Aktualności

#aktualności

 20.04.2017

Ludowy gotowy na Ekstraklasę

Największy sportowy obiekt Zagłębia Dąbrowskiego - Stadion Ludowy, na którym swoje mecze rozgrywa Zagłębie Sosnowiec, przeszedł weryfikację i może pełnić swoją rolę w Lotto Ekstraklasie.

Stary ale jary!

Kilka miesięcy wymiany uwag, telefonów, życzliwych rad PZPN, ale przede wszystkim ciężkiej pracy ludzi z klubu - z Grzegorzem Witkiem, Tomaszem Majewskim i Pawłem Lisem na czele, a także pracowników MOSiR-u oraz wszystkich przyjaciół Zagłębia i wreszcie jest! 

19 kwietnia po skrupulatnej kontroli - mający opinię największego szczególarza ze wszystkich delegatów PZPN - Mirosław Starczewski wydał decyzję na piśmie: - Stadion Ludowy spełnia wymogi licencyjne na grę w ekstraklasie w sezonie 2017/2018 - jest napisane w raporcie. Kto miał wątpliwości, że nasz poczciwy Ludowy niedomaga, był w błędzie. 

Dziadek w siódmą dekadę swego życia wszedł z przytupem i nieważne, że garnitur ma niemodny i naftaliną pachnący. Jego spóźniony o co najmniej dekadę syn, który ma przyjść na świat na Górce Środulskiej, to na razie embrion, więc druga młodość Ludowego wskazana i za tę mobilizację go kochamy!  Teraz dużo młodsi zawodnicy naszej drużyny nie mają wyjścia. Muszą go dogonić, bo będzie wstyd