Aktualności

#aktualności

 10.05.2017

Raport medyczny

Terence Makengo i Jovan Ninković rehabilitują się po operacjach, natomiast Konrad Michalak zaczyna treningi indywidualne po lekkim urazie.

W najbliższy poniedziałek (15 maja) minie dokładnie rok czasu od ostatniego występu Jovana Ninkovića w barwach Zagłębia. 29-letni lewonożny serbski obrońca doznał urazu kolana i pierwsza operacja nie przyniosła oczekiwanego efektu, dlatego musiał przejść kolejny zabieg. - W połowie czerwca będę miał rezonans i zapadnie decyzja odnośnie treningów i przygotowania. W tej chwili cały czas się rehabilituje i mam nadzieję, że będę mógł jeszcze grać w piłkę - przekazał Ninković. 

W tym sezonie w akcji nie zobaczymy również Terenca Makengo, który pod koniec marca zerwał ścięgno Achillesa. Początkowo wydawało się, że 24-letni napastnik z Francji do treningów wróci dopiero we wrześniu. Piłkarz przeszedł w Strasburgu operację zespolenia zerwanego ścięgna i wraca do zdrowia, a zajęcia wznowi miesiąc wcześniej. - Z każdym dniem czuje się lepiej, w czerwcu przejdę rehabilitacją w specjalistycznym centrum. Mam nadzieję, że w lipcu, najpóźniej sierpniu będę już w Polsce i pomału wrócę do treningów - zdradził Makengo. 

Po meczu w Bytowie drobnego urazu doznał Konrad Michalak, który na początku tygodnia dostał wolne, a od jutra ma pracować indywidualnie. - Występ "Kondzia" podczas meczu z Miedzią stoi pod dużym znakiem zapytania - zdradził na dzisiejszym treningu nasz szkoleniowiec, Dariusz Banasik

Życzymy wszystkim piłkarzom szybkiego powrotu do pełni zdrowia i treningów.