Aktualności

#aktualności #akademia

 19.06.2017

Ostatnie mecze wypożyczonych piłkarzy

Część zawodników już tydzień temu zakończyła ligowe zmagania. W miniony weekend ostatnie mecze rozegrali piłkarze przebywający na wypożyczeniach w klubach od III ligi do Patrick A klasy.

Nasi zawodnicy rozegrali 355 minut. 

Krystian Dudała (obrońca) Unia Turza Śląska

LKS Unia Turza Śląska - Stal Brzeg 4:4 

Nasz obrońca nie zagrał w ostatnim meczu sezonu w III lidze. Unia zremisowała 4:4 i teoretycznie spada o klasę niżej, jednak ma szansę na utrzymanie, gdyby Polonia Bytom nie przystąpiła do rozgrywek w III lidze. Unia w 34 meczach uzbierała 34 punkty i uplasowała się na 15. miejscu. 

Patryk Mularczyk (pomocnik) Skra Częstochowa

Piast Żmigród - Skra Częstochowa 0:2 

Patryk Mularczyk rozegrał 85 minut w spotkaniu przeciwko Piastowi. Nasz ofensywny pomocnik zmarnował rzut karny, ale nie miało to dużych konsekwencji, gdyż Skra wygrała 2:0 i zajęła w III lidze 7. miejsce z dorobkiem 54 punktów. 

Adrian Czaplak (bramkarz) - Soła Oświęcim 

Cosmos Nowotaniec - Soła Oświęcim 2:3

Nasz bramkarz rozegrał cały mecz w starciu z Cosmosem, przy straconych bramkach nie miał za wiele do powiedzenia, a jego zespół wygrał 3:2. Adrian Czaplak był bliski odnotowania asysty, jednak po jego dalekim wykopie kolega z zespołu zmarnował sytuację. Soła zakończyła sezon na 6. lokacie z dorobkiem 54 "oczek". 

Jan Czapla (obrońca) - Skawinka Skawina

Skawinka Skawina - MKS Nowa Proszowianka 2:1 

Jan Czapla rozegrał cały mecz przeciwko MKS-owi, a jego drużyna wygrała 2:1 i w ten sposób pożegnała się z IV ligą, gdyż zajęła ostatnie 16. miejsce (z dorobkiem 11 punktów). 

Mateusz Arseniuk (obrońca/napastnik) - KS Niwy Brudzowice

Niwy Brudzowice - LKS Nakło Śląskie 3:2

Nasz zawodnik nie zagrał w ostatnim meczu ligi okręgowej. Niwy wygrały 3:2 z Nakłem, jednak nie obroniły się przed spadkiem. Bohaterem tego meczu został nasz wychowanek Piotr Wolny, który odnotował asysty przy wszystkich 3 bramkach. Niwy zakończyły sezon na 14. miejscu z dorobkiem 34 punktów. 

Mateusz Kuzak (obrońca) - Leśnik Gorenice 

Leśnik Gorenice - Bolesław Bukowno 1:2 

Mateusz Kuzak rozegrał cały mecz, jednak nie uchronił zespołu Leśnika przed porażką 1:2. W 26 meczach ekipa z Gorenic uzbierała 21 "oczek" i żegna się z ligą okręgową (grupa małopolska I), gdyż uplasował się na 13. miejscu. 

Norbert Puczyński (bramkarz), Sebastian Majewski (pomocnik) - AKS Niwka

AKS Niwka Sosnowiec - MKS Sławków (goście nie dojechali) 

Obaj nasi piłkarze nie zagrali w ostatnim meczu, gdyż ekipa MKS-u nie dojechała na spotkanie. Oznacza to, iż AKS najprawdopodobniej otrzyma walkowera. Drużyna z Sosnowca-Niwki sezon kończy na 3. miejscu Patrick A klasy z dorobkiem 76 punktów (do ligi okręgowej awansowały: Zagłębie II Sosnowiec i Górnik Wojkowice).