Aktualności

#aktualności #sparing #drugi zespół #akademia

 2.08.2017

Zagłębie II ograło Unię [Bramki]

Przed startem rozgrywek V ligi nasi młodzi piłkarze z drugiego zespołu rozgrywają serię meczów kontrolnych. W środę zmierzyli się z Unią Kosztowy.

Zagłębie II wywalczyło awans z Patrick A klasy do Ligi Okręgowej. Trener Łukasz Nadolny zaplanował sparingi tak, by optymalnie przygotować zespół i sprawdzić z poszczególnymi rywalami. W środę do Sosnowca przyjechała V-ligowa Unia Kosztowy. Rywal wymagający, gdyż miniony sezon zakończył na pozycji wicelidera.

Sosnowiczanie nie przestraszyli się przeciwnika i już po kwadransie gry prowadzili 2:0. Wszystko za sprawą Kacpra Paździora, który dwukrotnie posyłał piłkę do siatki, po podaniach Krzysztofa Czerwika i Kacpra Szatana. Wynik ustalił w 86. minucie Kamil Koster, który nie miał problemu umieścić futbolówkę między słupkami, po zagraniu Karola Słomskiego.

- Przyjechał do nas rywal, na tle którego mogliśmy poznać V-ligowe granie. Chłopcy zdali egzamin, gdyż wygrali bez straty bramki. W sobotę zmierzymy się z Polonią Poraj, czyli przeciwnikiem z IV ligi, a tydzień później zaczynamy ligowe zmagania - zdradził trener Łukasz Nadolny.

Zdjęcia z meczu - tutaj

Zagłebie II sosnowiec - Unia Kosztowy 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 - Paździor (4. asysta Czerwik), 2:0 - Paździor (14. asysta Szatan), 3:0 - Koster (86. asysta Słomski).

Zagłębie: Kłosek (78. Koterwa) - Chamara (46. Kumor), Błach, Szymański, Kalwasinski, Syguła, Koniusz (46. Słomski), Paździor, Koster, Czerwik (46. Gądek), Szatan.

Bramki z meczu: