Aktualności

#aktualności #akademia

 15.05.2017

Raport Ligowy Zagłębiaków

Przedstawiamy wyniki ostatnich ligowych spotkań podopiecznych Akademii im. Włodzimierza Mazura. Piłkarze oprócz zaplanowanych meczy, rozgrywali również zaległe spotkania.

I Liga Wojewódzka A1 Juniorów Starszych (1999)

Junior Starszy w minioną niedzielę walczył o punkty z Polonią Bytom. W 35. minucie sędzia podyktował rzut karny, który z powodzeniem wykonał Michał Kieca. Pierwsza połowa kończyła się remisem 1:1. Po wyjściu z szatni na drugą część spotkania, zmotywowani Zagłębiacy grali dużo bardziej agresywnie. Stwarzali dużo sytuacji bramkowych, które jeszcze trzykrotnie kończyły się umieszczeniem piłki w siatce. Kolejny rzut karny dla zespołu Zagłębia wykorzystał Piotr Konieczny w 50. minucie. Następnego gola mogliśmy oglądać w 60. minucie (Kacper Szmytkowski), a wynik w 75. minucie ustalił Dawid Bober. Spotkanie ostatecznie zakończyło się zwycięstwem Juniora Starszego 4:1

Zagłębie Sosnowiec - Polonia Bytom 4:1 (1:1)
Bramki: Michał Kieca (rzut karny), Piotr Konieczny (rzut karny), Kacper Szmytkowski, Dawid Bober

Skład: Adamus, Chamara, Michalski, Konieczny, Wrona, Kalwasiński, Bober, Kieca, Szmytkowski, Lipkiewicz (70. Czyżowski), Paździor (80. Bratek). Rezerwa: Kłosek, Czyżowski, Bratek

Galeria zdjęć z meczu - tutaj.

I Liga Wojewódzka B1 Juniorów Młodszych (2000)

W miniony wtorek zespół trenera Rafała Sadowskiego podejmował Rekord Bielsko-Biała. Zagłębiacy wygrali 3:0, a na listę strzelców dwa razy zapisał się Mateusz Zynek, a raz Michał Koniusz. Najważniejsze jednak, że w końcu udało się przełamać złą passę.  - W zaległym meczu siódmej kolejki, pokonaliśmy na wyjeździe zespół Rekordu 3:0. Zawodnikom należą się duże słowa uznania, ponieważ taktycznie rozegrali bardzo dobry mecz, potrafili po ładnych zespołowych akcjach zdobyć bramki, a przede wszystkim przerwali złą serie porażek - przekazał trener.

Rekord Bielsko Biała - Zagłębie Sosnowiec 0:3
Bramki: 2x Mateusz Zynek, Michał Koniusz

Skład: Czyż, Kumor, Polak, Kulawik, Pawlik, Pietrzak, Koniusz, Klich (65. Bednarczyk), Gądek (77. Błaszczyński), Janicki (80. Prokop), Zynek (69. Sołtysik). Ławka rezerwowych: Suchocki (bramkarz)

W sobotnim meczu z Podbeskidziem drużyna z rocznika 2000 poszła ,,za ciosem". Tym razem u siebie Junior Młodszy okazał się lepszy i zwyciężył 3:0. Do siatki trafiali: Jakub Klich, Adrian Bednarczyk i Jan Polak. - Dobry mecz i pewne zwycięstwo zawodników Zagłębia, mądra i odpowiedzialna gra, poparta pełną realizacją założeń przedmeczowych. Gramy dalej o jak najlepszy wynik, przy okazji cały czas podnosząc swoje umiejętności piłkarskie - podsumował trener.

Zagłębie Sosnowiec - Podbeskidzie Bielsko Biała 3:0
Bramki: Jakub Klich (asysta Mikołaj Gądek), Adrian Bednarczyk (asysta Jakub Kulig), Jan Polak (asysta Roman Janicki)

Skład: Czyż, Kumor, Polak, Kulawik, Pawlik, Pietrzak (75. Widurski), Koniusz, Klich (60. Bednarczyk), Janicki (70. Prokop), Gądek (65. Sołtysik), Zynek (50. Kulig). Rezerwowy bramkarz: Lewandowski.

III Liga Wojewódzka B1 Juniorów Młodszych (2001)

Bezbramkowy remis zanotowali w czwartkowym, zaległym spotkaniu piłkarze z rocznika 2001. - Mecz, w którym oba zespoły nastawiły się na atak pozycyjny, jednak liczba sytuacji bramkowych z jednej i drugiej strony była mała. Spotkanie toczyło się głównie w środkowej strefie, gdyż oba zespoły chciały zdominować środek pola. Do przerwy nasza drużyna dobrze wyglądał w ataku pozycyjnym, a po przerwie mecz się wyrównał, lecz żaden z zespołów nie potrafił skutecznie wykończyć akcji. Nasza ekipa najlepszą okazję miał w ostatniej minucie spotkania, lecz napastnik przestrzelił w dogodnej sytuacji. Po meczu trzeba być zadowolonym z faktu, że na boisku wicelidera, osiągnęliśmy remis, który pozwala zachować 4 punkty przewagi. Jednak w następnym ligowym starciu musimy zaprezentować się lepiej niż dziś, jeśli myślimy o wygraniu tej ligi - przekazał trener Adrian Zbroja.

Stadion Śląski Chorzów - Zagłębie Sosnowiec 0:0

Skład: Suchocki - Kowalczyk, Gajda, K. Grabowski, Kujawa - Tomko (57. Chatys), Hat, Lipkiewicz - Brzozowski, Popczyk (63. Dębiec), Gajos (52. P. Grabowski)

Kolejne spotkanie Junior Młodszy (2001) rozegrał na wyjeździe z Wartą Zawiercie. Zagłębiacy do przerwy prowadzili 1:0. Drugie 45 minut to kolejne trzy bramki dla podopiecznych trenera Adriana Zbroi i trenera Wojciecha Pniaka. Dwa razy do siatki trafiał Patryk Grabowski, a po razie Jakub Hat i Mateusz Popczyk. Mecz, w którym przeciwnik skupił się tylko na grze z kontrataku, a my byliśmy zespołem który praktycznie cały czas był przy piłce. Drużyna zagrała bardzo mądrze i zdyscyplinowanie taktycznie, co pozwoliło nam na stworzenie kilku sytuacji bramkowych i prowadzenie w pierwszej połowie. Po przerwie, gdy przeciwnik opadł z sił, powiększyliśmy naszą przewagę i kontrolowaliśmy przebieg meczu - podsumował trener.

Warta Zawiercie - Zagłębie Sosnowiec 0:4 (0:1)
Bramki: 2x Patryk Grabowski, Jakub Hat, Mateusz Popczyk

Skład: Suchocki - Kowalczyk (77. Tomsia), Gajda, K. Grabowski, Kujawa (70. Krueger) - Tomko (50. Chatys), Hat, Gajos (78. Dudała) - Brzozowski, Popczyk, P. Grabowski (70. Dębiec)

 I Liga Wojewódzka C1 Trampkarzy (2002)

Zaległy mecz z Rakowem Częstochowa rozgrywali podopieczni trenera Piotra Strzałkowskiego. Było to bardzo zacięte spotkanie. Zawodnicy pokazali charakter na boisku. Zagłębiacy odpowiadali po każdym strzelonym przez rywala golu, aby ostatecznie zadać decydujący cios i zwyciężyć nad gośćmi 3:2. 

Zagłębie Sosnowiec - Raków Częstochowa 3:2
Bramki: Nowak, Mateusz Langner

Skład: Koterwa, Smoleń, Mazur, Bednorz, Łukomski, Gurawski, Rasała, Kiwior, Wanatowicz, Nowak, Mociak, Wilk, Langner, Stemplewski, Bąk, Cebulski.

Niestety sobotnie spotkanie z Odrą Wodzisław okazało się mniej szczęśliwe dla Trampkarzy z rocznika 2002. Zespół, z którym pracuje trener Piotr Strzałkowski uległ gospodarzom 0:2. Przeciwnik zdobył dwie bramki po stałych fragmentach gry.

Odra Wodzisław Śląski - Zagłębie Sosnowiec 0:2

Skład: Koterwa, Smoleń, Mazur, Bednorz, Łukomski, Gurawski, Rasała, Kiwior, Wanatowicz, Nowak, Mociak, Wilk, Langner, Stemplewski, Bąk, Cebulski.

I Liga Wojewódzka C2 Trampkarzy (2003)

Po długiej przerwie zespół trenera Grzegorza Bąka w końcu wyszedł na boisko, aby rywalizować o punkty w tabeli. Zagłębiacy podejmowali na wyjeździe drużynę Ruchu Chorzów. Był to bardzo dobry mecz w wykonaniu Trampkarzy z rocznika 2003. Ostateczny wynik to zwycięstwo Zagłębia 2:0. Bramki dla zespołu zdobyli Jakub Adamek i Daniel Dąbrowski.

Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec 0:2
Bramki: Jakub Adamek, Daniel Dąbrowski 

Skład: Balas, Chęciński, Siemański, Bucki, Miłek, Feszter, Gajecki, Miska, Adamek, Sych, Dąbrowski

I Liga Wojewódzka D1 Młodzików (2004)

Zespół Zagłębia z rocznika 2004 rozegrał zaległe spotkanie z Rakowem Częstochowa. Na sosnowieckim boisku podopieczni trenera Miłosza Miśkiewicza wygrali 1:0, a zdobywcą jedynej bramki był Kacper Kruk.

Zagłębie Sosnowiec - Raków Częstochowa 1:0
Bramka: Kacper Kruk

Skład: Wilczak, Serwatka, Płuciennik, Wołowiec, Wybański, Bała, Karbowniczek, Kruk. Dziedzic. Ponadto grali: Wałek, M. Nibus, Gałka, Banaś, Zając, O. Nibus, Baran.

W sobotę Zagłębie Sosnowiec (2004) podejmowało u siebie Unię Racibórz. Było to bardzo widowiskowe i zacięte spotkanie. Zawodnicy pokazali ducha walki, a jeden z nich swoje poświęcenie nawet przypłacił zdrowiem. - Mecz bardzo zacięty i wyrównany. To zwycięstwo trener wraz z drużyną dedykują Igorowi Dziedzicowi, który strzelając pierwszą, jakże ważną bramkę dla naszego zespołu, opłacił urazem głowy. "Dzidziuś" wracaj do zdrowia. Brawo dla całej drużyny - powiedział trener Miłosz Miśkiewicz.

Zagłębie Sosnowiec - Unia Racibórz 4:3
Bramki: 2x Piotr Wybański, Igor Dziedzic, Jakub Karbowniczek

Skład: Wilczak, Serwatka, Kaim, Banaś, Wybański, Bała, Karbowniczek, Krawczyk, Dziedzic. Ponadto grali: Wałek, M. Nibus, Gałka, Kopka, O. Nibus, Bąk.

III Liga Wojewódzka D2 Młodzików (2005)

Drużyna, z którą pracuje trener Kamil Krawczyk, niestety uległa w Rudzie Śląskiej 1:2. Jedyną bramkę dla zespołu Zagłębiaków zdobył Karol Łydek. - O wyniku spotkania zadecydowała pierwsza połowa meczu, którą zagraliśmy bardzo, bardzo słabo. Mimo, że podczas drugiej połowy ciągle atakowaliśmy i wyraźnie przeważaliśmy, niestety nie przełożyło się to na zdobywanie bramek - podsumował trener.

Pogoń Ruda Śląska - Zagłębie Sosnowiec 2:1
Bramka: Karol Łydek

Skład: Opalski, Machaj, Domosławski, Smok, Jarczyński, Chamczyk, Wojdas, Baran, Wybański oraz K. Łydek, Szczepański, Gęsikowski, F. Łydek 

IV Liga Wojewódzka D2 Orlików (2006)

Piłkarze, z rocznika 2006 podejmowali w Będzinie Sarmację. Pierwsza połowa spotkania była wyrównana. To gospodarze pierwsi zdobyli bramkę, ale odpowiedź podopiecznych trenera Piotra Tomsi była natychmiastowa. Po wznowieniu gry nastąpiło wyrównanie. Pięknym strzałem z 20 metrów popisał się Kuba Lech. Przed przerwą drugą bramkę zdobył Kacper Żądło.  - Druga połowa to bardzo dobra gra naszego zespołu. Trzy zdobyte bramki potwierdziły dominację Zagłębia na boisku w Będzinie - podsumował spotkanie trener.

Sarmacja Będzin - Zagłębie Sosnowiec 1:5
Bramki: 2x Kuba Lech, Kacper Żądło, Oliwier Moroń, Hubert Flak

Skład: Kabała-Seweryn, Wieprzycki, Flak, Żądło, Musiał, Moroń, Król, Chałupczak, Lech, Poradowski

V Liga Wojewódzka E1 Orlików (2007)

Piłkarze z rocznika 2007, grający w V Lidze Wojewódzkiej E1 podejmowali na wyjeździe drużynę Jedynki Łazy. - Niestety nie udało się odnieść korzystnego rezultatu na trudnym terenie w Łazach. Sprawy nie ułatwiła nam świetna postawa bramkarza gospodarzy, a także bardzo małe boisko typu orlik. Chłopaki jednak zagrali ambitnie i przy odrobinie szczęścia i lepszej skuteczności mogli spokojnie wywieźć 3 punkty - skomentował trener Mariusz Majewski.

Jedynka Łazy - Zagłębie Sosnowiec 4:1 (1:1)
Bramka: Dorian Świątek

Skład: Małota, Krawiec, Ślęzak, Mądry, Dostał, Świątek, Wójcikiewicz, Górski, Gajda, Gabor

Kolejny mecz w V Lidze zespół trenera Mariusza Majewskiego rozegrał z Akademią Sportu Wojkowice. - W spotkaniu z naszym klubem partnerskim odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo. Moi zawodnicy starali się realizować założenia przedmeczowe, choć w niektórych przypadkach mogli zachować się zdecydowanie lepiej. Podsumowując, po niezłej grze 3 punkty zostają w Sosnowcu - powiedział trener.

Zagłębie Sosnowiec - Akademia Sportu Wojkowice 7:1 (3:0)
Bramki: 2x Antoni Przybylski, Jakub Sieczka, 2x Dominik Kaszuba, Jakub Strózik, samobójcza 

Skład: Szumla, Matyszczyk, Wójcikiewicz, Sieczka, Kaszuba, Przybylski, Sierka, Koźlak, Domin, Strózik.

VI Liga Wojewódzka E1 Orlików (2007)

Niestety, w VI Lidze E1 Orlików młodzi Zagłębiacy ulegli 1:4. Na sosnowieckim boisku piłkarze z rocznika 2007 o punkty walczyli z Zewem Kazimierz. - W meczu z lokalnym przeciwnikiem popełniliśmy zbyt dużo prostych, indywidualnych błędów, które zdecydowanie wpłynęły na niekorzystny wynik spotkania - puentuje trener Krzysztof Ślęzak.

Zagłębie Sosnowiec - Zew Sosnowiec 1:4 (0:1)
Bramka: Krystian Szwed

Skład: Wąsowski, Czekaj, Rozenek, Jachimowski, Bartoszek, Koczewski, Kurek, Dziurkowski, Prorok, Toczko, Guzera, Szwed, Łazarczyk

IV Liga Wojewódzka E2 Orlików (2007)

Bardzo dobry mecz rozegrali zawodnicy z rocznika 2007 w IV Lidze Wojewódzkiej E2. Duże zaangażowanie piłkarzy przyniosło efekt w postaci zwycięstwa nad Orbitą Bukowno 7:2. - Nie da się ukryć, że Orbita to jeden z najtrudniejszych przeciwników z jakimi moja drużyna ma okazję rywalizować. Dlatego z niecierpliwością oczekiwałem tego spotkania. Muszę przyznać, że był to chyba najlepszy mecz chłopaków odkąd jestem trenerem tego zespołu. Realizacja założeń oraz niesamowite poświęcenie każdego zawodnika spowodowało, że mecz w naszym wykonaniu mógł się naprawdę podobać - podsumowuje zadowolony trener.

Zagłębie Sosnowiec - Orbita Bukowno 7:2 (4:1)
Bramki: 3x Szymon Mądry, Jakub Orczyk, Marcin Ślęzak, Dawid Gabor, Adrian Jurecki

Skład: Małota, Mądry, Krawiec, Górski, Ślęzak, Orczyk, Gabor, Jurecki, Gajda

Młodzi zawodnicy z rocznika 2008, nad którymi piecze sprawuje trener Rafał Sadowski rozgrywali mecze z klubami partnerskimi (Salos Dąbrowa Górnicza, Czarni Sosnowiec, Piłkarz Sosnowiec). Gościnnie zagrali również piłkarze z Rozwoju Katowice. Zagłębiacy rywalizowali w dwóch zespołach, a mecze trwały po 20 minut. Wszyscy dobrze się bawili i rozwijali swoje piłkarskie umiejętności.