Aktualności

#aktualności #drugi zespół #A klasa #region #akademia

 13.05.2017

Zagłębie II z kompletem punktów!

Nasi młodzi piłkarze wrócili z trudnego wyjazdu do najstarszej dzielnicy Zawiercia - Kromołowa - z 3 "oczkami", gdyż po dobrym meczu ograli tamtejsze Źródło 4:2!

Łukasz Nadolny do Kromołowa mógł zabrać tylko 15 piłkarzy, jednak w młodzi Zagłębiacy nawet w okrojonym składzie wysoko postawili poprzeczkę i od początku zdominowali spotkanie. Dobra i skuteczna gra przyniosła 4 trafienia w ciągu godziny. Wynik otworzył Łukasz Błach, który wykończył zagranie Fabiana Klamy. Ten sam piłkarz asystował w 32. minucie przy bramce Jana Janosza, a tuż przed przerwą wynik ustalił Maciej Wnuk, który nie miał problemu zamknąć akcji Janosza. 

Po zmianie stron podwyższył Wojciech Bała i po 60 minutach wiadomo było, że jest praktycznie po meczu. Rywale rzucili wszystko na jedną szale, jednak sił wystarczyło tylko na 2 honorowe bramki. Ostatecznie Zagłębie II wygrało 4:2! - Jestem bardzo zadowolony z chłopaków, gdyż po 2 ciężkich tygodniach i skupieniu na maturach, potrafili wygrać trudny mecz na ciężkim terenie. Brawo drużyna, jednak zapominamy już o wyjeździe do Kromołowa, gdyż za tydzień kolejne wyzwanie, czyli derby z AKS-em Niwka - przekazał trener Łukasz Nadolny

Zagłębiacy z dorobkiem 72 punktów są liderem Patrick A klasy. 

Źródło Kromołów - Zagłębie II Sosnowiec 2:4 (0:3)

Bramki: 0:1 - Błach (15. asysta Klama), 0:2 - Janosz (32. asysta Klama), 0:3 - Wnuk (44. asysta Janosz), 0:4 - Bała (58.), 1:4 - Źródło (72.), 2:4 - Źródło (89.). 

Zagłębie: Kłosek - Frącz (60. Cichowski), Błach, Krzykowski, Mączka, Bała, Wnuk (60. Szczepański), Syguła, Janosz, Słomski (65. Reder), Klama.