Aktualności

#aktualności #puchar #kibice

 25.07.2017

Korona w Pucharze Polski

W ramach 1/16 Pucharu Polski przy ul. Kresowej stawi się kielecka Korona! Spotkanie zostało zaplanowane na 10 sierpnia i zapowiada się niezwykle ciekawie.

Na początek warto cofnąć się w czasie do sezon 2015/16, kiedy to "podróż" Zagłębia do wielkiego finału na PGE Narodowy zakończyła się na półfinale z Lechem Poznań. Przed tym starciem nasza ekipa miała spotkać się z Koroną Kielce, lecz ostatecznie wybraliśmy się do Świecia na mecz z Wdą. Korona była wtedy górą nad niżej notowanym zespołem, jednak doszło do złamania przepisów, gdyż dla złoto-krwistych zagrał nieuprawniony zawodnik - Adam Zawierucha

W dniu dzisiejszym los postanowił, że po raz drugi spróbuje złączyć tych samych przeciwników. Tym razem nie będzie żadnych niedomówień, ponieważ spotkanie już jest zaplanowane na 10 sierpnia! 

Na obie strony drabinki Pucharu Polski zostały rozlosowane dwie najlepsze drużyny ubiegłego sezonu Lotto Ekstraklasy. Na stronę lewą przydzielono Legię Warszawa, zaś na prawą Jagiellonię Białystok. 

Dwumecz będzie rozgrywany dopiero w półfinale, więc zasady gry pozostają bez zmian, wcześniej to zespół z niższej ligi podejmuje wyżej notowanego rywala. Dlatego 10 sierpnia Korona przyjedzie do Sosnowca. 

Jeżeli Zagłębie ogra Koronę, to w 1/8 trafi na zwycięzcę z pary Wisła Płock - Wisła Kraków. W kolejnej rundzie możemy trafić na któryś z 4 zespołów: GKS Tychy, Cracovia, Zagłębie Lubin lub wspomniana wyżej Jagiellonia. 

Ekipa z Kielc dopiero zaczyna zmagania w Pucharze Polski. Natomiast w dwóch dotychczasowych meczach Lotto Ekstraklasy Korona wywalczyła 1 punkt (porażka z Zagłębiem Lubin 0:1 i remis z Legią Warszawa 1:1).

Zagłębie w miniony weekend z Pucharu Polski wyeliminowało Chełmiankę Chełm - multimedia z meczu tutaj

Godzina rozpoczęcia pojedynku z kielczanami jest w trakcie ustalania. 

Przypominamy, iż posiadacze karnetów VIP na mecze Pucharu Polski wchodzą za darmo (ceny karnetów VIP - tutaj).