Aktualności

#aktualności #puchar

 2.08.2017

Trener Banasik: "Cały czas pracujemy mocno"

Zagłębiacy przygotowują się do najbliższego ligowego meczu z Górnikiem Łęczna, a trenerzy już przygotowali zmiany w mikrocyklu na kolejny tydzień, wszystko przez pucharowe starcie z Koroną Kielce.

W środę nasi piłkarze wyszli na trening na główną murawę Stadionu Ludowego. Sztab szkoleniowy przygotował urozmaicone zajęcia, między innymi schematy rozegrania, biegi, gry 2 na 2, a także na małej przestrzeni. Podczas zajęć nie brakowało pięknych bramek. Już na początku rywalizacji 2 na 2 Alexander Christovao "huknął" jak z armaty, a piłką idealnie wpadła w okienko bramki Dawida Kudły

Oczywiście bramkarze również popisali się pięknymi robinsonadami. W gierce na pomniejszonej przestrzeni lepszy okazał się Matko Perdijić, który zachował czyste konto, mimo oblężenia bramki, dzięki czemu zapewnił swojej drużynie wygraną. Dawid Kudła puścił tylko jedną bramkę, z rzutu karnego pokonał go Wojciech Łuczak. - Mówiłem ci, że wygramy - klepał po plecach Wojciecha Bałę doświadczony bramkarz. 

Zdjęcia z środowego treningu - tutaj

W najbliższą sobotę (5 sierpnia, o godz. 17:00) nasi piłkarze zmierza się w Łęcznej z tamtejszym Górnikiem. Natomiast już za tydzień w czwartek (10 sierpnia, o godz. 19:00, Zagłębiacy zmierzą się z Koroną Kielce w ramach 1/16 Pucharu Polski (trwa sprzedaż biletów - tutaj). Już 3 dni później do Sosnowca - w ramach 3. kolejki Nice 1 Ligi - przyjedzie Pogoń Siedlce (13 sierpnia, o godz. 20:00). 

- W tym mikrocyklu zeszliśmy z dwufazowych treningów, jednak nie oznacza to, że piłkarze mają lżej, gdyż obciążenia zostały, cały czas pracujemy mocno. Natomiast kolejny mikrocykl ulega już zmianie, gdyż gramy w Pucharze Polski z mocnym rywalem - Koroną Kielce. Bardzo poważnie traktujemy to spotkanie i cieszę się, że mamy wyrównaną kadrę, gdyż będę mógł dokonać kilku roszad, może dotyczyć to również ustawienia. Jednak w tej chwili najważniejsze dla nas jest spotkanie z Górnikiem Łęczna - przekazał trener