Aktualności

#aktualności #akademia

 8.05.2017

Raport z ligowych spotkań Zagłębiaków

Przedstawiamy wyniki ligowych spotkań, które rozegrane zostały przez podopiecznych Akademii Zagłębia. Ta kolejka okazała się zdecydowanie najlepszą w wykonaniu młodych Zagłębiaków.

Wojewódzka A1 Juniorów Starszych (1999)

Junior Starszy bezdyskusyjnie zdeklasował przeciwnika. Wyjazdowy mecz z MSPN Górnikiem Zabrze zakończył się zwycięstwem Zagłębiaków aż 9:0. Pierwszą bramkę dla naszego zespołu strzelił przeciwnik w 12. minucie spotkania (samobójcza). Kolejne już należały do podopiecznych trenera Mariusza Strojczyka. W 18. minucie Kacper Szmytkowski pokonał bramkarza gospodarzy i było już 2:0 dla Zagłębia. Przed zejściem do szatni, do siatki trafił w 32. minucie Krzysztof Czerwik i z takim rezultatem drużyny kończyły pierwszą połowę. Kolejne 45 minut to aż sześć bramek dla sosnowiczan. W 48. minucie trafiał Czyżowski, następnie w 53. Kieca, w 60. Paździor, w 70. i w 76. Szatan, a worek z bramkami zamknął Czyżowski w 90. minucie, strzelając swojego drugiego gola i zarazem ustalając wynik spotkania.

MSPN Górnik Zabrze -  Zagłębie Sosnowiec 0:9 (0:3) 
Bramki: samobójcza, Kacper Szmytkowski, Krzysztof Czerwik, 2x Czyżowski, Michał Kieca, Kacper Paździor, 2x Kacper Szatan

Skład: Adamus, Chamara, E. Kłosek, Konieczny, Wrona, Szymański, Czerwik (46. Czyżowski), Kieca, Szmytkowski, Jedynak (55. Szatan), Paździor. Rezerwa: Bronkowski, Czyżowski, Szatan.

Zdjęcia z meczu - tutaj

I Liga Wojewódzka B1 Juniorów Młodszych (2000)

Podopieczni trenera Rafała Sadowskiego podejmowali u siebie zespół z Chorzowa. Niestety i tym razem nie udało się zdobyć 3 punktów. Junior Młodszy uległ Stadionowi 2:4. Bramki dla Zagłębiaków strzelali: Jan Polak (asysta Roman Janicki) i Hubert Sołtysik (asysta Konrad Kumor). - Niestety po dłuższej przerwie od rozgrywek notujemy kolejną porażkę, trochę na własne życzenie. W sytuacjach kluczowych pod bramką wykazaliśmy się dużą nieskutecznością, natomiast przeciwnik, te sytuację które miał to wykorzystał i końcowy rezultat jest taki, a nie inny. Walczymy dalej. W najbliższy wtorek mamy szansę się zrehabilitować, ponieważ gramy zaległą kolejkę z Rekordem Bielsko-Biała i bardzo głęboko wierzę w pozytywny rezultat tego spotkania - komentuje trener.

Zagłębie Sosnowiec - Stadion Śląski Chorzów 2:4
Bramki: Jan Polak (asysta Roman Janicki), Hubert Sołtysik (asysta Konrad Kumor)

Skład: Bronkowski, Kumor, Kulawik, Polak, Janicki, Koniusz, Pietrzak (75. Bednarczyk), Widurski (40. Sołtysik), Klich (55. Bober), Gądek, Zynek (60. Bratek). Ławka rezerwowych: Czyż, Milczarek, Prokop.

III Liga Wojewódzka B1 Juniorów Młodszych (2001)

Junior Młodszy (2001) pewnie zwyciężył przy Kresowej 6:0. Już do przerwy przewaga była duża. Zagłębiacy prowadzili aż 4 bramkami. W drugiej połowie podopieczni trenera Adriana Zbroi i trenera Wojciecha Pniaka jeszcze dwukrotnie trafiali do siatki. - Bardzo dobry mecz w wykonaniu naszego zespołu, co cieszy, tym bardziej, że na Kresową zawitała 3. drużyna naszej ligi. Na uwagę zasługuje przede wszystkim gra, jaką zaprezentował zespół - akcje kombinacyjne na 1,2 kontakty, dużo piłek prostopadłych oraz szybkie operowanie piłką pod presją przeciwnika przyniosły efekt w postaci czterech bramek. Po przerwie kontrolowaliśmy spotkanie i realizowaliśmy konsekwentnie postawione założenia. Dalej musimy pracować, by utrzymać naszą formę, szczególnie, że w nadchodzącym tygodniu rozegramy dwa wyjazdowe spotkania - podsumowuje trener.

Zagłębie Sosnowiec - Pogoń Imielin 6:0 (4:0)
Bramki: Oskar Brzozowski, 3x Mateusz Popczyk, 2x Patryk Lipkiewicz 

Skład: Suchocki - Kowalczyk, Gajda, K. Grabowski, Kujawa (50. Starzyński, 52. Tomsia) - Tomko, Hat (58. Chatys), Lipkiewicz - Brzozowski (65. Dębiec), Popczyk, Gajos (50. P. Grabowski)

I Liga Wojewódzka C1 Trampkarzy (2002)

Drużyna z rocznika 2002, po dłuższej przerwie od rozgrywek, podejmowała na sosnowieckim boisku MOSiR Jastrzębie. Piłkarze, z którymi pracuje trener Piotr Strzałkowski wygrali 2:0. Do siatki dla zespołu Zagłębia trafiał Marcin Rasała oraz Jakub Wilk

Zagłębie Sosnowiec - MOSiR Jastrzębie 2:0 
Bramki: Marcin Rasała, Jakub Wilk

Skład: Koterwa, Smoleń, Mazur, Bednorz, Łukomski, Gurawski, Rasała, Kiwior, Wanatowicz, Nowak, Mociak, Wilk , Langner, Stemplewski, Bąk, Cebulski.

Galeria zdjęć - tutaj.

I Liga Wojewódzka D1 Młodzików (2004)

Wysokie i pewne zwycięstwo odnieśli podopieczni trenera Miłosza Miśkiewicza, którzy podejmowali u siebie drużynę z Rudy Śląskiej. Bardzo dobra postawa zawodników i realizacja założeń przedmeczowych zdecydowanie poprawiły skuteczność w akcjach pod bramką przeciwnika.

Zagłębie Sosnowiec - Ruda Śląska 8:0
Bramki: Kacper Kruk, Oliwier Gałka, 2x Kacper Wołowiec, Igor Dziedzic, 2x Mateusz Banaś, Michał Kopka

Skład: Wałek, Jaskulski, Kaim, Płuciennik, Wołowiec, Wybański, Bała, Karbowniczek, Kruk. Ponadto grali: M. Nibus, Kopka, Gałka, Banaś, Serwatka, Dziedzic. 

III Liga Wojewódzka D2 Młodzików (2005)

Zwycięstwo na swoim koncie mają również piłkarze z rocznika 2005. Drużyna, którą prowadzi trener Kamil Krawczyk wygrała z Rozwojem Katowice 4:1. - Dobry mecz w naszym wykonaniu. Cieszy fakt, że przez całe spotkanie wyraźnie dominowaliśmy nad rywalami. Naszym największym mankamentem w grze okazała się skuteczność, gdyż ilość niewykorzystanych sytuacji bramkowych wręcz porażała - podsumował spotkanie trener Kamil Krawczyk.  

Zagłębie Sosnowiec - Rozwój Katowice 4:1 (1:0)
Bramki: Jarczyński, Baran, Chamczyk, Gęsikowski

Skład: Opalski, Domosławski, Machaj, Smok, Łydek Karol, Chamczyk, Baran, Barczyk, Wojdas oraz Klimek, Łydek Franciszek, Gęsikowski, Jarczyński.

IV Liga Wojewódzka D2 Orlików (2006)

Podopieczni trenera Piotra Tomsi wygrali w piątkowym, ligowym spotkaniu z Wartą Zawiercie 3:2. Pierwsza połowa to zdecydowana dominacja drużyny z rocznika 2006. Podczas drugiej części meczu drużyna Zagłębia zagrała zbyt pasywnie i pozwoliła zespołowi Warty na zaistnienie na boisku. Na listę strzelców wpisali się: Natan Wolski i dwa razy Kacper Żądło.

Zagłębie Sosnowiec - Warta Zawiercie 3:2 
Bramki: Natan Wolski, 2x Kacper Żądło  

Skład: Król, Jagieła, Kordel, Wolski, Poradowski, Żądło-Adamek, Szumla, Musiał, Goj, Marczewski

IV Liga Wojewódzka E2 Orlików (2007)

W piątek rocznik 2007 z Akademii Zagłębia rozegrał mecz ligowy o mistrzostwo IV Ligi Orlika Młodszego E2. Niestety, piątkowy wieczór nie należał do najprzyjemniejszych dla Zagłębia Sosnowiec, ponieważ bardzo dobrze usposobiona drużyna Czarnych nie pozwoliła rozwinąć skrzydeł Orlikom. Ostatecznie podopieczni trenera Mariusza Majewskiego ulegli Czarnym Sosnowiec 7:3. - Niestety moi zawodnicy mieli ogromny problem z agresywnie grająca drużyną Czarnych Sosnowiec. W zasadzie przez całe spotkanie nie funkcjonowało otwarcie gry. Mieliśmy również problemy z rozegraniem piłki w środkowej strefie, a dodając do tego proste indywidualne błędy w obronie, mamy nienajlepszy obraz całego meczu. Na koniec należy pogratulować dobrej gry w wykonaniu zawodników z drużyny Czarnych, a sami musimy szybko wyciągnąć wnioski z tego meczu - podsumował trener. 

Czarni Sosnowiec - Zagłębie Sosnowiec 7:3 (4:0)
Bramki: Alan Dostał, Szymon Prorok, Piotr Gajda

Skład: Małota, Bargieł (c), Matyszczyk, Sieczka, Jurecki, Dostał, Gajda, Przybylski, Prorok, Górski, Koźlak, Czekaj.

W sobotę Orlik (2007) odrabiał zaległości w związku z odwołaniem spotkań z uwagi na warunki atmosferyczne. Obydwa mecze rozegrane zostały z kolejnym klubem partnerski UKS Piłkarz Sosnowiec, który w obu przypadkach prowadził w tabeli rozgrywek.

VI Liga Wojewódzka E1 Orlików (2007)

W meczu z II-drużyną Piłkarza, Zagłębiacy wykazali mnóstwo zaangażowania i ambicji w rywalizacji ze starszymi kolegami ostatecznie przegrywając 8:11. - Jestem bardzo zadowolony z postawy moich zawodników, którzy całe spotkanie gonili wynik i byli bliscy osiągnięcia korzystnego rezultatu. Wszyscy dzielnie walczyli na boisku co było widać po strojach schodzących do szatni zawodników. Uważam, że przy lepszej skuteczności i odrobinie szczęścia mogliśmy ten mecz wygrać. Niemniej jednak w meczu z liderem pokazaliśmy się z dobrej strony jako ambitna i waleczna drużyna - podsumował kolejne spotkanie trener Mariusz Majewski.

Zagłębie III Sosnowiec - Piłkarz II Sosnowiec 8:11 (3:7)
Bramki: 3x Igor Sierka, 2x Krystian Szwed, Mikołaj Bartoszek, Michał Jachimowski, Bartosz Koczewski

Skład: Małota, Kurek, Guzera, Domin (c), Bartoszek, Szwed, Koczewski, Kaliniecki, Jachimowski, Rozenek, Sierka.

V Liga Wojewódzka E1 Orlików (2007)

W meczu z I-szą drużyną Piłkarza zespół trenera Mariusza Majewskiego pokazał się z bardzo dobrej strony, realizując w zasadzie wszystkie założenia przedmeczowe. - Dobrze funkcjonowało otwarcie gry oraz przejście ze średniego do wysokie pressingu. Dodając do tego cechy wolicjonalne zawodników na wysokim poziomie oglądaliśmy praktycznie kompletny mecz. Niemniej jednak nie możemy teraz osiąść na laurach, a takie spotkanie musi nam dać dodatkowy bodziec do jeszcze cięższej pracy na treningach - puentuje trener.

Zagłębie I Sosnowiec - Piłkarz I Sosnowiec 9:1 (5:0)
Bramki: 4x Dorian Świątek, 2x Szymon Mądry, Jakub Orczyk, Bartosz Krawiec, samobójcza

Skład: Zachariasz, Wójcikiewicz, Ślęzak, Krawiec, Gabor, Świątek, Miśkiewicz, Orczyk, Mądry.

Zawodnicy Zagłębia z rocznika 2008 rozegrali turniej towarzyski z klubami partnerskimi (Zagłębie Sosnowiec, Czarni Sosnowiec, Piłkarz Sosnowiec i Salos Dąbrowa Górnicza). Jak zawsze najważniejsza była radość, którą najmłodsi czerpali z biegania po boisku.

Skład Zagłębia: Błaszczyk, Pilawski, Mańka, Świerk, Wojtal, Okaj, Czajor, Kagan, Felis, Raczyński