 3:1 i zapewniła sobie triumf w Turnieju Czterech Narodów! Polska U-20 również wybiegła na murawę towarzysko, by zmierzyć się z Grecją. Rezultat końcowy to 2:1 dla Polaków! 

Gratulacje dla naszych piłkarzy! 

My natomiast przypominamy, iż już w sobotę mecz Nice 1 Ligi, a naszym rywalem - Znicz Pruszków. Zachęcamy do wcześniejszego zakupu biletów. Więcej informacji - tutaj