Aktualności

#aktualności #sparing #akademia

 3.08.2017

Raport obozowy Akademii

Zawodnicy roczników 2003 i 2004 przygotowują się do zbliżającego sezonu pod opieką trenerów: Grzegorza Bąk, Adriana Zbroi, Piotra Strzałkowskiego i Łukasza Walczaka. Zespół z rocznika 2004 jest już po dwóch meczach kontrolnych.

Od soboty 29 lipca na obozie sportowym przebywają dwa zespoły Akademii Zagłębia.

W pierwszym meczu, rozgrywanym w pełnych składach osobowych, czyli 11 na 11, podopieczni trenera Adriana Zbroi i Piotra Strzałkowskiego pomimo ambitnej walki, musieli uznać wyższość zespołu Rekordu Bielsko-Biała, który zwyciężył 3:0.

W kolejnym spotkaniu zawodnicy z rocznika 2004 ograli zespół Gosław Jodłownik 4:1. Bramki zdobyli: Kacper Kruk, Mateusz Banaś, Piotr Wybański i Aleksander Witkowski.

Drużyna z rocznika 2003 wygrała z Odrą Wodzisław 6:3. Bramki zdobyli: 2x Hubert Sych, Daniel Dąbrowski, Jakub Pancerz, Wiktor Zarzycki i Mikołaj Majchrzak.

- Zajęcia odbywają się zgodnie z planem przygotowanym przed obozem. Postępy zespołu widoczne są z dnia na dzień. Można być zadowolonym z podejścia zawodników do treningu. Chłopcy szybko uczą się nowych rzeczy - komentuje trener Piotr Strzałkowski.

- Zespoły korzystają w pełni z dobrze wyposażonej bazy ośrodka. Zaangażowanie zawodników jest na najwyższym poziomie. Praca na treningach na pewno przyniesie pozytywne wyniki w nadchodzącym czasie - dodał koordynator bloku - Grzegorz Bąk.