Aktualności

#aktualności #sparing #akademia

 31.07.2017

Akademia wznawia treningi

Podopieczni Akademii im. Włodzimierza Mazura po kolei rocznikami od najstarszego do najmłodszego wznawiają pracę w okresie przygotowawczym do rundy jesiennej.

Już 10 lipca zawodnicy rocznika 2000, 2001 i wyróżniający się zawodnicy 2002 rozpoczęli przygotowania do rundy jesiennej sezonu 2017/2018. Pierwsze dwa dni to treningi wprowadzające, następnie drużyna przeszła testy szybkości i mocy. Końcówkę tygodnia chłopcy spędzili na testach siły i wytrzymałości, by w sobotę wyjechać na obóz do Wodzisławia Śląskiego. Zawodnicy przebywali w hotelu Amadeus, a na treningi każdego dnia dojeżdżali do ośrodka Gosław Sport Center. Codziennie każdy z młodych piłkarzy musiał przejść 4 jednostki treningowe, a także obydwa zespoły rozegrały dwa mecze kontrolne. 
Junior Starszy w pierwszym spotkaniu podejmował IV-to ligową Odrę Wodzisław, z którą nawiązał równą walkę, lecz docelowo musiał uznać wyższość rywala ponosząc porażkę 2:0. 
Junior Młodszy podejmował tymczasem A-klasowy zespół LKS Unia Turza Śląska, z którym wygrał 3:2. 
Po powrocie do Sosnowca zawodnicy dostali dwa dni wolnego, by od wtorku również trenować dwa razy dziennie, kończąc ten okres meczem kontrolnym z KS Rajsko (29.07 Sobota Junior Młodszy) i Ruchem Chorzów (29.07 Sobota Junior Starszy i Junior Młodszy

Sparingi:
29.07 Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów (Junior Starszy) 11:00
05.08 Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze (Junior Starszy) 9:00
12.08 Zagłębie Sosnowiec - Przemsza Okradzionów (A klasa) (godzina do ustalenia)

Rocznik 2003 wznowił treningi 25 lipca. W kolejnych dniach zespół miał w planach testy motoryczne, a w sobotę wyjechał na obóz sportowy do Wodzisławia Śląskiego. Na obozie podopieczni trenera Grzegorza Bąka zaplanowane mają dwa mecze kontrolne z mocnymi zespołami: Odrą Wodzisław i mistrzem województwa śląskiego - MKS Żory. Po powrocie z obozu Zagłębiacy mają przed sobą jeszcze dwa mecze kontrolne z GKS-em Katowice i Stadionem Śląskim Chorzów. Już 20 sierpnia piłkarze z rocznika 2003 rozegrają pierwszy mecz mistrzowski. 


Podopieczni trenera Adriana Zbroi i Piotra Strzałkowskiego (2004) w okresie przygotowawczym będą pracować przede wszystkim nad przestawieniem zespołu na grę 11 na 11, gdyż poprzednie 2 lata zespół grał jeszcze w składach 9-osobowych. Oprócz aspektów taktycznych, w okresie przygotowawczym zespół będzie pracować nad przygotowaniem motorycznym oraz poprawą umiejętności technicznych zawodników, aby dobrze przygotować się do rywalizacji w lidze.

Plan sparingów:
30.07 - Rekord Bielsko Biała - na obozie
02.08 - ROW Rybnik - na obozie
05.08 - Odra Wodzisław - na obozie
09.08 - MKS Żory 
12.08 - Polonia Warszawa 
19.08  - Piast Gliwice pierwszy mecz ligowy

Podopieczni trenera Kamila Krawczyka (2005) przygotowania do rundy jesiennej rozpoczną 7 sierpnia (poniedziałek) o godzinie 17:00. 8 sierpnia (wtorek) przewidziane są testy szybkości i mocy. Drużyna wyjedzie na obóz 13 sierpnia, gdzie rozegra pierwsze mecze sparingowe. 

Rocznik 2006 treningi rozpoczyna w dniu 7 sierpnia o godz. 17.00. W  pierwszym tygodniu piłkarze będą mieć trening wprowadzający oraz testy motoryczne szybkość, zwinność, moc. W okresie przygotowania podopieczni trenera Piotra Tomsi będą się skupiać na następujących aspektach technicznych: prowadzenie piłki, podanie piłki oraz gra 1 na 1. Za przygotowanie motoryczne będzie odpowiadał trener Przemek Szczerba. Drużyna uda się na obóz 13.08.2017 do Gosław Sport Center, gdzie rozegra dwa mecze sparingowe, które są w trakcie potwierdzania. Na pierwszy mecz ligowy zespół wyjdzie na murawę 27.08.2017 o godz. 13.00 u siebie, gdzie powalczy o punkty z drużyną KS GTV Stadion Śląski.


Z uwagi na awans do III ligi wojewódzkiej Orlik E1 (2007) skróceniu uległ okres przygotowań do sezonu, dlatego już od pierwszego treningu drużyna musi mocno wziąć się do pracy, aby wyeliminować błędy z poprzednich rozgrywek. - Na pewno sporo czasu poświęcimy na reakcję po stracie piłki, to zagadnienie wymaga dużej koncentracji zawodników podczas gry, dlatego od początku będziemy zwracać uwagę na przebieg zajęć, aby zminimalizować u zawodników momenty rozprężenia/dekoncentracji. Kolejnym istotnym elementem będzie praca nad fazą finalizacji gry w przewadze. Zdecydowanie do poprawy jest szybkość i trafność podejmowania decyzji w kluczowym momencie, a także samo wykończenie sytuacji bramkowej - mówi trener Mariusz Majewski.

Oprócz gry w III lidze wojewódzkiej E1, drużyna została również zgłoszona do kategorii wyżej (młodzik młodszy D2) i będzie rywalizowała w grze 9 na 9 (na dzień dzisiejszy nie jest znany jeszcze terminarz rozgrywek).

8 sierpień - testy motoryczne - Kresowa
13-20 sierpień - obóz Wodzisław Śląski (tutaj 2 mecze kontrolne/rywale do ustalenia)
26 sierpień - mecz kontrolny z Górnikiem Zabrze - Kresowa
28 sierpień - start rozgrywek - III liga wojewódzka mecz z Rozwojem Katowice (wyjazd)