Aktualności

#aktualności #region #kibice

 19.07.2017

Podczas meczu z GKS-em prezentacja Czarnych

W najbliższą środę nasi piłkarze rozegrają mecz kontrolny z GKS-em Jastrzębie, w przerwie sparingu odbędzie się prezentacja piłkarek Czarnych Sosnowiec, a po spotkaniu będzie można porozmawiać z dziewczynami i trenerami w restauracji 3Kolory.

Środowy sparing z GKS-em Jastrzębie rozegrany zostanie o 17:00, więc prezentacja odbędzie się około 17:45 na głównej murawie "Ludowego". Przed i po meczu kontrolnym w Restauracji 3Kolory (dziś wyjątkowo czynna do 20:30) będzie można kupić bilety i karnety na sezon 2017/18 (więcej informacji - tutaj)

Jesienią 2014 roku piłkarki Czarnych Sosnowiec awansowały do Ekstraligi Kobiet. Miniony sezon dla zawodniczek był bardzo udany, do ostatniej kolejki walczyły o brązowy medal Mistrzostw Polski, jednak ostatecznie uplasowały się na 4. lokacie. 

Warto dodać, iż to nie jedyny sukces. Najstarsza męska grupa Akademii Czarnych (rocznik 1999) awansowała do I Ligi Wojewódzkiej A1. Oznacza to, iż podopieczni Sławomira Chodora zmierzą się z Zagłębiem w tzw. "eMce". 

Warto tutaj wspomnieć, iż kobieca sekcja Czarnych Sosnowiec ma na swoim koncie 12 tytułów Mistrza Polski, 11 wywalczonych Pucharów Polski, a także 12 Mistrzostw Halowych. 

Kadra na sezon 2017/18: 

Bramka: Weronika Klimek, Anna Szymańska, 

Obrona: Andrea Horvathova, Julia Wycisk, Patricia Fischerova, Karolina Wieczorek, Dagmara Grad, 

Pomoc: Petra Zdechovanova, Joanna Operskalska, Patrycja Matla, Paulina Zawiślak, Lucia Suskova, Dorota Hałatek, Kamila Tkaczyk, Anna Maria Smidova, Oliwia Cichy, 

Atak: Patricia Hmirova, Stanislava Liskova, Marta Cichosz, 

Dołączyły: Lucia Suskova - Mitech Żywiec, Patricia Hmirova - FC Neunkirch (Szwajcaria), Marta Cichosz - AZS Wrocław, Dorota Hałatek - Polonia Tychy, Patrycja Sakłak - zespół rezerw, Patrycja Ziejka - Rekord Bielsko Biała, Anna Szymańska - Medyk Konin, Dagmara Grad - Medyk Konin.

Odeszły: Marta Rybacka - Mitech Żywiec, Nikol Kaletka - Medyk Konin, Magdalena Dragunowicz - powrót do UKS SMS Łódź, Katarzyna Kowalczyk - koniec kariery, Marta Mika - koniec kariery.

Sztab Szkoleniowy: Grzegorz Majewski (I trener), Łukasz Wojtala (II trener), Edward Ambrosiewicz (trener bramkarzy), Janusz Dyszkowski (kierownik drużyny), Karol Jabłoński (fizjoterapeuta). 

Wywiad z dyrektorem sportowym Czarnych, Robertem Majewskim: 

Miniony sezon był udany, awans do mistrzowskiej grupy i do ostatniej kolejki walka o 3. miejsce?

- Jak najbardziej, na duży plus. Ostatecznie zajęliśmy 4. miejsce, co jest dużym naszym sukcesem. Zakładaliśmy walkę o najlepszą szóstkę, udało się zakończyć sezon wyżej. Oczywiście dla sportowca to 4. miejsce jest tym najgorszym, gdyż poza podium. Generalnie podsumowując, wiosna była bardzo udana. W kadrze mieliśmy sporo kontuzji podstawowych zawodniczek, grały dziewczyny, które zapewne nie dostały by aż tyle minut, szansę wykorzystały, świetnie zespół spisał się. 

Czyli niedosyt pozostał? 

- Oczywiście, gdyż było kilka meczów, szczególnie w tej rundzie zasadniczej, które powinniśmy wygrać. Natomiast cieszy mnie fakt, iż jesteśmy jedyną drużyną, która nie przegrała w rundzie finałowej z Medykiem Konin i Górnikiem Łęczna. Ta ostatnia część sezonu pokazało na co nas stać, mam nadzieję, że ta dobra gra przełoży się na sezon 2017/18. 

Nie tracicie czasu, transfery są "mocne"?

- Aż dreszcze przechodzą, transfery są z najwyższej półki. Dołączyły do nas reprezentantki Polski i Słowacji. Zobaczymy jak się sezon ułoży, a ja mam nadzieję, że trenerzy udźwigną ciężar odpowiedzialności. Z takimi zawodniczkami jest inna praca. Oczywiście najważniejsze będzie to, by stworzyć zespół, kolektyw. Musimy dążyć do jednego celu, musi być podium. Nie będziemy ukrywać i oszukiwać, że gramy o pierwszą szóstkę, walczymy o medale. Dla takich zawodniczek nie ma presji, one muszą grać o najwyższe cele. 

Czyli Czarne wracają do wspaniałej historii, czyli znowu będą grały o medale Mistrzostw Polski? 

- Dokładnie, robimy to dla miasta Sosnowca. Liczymy również oczywiście na sukcesy męskiej piłki, chcielibyśmy, by był to rok sukcesów. 

Czarni to nie tylko seniorki, ale także rozbudowana Akademia, która współpracuje z Zagłębiem?

- Zdecydowanie tak, bardzo mocno współpracujemy z Zagłębiem. Zawsze byliśmy blisko siebie, ale teraz z prezesem Marcinem Jaroszewskim zacieśniliśmy relacje i wszystko układa się świetnie. Prezes zna się na piłce, kiedy do niego się nie odezwę, to zawsze znajdzie czas i coś podpowie, pomoże. 

W Akademii szkolicie dziewczyny i chłopców, w dalszym planie jest chęć powrotu do seniorskiej drużyny mężczyzn? 

- Gdyby juniorzy nie awansowali do najwyższej ligi A 1, tzw. "eMki", gdzie zresztą zmierzymy się z Zagłębiem, to musielibyśmy reaktywować seniorów i wystartować w B-klasie. Mamy utalentowanych chłopców i musielibyśmy to dla nich zrobić. Zrobili ogromny sukces i wielkie gratulacje dla nich. Chodzę na ich mecze i miło się patrzy na ich grę, a to cieszy! 

Plan Sparingów Czarnych: 

Czarni Sosnowiec - SMS Łódź 2:3
Mitech Żywiec - Czarni Sosnowiec 2:2
Czarni Sosnowiec - GOSiR Piaseczno (22 lipca)
Partizan Bardejov (Słowacja) - Czarni Sosnowiec (29 lipca)