Aktualności

#aktualności #drugi zespół #region #akademia

 3.08.2017

Sześciu Zagłębiaków wzmacnia drugi zespół

Dyrektor sportowy Robert Stanek i trener Łukasz Nadolny doszli do porozumienia z 6 wychowankami Akademii Zagłębia im. Włodzimierza Mazura z rocznika 1998, którzy zostaną w klubie na kolejny sezon.

W najbliższym sezonie Zagłębie II Sosnowiec będzie występować w V lidze. Trener Łukasz Nadolny w głównej mierze drużynę buduje w oparciu o wychowanków Zagłębia z rocznika 1999. Jednak w ostatnich dniach udało się dojść do porozumienia z 6 piłkarzami z rocznika 1998, którzy wywalczyli w minionym sezonie awans z drugim zespołem z Patrick A klasy do ligi okręgowej.

Umowami na sezon 2017/18 zwiążą się: Łukasz Błach, Damian Frącz, Michał Kalwasiński, Maciej Reder, Karol Słomski i Radosław Syguła.

Wymienieni piłkarze w minionym sezonie przyczynili się do awansu Zagłębia II do ligi okręgowej. Statystyki piłkarzy:

Łukasz Błach (obrońca) 2153 minut - 2 bramki - 1 asysta
Damian Frącz (obrońca) 1635 - 1 - 7
Michał Kalwasiński (obrońca) 860 - 0 - 2
Maciej Reder (pomocnik) 677 - 0 - 0
Karol Słomski (pomocnik) 1628 - 2 - 10
Radosław Syguła (pomocnik) 2638 - 17 - 9

- Cieszę się, że zostają z nami. Wniosą oni do drużyny doświadczenie z minionego sezonu, podczas którego ograli się w seniorskiej piłce i wywalczyli awans do ligi okręgowej. Zawodnicy dodadzą nam siły, pomogą młodszym kolegom. Trzeba pamiętać, że poziom idzie w górę, a my reprezentujemy Zagłębie i musimy dawać z siebie 110 procent w każdym meczu - zdradził trener Łukasz Nadolny.

Dyrektor sportowy również nie krył zadowolenia. - Dodatkowo dla nas ważnym aspektem jest również to, iż cały czas mamy tych chłopaków pod przysłowiowym "nosem". Możemy monitorować ich rozwój, nikt ich nie skreśla, mam nadzieję, że błysną i kto wie, może wskoczą do pierwszej drużyny - dodał Robert Stanek.

Do drużyny dołączył również fizjoterapeuta i trener przygotowania motorycznego Krzysztof Skibiński - więcej informacji tutaj

Życzymy powodzenia w nadchodzącym sezonie! 

Bramki z ostatniego meczu kontrolnego Zagłębia II Sosnowiec: