Aktualności

#aktualności #puchar

 16.07.2017

Zagłębie zagra w Chełmie

Poznaliśmy pierwszą drużynę, z którą zmierzymy się w krajowym pucharze. Na I rundę Pucharu Polski Zagłębie wybierze się w daleką wyprawę do Chełma.


W rundzie wstępnej Pucharu Polski Rozwój Katowice pojechał na mecz z Chełmianką bardzo młodym składem. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 dla gospodarzy i po końcowym gwizdku to oni mogli cieszyć się z awansu do następnej rundy. Gol wpadł już w 13. minucie, a autorem trafienia był Przemysław Banaszek. Jak się później okazało - była to bramka na wagę złota. Rozwój odpada z Pucharu Polski już drugi raz z rzędu w przedbiegach (runda wstępna).


W pucharowym starciu średnia wieku graczy katowiczan wynosiła niewiele ponad 17 lat! Zatem wygrało doświadczenie i teraz wszyscy w Chełmie z ogromną niecierpliwością czekają na taką markę jak Zagłębie Sosnowiec.

Od tego sezonu piłkarze biało-zielonych występują w III lidze (IV grupa). Chełmianka wywalczyła awans w minionych rozgrywkach z przewagą 15 punktów nad Górnikiem II Łęczna i po rocznej przerwie powraca do III ligi. Klub powstał w roku 1955, a stadion może pomieścić 3 280 osób. Największym sukcesem klubu jest 7. miejsce w III lidze.

Zagłębiacy rok temu w rozgrywkach o Puchar Polski musieli po dogrywce uznać wyższość Wisły Kraków. W meczu nie obyło się bez kontrowersji i teraz można sobie zadawać tylko pytania, na które nikt nie pozna odpowiedzi. Może Zagłębie ponownie omijałoby przeszkody i ich przygoda z Pucharem Polski trwałaby bardzo długo? Jak mawia klasyk: "Prawdziwych mężczyzn poznaje się po tym nie jak zaczynają, ale jak kończą" - dlatego sosnowiczanie ruszają teraz na nowy, pucharowy szlak, a emocji z naszym zespołem nie zabraknie! 


Chełmianka Chełm - Zagłębie Sosnowiec (22 lipca - godzina 17:00)


Rusza bitwa o Puchar Polski!