Aktualności

#aktualności #sparing #region #kibice

 14.07.2017

Wiadomości przed ŁKS-em

Sosnowiczanie ćwiczyli z samego rana na Kompleksie Piłkarskim przy Kresowej 1. Głównym motywem treningu przed sparingiem z ŁKS-em Łódź były różne schematy gry, a także ustawienia na boisku, które mają przynieść efekt od pierwszego meczu Pucharu Polski.

W najbliższą sobotę Zagłębie dowie się z kim zagra w krajowym pucharze. Wszyscy będą wyczekiwać na rozstrzygnięcie w spotkaniu Chełmianka Chełm - Rozwój Katowice. Wynik tego pojedynku zadecyduje jaki wyjazd czeka naszą ekipę. Na Chełm trzeba kierować się w stronę granicy z Ukrainą, zaś na stadion w Katowicach przy dobrych wiatrach można... przejść się na nogach. 

W sobotę wszystkich sympatyków czeka również dzień z Zagłębiem! Najpierw o godzinie 11:00 będziemy mieli do czynienia z oficjalnym otwarciem Sklepu Kibica, którego lokalizacja znajduje się przy ul. 3-go Maja 11 oczywiście w Sosnowcu. Później trzeba szybko przetransportować się na Kresową 1, gdzie równo o godzinie 12:00 zabrzmi pierwszy gwizdek meczu kontrolnego z ŁKS-em. 

Sztab szkoleniowy Zagłębia może być zadowolony, gdyż po drobnych urazach mają do dyspozycji wszystkich piłkarzy. 

ŁKS Łódź do tej pory jest niepokonany w rozgrywkach sparingowych przed sezonem. W sezonie 2017/18 łódzki klub rozpocznie zmagania w wyższej klasie rozgrywkowej, ponieważ Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie nie ubiegało się o licencję na II ligę. Z okazji skorzystali Łodzianie i zagrają w miejsce wycofanej ekipy. Plany i oczekiwania ŁKS-u znowu odżyły, a kolejnym krokiem do powrotu znanej marki ma być dokończenie budowy nowego stadionu, który finalnie ma pomieścić 20 tysięcy widzów, ale na chwilę obecną skończona jest tylko jedna trybuna. 

W sobotę o 11:00 otwarta zostanie również Fanstrefa - jest to lokal (w miejsce starego Baru Kasia przy Kompleksie Piłkarskim przy ul. Kresowej 1), w którym każdy kibic będzie mógł spokojnie spędzić czas zarówno przed jak i po meczu. Na dodatek od 15:00, czyli po sparingu, fani będą mogli porozmawiać z piłkarzami, sztabem szkoleniowym, a także Dyrektorem Sportowym Robertem Stankiem i Prezesem Marcinem Jaroszewskim. 

Zapraszamy!