Aktualności

#aktualności #drugi zespół #A klasa #region #akademia

 15.04.2017

W meczu rezerw padła bramka palce lizać

Podopieczni Łukasza Nadolnego ograli Jedność Strzyżowice 2:0 i umocnili się na pozycji lidera Patrick A klasy. Przepiękną bramkę - dobijającą rywala - zdobył Damian Frącz.

Jedność walczy o utrzymanie w Patrick A klasie i postawiła bardzo trudne warunki gry. Goście z Strzyżowic zajadle walczyli, na szczęście już w 12. minucie szarżującego Macieja Wnuka faulował obrońca w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Igor Krzykowski. Tuż przed przerwą rywala dobił Damian Frącz, nasz wychowanek huknął z 30 metrów, piłka odbiła się od poprzeczki i ugrzęzła w sieci, a Damian w objęciach kolegów. 

W drugiej połowie nie padło więcej bramek, więc młodzi Zagłębiacy zainkasowali komplet punktów. - Dobrze "operowaliśmy" piłką, jednak brakowało nam trochę wykończenia lub ostatniego podania. Najważniejsze jest jednak zwycięstwo, zapominamy już o tym spotkaniu i skupiamy się na kolejnym rywalu - zdradził trener Łukasz Nadolny

Zagłębie II i Górnik Wojkowice wykorzystały potknięcie CKS-u Czeladź i AKS-u Niwka, oba zespoły zremisowały, dzięki czemu wojkowiczanie awansowali na pozycję wicelidera z dorobkiem 51 punktów, natomiast Zagłębiacy umocnili się na fotelu lidera z 57 "oczkami". 

Zagłębie Sosnowiec - Jedność Strzyżowice 2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 - Krzykowski (12. karny asysta Wnuk), 2:0 - Frącz (45. asysta Błach). 

Zagłębie: Adamus - Frącz, Cichowicz (65. Reder), Krzykowski, Mączka (65. Michalski), Błach (65. Kalwasiński), Wnuk, Syguła, Janosz, Słomski (78. Baranowski), Klama.