Aktualności

#aktualności #transfery #kibice

 17.07.2017

Tomasz Nawotka piłkarzem Zagłębia

W dniu dzisiejszym sfinalizowane zostało roczne wypożyczenie 20-letniego Tomasza Nawotki z Legii Warszawa.

20-letni prawy obrońca, który również może występować na skrzydłach pomocy, Legię wzmocnił w przerwie letniej 2014 roku. Tomasz Nawotka został pozyskany przez warszawiaków z Sokoła Ostróda, a jest wychowankiem Concordii Elbląg. W barwach drużyny z Elbląga grał w II lidze (grupie wschodniej), warto odnotować, iż w wieku 16 lat zaliczył w tych rozgrywkach 8 meczów!

W minionym sezonie Nawotka rozegrał 6 spotkań w młodzieżowej Lidze Mistrzów, gdzie rywalizował przeciwko rówieśnikom z Realu Madryt, Borussi Dortmund, czy Sportingu Lizbona. Piłkarz występował również w Legii II Warszawa, gdzie w III lidze rozegrał 64 mecze i strzelił 12 bramek. Dodatkowo ma na swoim koncie zwycięstwo w Centralnej Lidze Juniorów. Młodzi warszawiacy - z Nawotką w składzie - wygrali w 2016 roku, a zawodnik zdobył bramkę w drugim meczu finałowym, w którym Legia ograła Pogoń Szczecin 5:2 (w pierwszym spotkaniu Legioniści przegrali 0:2).

- W Sosnowcu jestem od 1,5 tygodnia, dogaduje się z chłopakami na boisku i w szatni. Mam nadzieję, że w tym sezonie zrobimy coś wielkiego w Zagłębiu - zdradził piłkarz.

Zdjęcia z podpisania umowy - tutaj

Witamy w Zagłębiu! Przedstawiamy wywiad telewizji #ZagłębieGol z Tomkiem Nawotką: