Aktualności

#aktualności #sparing #drugi zespół #akademia

 15.07.2017

Dobra gra i porażka Zagłębia II

Nasi młodzi piłkarze z drugiej drużyny w minionym sezonie awansowali z Patrick A klasy do V ligi. Podopieczni trenera Łukasza Nadolnego w minionym tygodniu wznowili treningi, a w sobotę rozegrali pierwszy mecz kontrolny, z mocną IV-ligową Polonią Poraj.

Zagłębie II, podobnie jak pierwsza drużyna, przechodzi sporą rewolucję. Część piłkarzy z rocznika 1998 trafiło do "jedynki", część szuka nowych pracodawców, tylko na kilku zawodników, z którymi zrobił awans, trener Łukasz Nadolny może liczyć na treningach. Kadrę uzupełnili piłkarze z rocznika 1999 Akademii Zagłębia im. Włodzimierza Mazura

Zagłębiacy na mecz z Polonią Poraj wyszli bez kompleksów. Rywal dysponował zdecydowanie bardziej doświadczonym zespołem, jednak to Zagłębie II w 29. minucie objęło prowadzenie. Najlepszy strzelec A klasy, Jan Janosz posłał piłkę do siatki i Zagłębie II na pierwszą "tercję" schodziło prowadząc 1:0. W drugiej części sosnowiczanie wyglądali bardzo dobrze na tle wyżej notowanego rywala, wynik zmienił się dopiero w ostatniej odsłonie. 

Sporo roszad w zespole trenera Nadolnego przyniosło słabszą grę, a rywale bezwzględnie to wykorzystali i w trzeciej tercji wyszli na prowadzenie 2:1. Warto odnotować, iż w 80. minucie w barwach Zagłębia II zadebiutował Szymon Koterwa, bramkarz z rocznika 2002! Zawodnik popisał się kilkoma dobrymi interwencjami, jednak czystego konta nie zachował, gdyż Polonia zdobyła jeszcze jedną bramkę i ostatecznie wygrała 3:1. 

W środę o godz. 18:00 nasi młodzi piłkarze zmierzą się (najprawdopodobniej na sztucznej murawie) z Kuźnią Raciborską. 

Zagłębie II Sosnowiec - Polonia Poraj 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)

Bramka dla Zagłębia: 1:0 - Janosz (29.)

Zagłębie: Kłosek (80. Koterwa) - Wrona, Szymański, Błach, Testowany, Sytuła, Bała, Paździor, Testowany, Szmytkowski - Janosz oraz grali: Koster, Chamara, Sztan, Reder, Kalwasiński, Testowany, Testowany, Testowany, Testowany. 

Plan meczów kontrolnych: 
15 lipca - Polonia Poraj 1:3
19 lipca - Kuźnia Raciborska (A klasa - Sosnowiec - godz. 18:00)
22 lipca - Unia Dąbrowa Górnicza (V liga - Sosnowiec)
29 lipca - Przebój Wolbrom (V liga)
2 sierpnia - Unia Kosztowy (V liga)
5 sierpnia - Polonia Poraj (IV liga)
12 sierpnia - rozpoczęcie Ligi Okręgowej (wyjazd Łazowianka Łazy)