Aktualności

#aktualności

 11.05.2017

Kierunek Legnica

Nasi piłkarze w czwartek wyjechali do Legnicy, a dzień później (12 maja o 19:00) zmierzą się z Miedzią Legnica.

Początkowo to jesienią Zagłębiacy mieli zmierzyć się z Miedzią w Legnicy, jednak w związku z pracami na obiekcie (wymiana murawy) gospodarze zostali zmienieni. W połowie października sosnowiczanie ograli Miedź 1:0 po bramce Martina Pribuli. W związku ze zmianą, wiosną nasi piłkarze mają 3 wyjazdowe "starcia" z rzędu. Podopieczni Dariusza Banasika zaczęli dobrze, gdyż od wygranej w Bytowie (po bramce wspomnianego już Pribuli), przed nimi mecz z Miedzią i w środę (17 maja) z Wigrami. 

Z ekipą z Legnicy Zagłębiacy w ligowych "starciach" spotkali się 15-krotnie (12 w II lidze i 3 na zapleczu Lotto Ekstraklasy), w tym czasie odnotowali 6 zwycięstw, 4 remisy i 5 porażek. 

Ostatni wyjazd do Legnicy sosnowiczanie wspominają bardzo dobrze, gdyż wygrali aż 4:1. Czy tym razem również ograją zespół, który przed sezonem był głównym kandydatem do awansu? Na to pytanie odpowiedź poznamy w piątek wieczorem. 

Oczywiście zachęcamy do śledzenia relacji pisanej u nas na portalu, a także radiowej, którą przeprowadzi radio - ZagłębieFM - przejdź na stronę tutaj

Tabela Nice 1 Ligi - tutaj

Wywiad z Łukaszem Bogusławskim przed meczem z Miedzią - tutaj 

Zdjęcia z czwartkowego treningu - tutaj