Aktualności

#aktualności

 16.05.2017

Kierunek - Polski biegun zimna

We wtorek rano Zagłębiacy wyruszyli w drogę do Suwałk. Plan podróży zakłada postój w Warszawie i trening na obiektach Legii. W środę o 19:00 podopieczni Dariusza Banasika zmierzą się z Wigrami.

Z tego dalekiego wyjazdu i meczu oczywiście przeprowadzimy dla naszych kibiców relację pisaną, a ZagłębieFM radiową (strona partnera - tutaj). Spotkanie zapowiada się o przysłowiowe 6 punktów. Nasi piłkarze będą chcieli wygrać, by nie odpaść z górnej części tabeli, a dodatkowo będą chcieli dobrą grą wymazać z pamięci wyjazd do Legnicy. Natomiast gospodarze będą starać się, by włączyć się do gry o awans, gdyż w razie zwycięstwa Wigry przeskoczą nas w tabeli, aktualnie tracą do Zagłębia tylko 1 "oczko" (zajmują 5. miejsce z dorobkiem 49 punktów). 

Ekipa z Suwałk może pochwalić się serią 4 meczów bez porażki (2 zwycięstwa: Drutex Bytowia 3:2 i MKS Kluczbork 2:0, a także 2 remisy: Górnik Zabrze i Olimpia Grudziądz po 0:0). Wigry ostatni raz przegrały w 26. serii spotkań, gdy nie sprostały na własnym obiekcie liderowi z Nowego Sącza (Sandecja wygrała 1:0 po bramce Macieja Korzyma). Siłą napędową ofensywy najbliższego rywala Zagłębia są Damian Kędzior (12 trafień), Kamil Adamek i Kamil Zapolnik (po 9 goli), którzy dla Wigier zdobyli 30 z 44 strzelonych bramek na boiskach Niece 1 Ligi. W tym dorobku swój udział ma były piłkarz Zagłębia - Miłosz Kozak, który dwukrotnie pokonywał bramkarza rywali. 

Historia ligowych spotkań naszego klubu z Wigrami nie jest zbyt bogata, gdyż do tej pory Zagłębiacy mierzyli się z ekipą z Suwałk 3-krotnie, za każdym razem na zapleczu Lotto Ekstraklasy. W minionym sezonie sosnowiczanie po dramatycznym meczu przegrali na "Ludowym" z Wigrami 2:3, wtedy Michał Fidziukiewicz zdobył 2 bramki i przestrzelił rzut karny. Był to pierwszy ligowy mecz obu klubów i jak na razie jedyny przegrany przez Zagłębie. W kolejnych dwóch spotkaniach górą byli nasi piłkarze, oba wygrywając 2:0 (bramki strzelali Dawid Ryndak i nie grający już w Zagłębiu: Vamara Sanogo, Krzysztof Markowski i Sebastian Dudek). 

I Liga (sezon 2015/16)
Zagłębie Sosnowiec - Wigry Suwałki 2:3
Wigry Suwałki - Zagłębie Sosnowiec 0:2 

Nice 1 Liga (sezon 2016/17)
Zagłębie Sosnowiec - Wigry Suwałki 2:0 
Wigry Suwałki - Zagłębie Sosnowiec (17 maja, godz. 19:00)

Przypominamy, iż w najbliższą niedzielę do Sosnowca na Stadion Ludowy przyjedzie Stal Mielec. Zachęcamy do wcześniejszego zakupu biletów na to spotkanie - więcej informacji tutaj