Aktualności

#aktualności #akademia

 15.05.2017

Raport wypożyczenie: Walka o punkty trwa

W tym tygodni zawodnicy wypożyczeni z naszego zespołu zagrali 621 minut na boiskach od II ligi do Patrick A Klasy. Zespoły, w których grają nasi zawodnicy do końca sezonu będą walczyły o ligowe punkty, by zakończyć go na jak najlepszych pozycjach.

Sławomir Musiolik (pomocnik) - Polonia Bytom

Polonia Bytom - Olimpia Zambrów  1:1

Sławomir Musiolik rozegrał 86 minut w remisowanym spotkaniu przeciwko Olimpii Zambrów zanim został zmieniony przez Daniela Babrusa. W świetle remisu Rozwoju Katowice z Polonią Warszawa (1:1) Bytomianie zachowali szansę na utrzymanie w II lidze. Na cztery kolejki przed końcem rozgrywek Polonia Bytom zamyka ligową tabelę z dorobkiem 21 punktów i startą do zajmującego pierwsze bezpieczne miejsce Rozwoju wynoszącą 11 "oczek".

Krystian Dudała (obrońca) - Unia Turza Śląska

Ruch Zdzieszowice - Unia Turza Śląska 4:0

Defensor wypożyczony z naszego zespołu rozegrał spotkanie w pełnym wymiarze czasowym. Jego zespół uległ gospodarzom 4:0. Po 27 rozegranych meczach Unia zajmuje 16. miejsce w tabeli III ligi grupy opolsko-śląskiej. Do tej pory Unia uzbierała 23 punkty i znajduje się w strefie spadkowej. Trzynastą pozycje w tabeli, które gwarantuje utrzymanie zajmują rezerwy Górnika Zabrze z 33 punktami na koncie. 

Patryk Mularczyk (pomocnik) - Skra Częstochowa

Skra Częstochowa - Ślęza Wrocław 0:0

Popularny "Mular" rozegrał całe spotkanie, w którym jego zespół bezbramkowo zremisował ze Ślęzą Wrocław. Jak podaje oficjalny portal Skry Mularczyk znalazł się w sytuacji strzeleckiej w 59. minucie meczu lecz przestrzelił ponad bramką. Po 27 meczach III ligi opolsko-śląskiej Skra zajmuje 8. miejsce w tabeli z dorobkiem 43. punktów. Do liderującego GKS Jastrzębie Zdrój traci 9 punktów oraz ma przewagę 19 "oczek" nad rezerwami Śląska Wrocław, które zajmują pierwsze miejsce zagrożone spadkiem.

Adrian Czaplak (bramkarz) - Soła Oświęcim

Stal Rzeszów - Soła Oświęcim 2:2

Adrian Czaplak nie wystąpił w spotkaniu 27. kolejki III ligi grupy IV. Soła zremisowała ze Stalą Rzeszów 2:2 i zajmuje 6. miejsce w tabeli z dorobkiem 44 punktów. Do liderującego Motoru Lublin Soła traci 12 punktów. Przewaga nad strefą spadkową wynosi 14 "oczek". 

Dariusz Maciejowski (bramkarz) - Sarmacja Będzin

Sarmacja Będzin - LKS Przemsza Siewierz 0:1

Dariusz Maciejowski nie wystąpił w spotkaniu 27. kolejki IV ligi grupy śląskiej I. Sarmacja zajmuje 4. miejsce w tabeli z 50 punktami na koncie. Strata do lidera, którym jest Gwarek Tarnowskie Góry wynosi 15 "oczek". Przewaga Sarmacji nad strefą spadkową jest wyraźna i wynosi 21 punktów. 

Łukasz Lech (bramkarz), Wiktor Słowikowski (pomocnik) - Górnik Piaski

Gwarek Tarnowskie Góry - Górnik Piaski 2:0

Górnik uległ liderowi rozgrywek IV ligi grupy I 2:0. Lech i Słowikowski nie wystąpili w tym spotkaniu. Po 27 spotkaniach IV ligi pierwszej grupy śląskiej Górnik zajmuje 11. pozycję w tabeli z dorobkiem 37 punktów. Przewaga nad pierwszym zespołem zajmujący miejsce spadkowe, który są rezerwy chorzowskiego Ruchu wynosi 9 punktów. 

Maksymilian Dikof (pomocnik) - MKS Myszków

MKS Myszków - Tyski Sport II S.A. 3:0

Dikof pojawił się na murawie stadionu w Myszkowie na początku drugiej połowy zmieniając kontuzjowanego Sebastiana Stankiewicza. MKS pokonał rezerwy GKS Tychy 3:0. Po 27.kolejce IV ligi grupy I Myszkowianie mają jeden punkt przewagi na Górnikiem Piaski i znajdują się jedną pozycję wyżej w tabeli. 

Jan Czapla (obrońca) - Skawinka Skawina 

Michałowianka Michałowice - Skawinka Skawina 2:1

Jan Czapla rozegrał całe spotkanie w linii obronnej Skawinki lecz jego zespół uległ rywalowi 2:1. Skawinka po 25 rozegranych spotkaniach zamyka tabelę IV ligi grupy zachodnio-małopolskiej z dorobkiem 11 punktów i startą 10 "oczek" do zajmującego pierwsze bezpieczne miejsce zespołu TS Węgrzyce.

Mateusz Kuzak (pomocnik) - LKS Leśnik Gorenice 

KS Olkusz - Leśnik Gorenice 2:0

Kuzak rozegrał 85 minut w spotkaniu krakowskiej ligi okręgowej I. Na jego miejsce na murawę wybiegł Dawid Ścigaj.  Zespół z Gorenic uległ KS Olkusz 0:2. Po 21 meczach ekipa Leśnika zajmuje 12. miejsce w tabeli lecz przewaga nad zagrożonym spadkiem Bolesławem Bukowno wynosi tylko 2 punkty. 

Mateusz Arseniuk (obrońca/napastnik) - KS Niwy Brudzowice 

Siemianowiczanka Siemianowice - KS Niwy Brudzowice 2:0

Mateusz Arseniuk rozegrał całe spotkanie przeciwko Siemianowiczance. Większość spotkania rozegrał w bloku defensywnym lecz pod koniec spotkania trener oddelegował go do formacji ofensywnej. Niwy przegrały spotkanie 0:2. Po 24 spotkaniach KS Niwy Brudzowice zajmują 15. pozycję w tabeli Ligi Okręgowej Zina grupa IV ze stratą do Silesii Miechowice wynoszącą 9 punktów.

Norbert Puczyński (bramkarz), Sebastian Majewski (pomocnik) - AKS Niwka

AKS Niwka - LKS Skalniak Kroczyce 4:1 

Puczyński nie wystąpił w spotkaniu 28. kolejki Patrick A klasy, a Sebastian Majewski zakończył grę w pierwszej połowie meczu. AKS pewnie pokonał drużynę Skalniaka Kroczyce 4:1. Po 28 meczach AKS Niwka zajmuje 4. pozycję w tabeli z dorobkiem 61 punktów i startą do lidera, którym są rezerwy naszego zespołu wynoszącą 11 "oczek".