Aktualności

#aktualności #akademia

 20.06.2017

Raport z ostatnich ligowych spotkań w Akademii

Przedstawiamy wyniki już ostatnich meczy ligowych w tej rundzie, które rozgrywali podopieczni Akademii im. Włodzimierza Mazura.

III Liga Wojewódzka B1 Juniorów Młodszych (2001)

Bardzo ważnym spotkaniem dla Juniorów Młodszych, z którymi pracuje trener Adrian Zbroja i trener Wojciech Pniak, był mecz ze Stadionem Śląskim Chorzów, który drużyna Zagłębiaków przegrała 0:4. - Mecz, który decydował o pozycji lidera kompletnie nam nie wyszedł. Zespół przeciwnika przyjechał wzmocniony zawodnikami z rocznika starszego, grającymi na co dzień w I ŚLJM, która zakończyła już rozgrywki. W pierwszej połowie rywale więcej mieli z gry i w ostatniej minucie wykorzystali zamieszanie pod naszą bramką. Po przerwie i mobilizacji w szatni próbowaliśmy się odgryzać, lecz decydująca okazała się 53. minuta. Wtedy nasz kapitan dopuścił się faulu przed polem karnym, a sędzia podjął dyskusyjną decyzję i pokazał czerwoną kartkę. Trzeba zaznaczyć, że nasz zawodnik najpierw wybił piłkę, a dopiero później faulował przeciwnika, dlatego decyzja o najwyższym wymiarze zaskoczyła wszystkich na boisku. Podyktowany rzut wolny przeciwnik zamienił na bramkę. Musieliśmy odrabiać straty grając w osłabieniu. Po roszadach taktycznych i zmianach próbowaliśmy grać ofensywnie, co pozwoliło przeciwnikowi w końcówce spotkania zdobyć jeszcze dwie bramki. Zajęliśmy drugie miejsce w lidze, a do awansu brakło tak niewiele. Kończymy sezon z dużym niedosytem. Przy okazji chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom za ponad 3 lata pracy, gdyż był to mój ostatni mecz w roli trenera tego zespołu. Panowie życzę powodzenia i wielu sukcesów, praca z Wami dużo mnie nauczyła - bardzo wyczerpująco komentuje spotkanie trener Adrian Zbroja. 

Zagłębie Sosnowiec - Stadion Śląski Chorzów 0:4 (0:1)

Skład: Lewandowski - Kowalczyk, Gajda, Kujawa, Kłosek - Tomko, Gajos (53. K. Grabowski), Lipkiewicz - Brzozowski (65. Dębiec),  Zynek, P. Grabowski (59. Starzyński)

I Liga Wojewódzka C1 Trampkarzy (2002)

Podopieczni trenera Piotra Strzałkowskiego z rocznika 2002 podejmowali w Zabrzu tamtejszy Górnik. Zważywszy na fakt, iż jest to drużyna z samego czubka tabeli, podział punktów, który sosnowiczanie przywieźli z wyjazdu jest bardzo cenny. Drużyny grały na bardzo wyrównanym poziomie. Zagłębiacy kończą ligę na 4. miejscu z dorobkiem 22 punktów.  

Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec 1:1
Bramka: Jakub Wilk

Skład: Koterwa, Łukomski, Mociak, Mazur, Kiwior, Wanatowicz, Gurawski, Pisarek, Rasała, Langner, Stemplewski, Czarnecki, Wilk, Cebulski

I Liga Wojewódzka C2 Trampkarzy (2003)

Ostatnie ligowe spotkanie Trampkarzy, z którymi pracuje trener Grzegorz Bąk, rozgrywane było na głównej płycie Stadionu Ludowego. Pewna wygrana ze Skrą Częstochowa w ostatecznym rozrachunku dała Zagłębiakom 6. miejsce z dorobkiem 17 punktów. - Ostatni mecz sezonu w naszym wykonaniu był bardzo dobry, mimo tego, że już w trzeciej minucie spotkania przegrywaliśmy 0:1, to zawodnicy w pełni realizowali nasza założenia. W drugiej połowie poprawiliśmy skuteczność pewnie zdobywając cztery bramki. Wszystkim zawodnikom i kierownikom należą się wielkie brawa za sezon pełny emocji - podsumowuje trener.

Zagłębie Sosnowiec - Skra Częstochowa 4:1
Bramki: Daniel Dąbrowski. Jakub Adamek, Bartosz Chęciński, Maksym Niemiec 

Skład: Kędziora, Bucki, Siemański, Chęciński, Miłek, Feszter, Niemiec, Krzeszowiec, Miska, Gajecki, Dąbrowski, Skwara, Boczoń, Kulesza, Adamek, Profaska, Wojda, Dudek

Galeria z meczu - tutaj

I Liga Wojewódzka D1 Młodzików (2004)

Tym razem podopieczni trenera Miłosza Miśkiewicza grali na sosnowieckim boisku przeciwko drużynie z Bielska-Białej. Zagłębiacy ulegli Rekordowi 2:4. Na koniec sezonu piłkarze z rocznika 2004 zajęli 5. miejsce w tabeli z dorobkiem 12 punktów. 

Zagłębie Sosnowiec - Rekord Bielsko-Biała 2:4
Bramka: Kacper Kruk, Banaś

Skład: Wilczak, Serwatka, M. Nibus, Kruk, Wybański, Bała, Krawczyk, Wołowiec, Dziedzic. Ponadto grali: Gałka, Kopka, Banaś, Zając, O. Nibus, Bębenek

III Liga Wojewódzka D2 Młodzików (2005)

Młodziki z rocznika 2005 w Dąbrowie Górniczej rozgrywali zaległe spotkanie, przeniesione z powodu złych warunków pogodowych. - Zremisowaliśmy z zespołem z Dąbrowy Górniczej. Wynik, patrząc z przebiegu tego spotkania, wydaje się sprawiedliwy, gdyż obie drużyny miały swoje sytuacje w tym meczu - komentuje trener Kamil Krawczyk.

MUKP Dąbrowa Górnicza - Zagłębie Sosnowiec 1:1
Bramka: Igor Dziedzic

Skład: Opalski, Smok, Machaj, Łydek Karol, Barczyk, Chamczyk, Baran, Dziedzic, Faroń oraz Nawrot, Łydek Franciszek, Jarczyński, Wybański, Majcherczyk, Wojdas.

Na koniec rundy wiosennej udało się zwyciężyć nad zespołem z Rudy Śląskiej 4:0. Bardzo dobra postawa zawodników oraz duże zaangażowanie było widoczne przez cały mecz. Zagłębie Sosnowiec z rocznika 2005 zajęło bardzo dobre 3. miejsce z dorobkiem 20 punktów.  - Zasłużone zwycięstwo na zakończenie sezonu. Przez całe spotkanie kontrolowaliśmy jego przebieg i stwarzaliśmy sobie wiele sytuacji bramkowych. Cieszy zwycięstwo, ale przede wszystkim sposób realizacji założeń przedmeczowych - puentuje trener.

Zagłębie Sosnowiec - Pogoń Ruda Śląska 4:0
Bramki: 2x Igor Dziedzic, Bartosz Chamczyk, Maciej Barczyk

Skład: Opalski, Smok, Nawrot, Łydek Karol, Jarczyński, Barczyk, Chamczyk, Baran, Dziedzic oraz Szczepański, Łydek Franciszek, Wilk, Walotek, Wojdas, Gęsikowski, Pawelec.

IV Liga Wojewódzka E1 Orlików (2006)

Kolejne zdecydowane zwycięstwo, tym razem na koniec rundy, zaliczyli piłkarze z rocznika 2006. Zagłębiacy wygrali z drużyną KS Mydlice aż 12:0, co przypieczętowało ich formę. Po bardzo udanej rundzie wiosennej sosnowiczanie znaleźli się na 1. miejscu w tabeli z dorobkiem 35 punktów.

Zagłębie Sosnowiec - KS Mydlice 12:0
Bramki: 3x Kacper Żądło,  2x Oliwier Moroń,  3x Dominik Poradowski, Hubert Flak,  Wieprzycki, Kacper Kwaśniak, Jakub Musiał

Skład: Król, Wieprzycki, Mironowicz, Flak, Wolski, Chałupczak, Żądło, Musiał, Moroń, Kwaśniak, Adamek, Kierociński, Poradowski.

VI Liga Wojewódzka E1 Orlików (2007)

Bardzo wyrównane spotkanie mogliśmy oglądać w VI Lidze Wojewódzkiej Orlików z rocznika 2007. - Mecz, o którego losach zadecydowały 3 minuty. W początkowej fazie spotkanie bardzo wyrównane, bez znaczącej przewagi którejś ze stron i bez groźnych akcji podbramkowych. Brawa dla zespołu, że pomimo niekorzystnego wyniku w drugiej połowie, zagrał odważnie i po dwóch bramkach Przybylskiego (karny i akcja indywidualna) łapiemy kontakt z przeciwnikiem. Niestety w 47. minucie Wąsowski zostaje trafiony w rękę w polu karnym i po rzucie karnym tracimy czwartą bramkę. W samej końcówce jeszcze Strózik po ładnej, indywidualnej, akcji strzela z ostrego kąta trzecią bramkę. Na wyrównanie zabrakło czasu - podsumował II trener Krzysztof Ślęzak.

Zagłębie Sosnowiec - CKS Czeladz 3:4 (0:3)
Bramki: 2x Antoni Przybylski, Jakub Strózik

Skład: Gaweł, Guzera, Karbownik, Łazarczyk, Tyczyński, Kaszuba, Strózik, Prorok, Rozenek, Koczewski, Przybylski

V Liga Wojewódzka E1 Orlików (2007)

W środowym meczu ligowym szczęścia nie mieli również piłkarze grający w V Lidze Orlików. - Mecz całkowicie pod nasze dyktando, to my dominujemy na boisku pod względem piłkarskim. Przeciwnik ustawiony 1-3-2-1 w niskim pressingu ograniczył się do wybijania każdej piłki do przodu. Niestety to wystarczyło na nie najlepiej dysponowaną tego dnia linie obrony. W efekcie przegrywamy wygrany mecz - podsumowuje trener. 

Piłkarz Sosnowiec - Zagłębie Sosnowiec 6:4 (1:3)
Bramki: 2x Szymon Mądry, Bartosz Krawiec, Jakub Orczyk

Skład: Małota, Matyszczyk, Górski, Krawiec, Mądry, Dostał, Świątek, Orczyk, Domin, Ślęzak

IV Liga Wojewódzka E2 Orlików (2007)

Piłkarzom z rocznika 2007 i w IV lidze nie udało się wygrać. - Zespół pojechał do Bukowna w okrojonym składzie personalnym. Mimo to chłopcy starali się nawiązać walkę z mocniejszym przeciwnikiem. Orbita od początku dominowała na boisku spychając nas do niskiego pressingu. Cieszą dobre fragmenty gry, przy stanie 2:1 i 4:2 mamy swoje sytuacje. Jednak nasza nieskuteczność powoduje, że to przeciwnik łapie wiatr w żagle i do końca już nie oddaje inicjatywy - komentuje trener Mariusz Majewski.

Orbita Bukowno Zagłębie Sosnowiec 9:3 (4:1)
Bramki: 2x Dorian Świątek, Szymon Mądry

Skład: Gaweł, Matyszczyk, Górski, Krawiec, Mądry, Dostał, Świątek, Kaszuba, Domin

Rocznik 2010

W dniu 17 czerwca rocznik 2010 rozegrał sparing z drużyną Stadionu Śląskiego Chorzów. Mecze rozgrywane były na czterech boiskach, co pozwoliło na uczestnictwo w grach wszystkim zawodnikom jednocześnie. - Niestety, rywalizacja odbywała się w większej części pomiędzy naszymi zawodnikami z grupy I i grupy II. Warunki atmosferyczne spowodowały bowiem, że goście przybyli w mniejszej ilości zawodników niż planowali. Nas pogoda nie przestraszyła i 25 zawodników w pełnej gotowości stawiło się na zawody. Najważniejsze, że wszyscy rozegrali dużo meczy, a wakacje zbliżają się już dużymi krokami i pewnie dopiero na początku sierpnia będzie kolejna możliwość grania w tak dużym wymiarze czasu - przekazali trenerzy Tomasz Głowania i Piotr Grabowski.