Aktualności

#aktualności

 5.08.2017

Udany powrót Górnika do domu

Zagłębie gościło w Łęcznej, gdzie Górnik wrócił po roku gry na obiekcie w Lublinie. Gospodarze sprawili sobie duży prezent, gdyż wygrali 2:1.

Pierwsza połowa była zdecydowanie pod dyktando naszych piłkarzy. Sosnowiczanie próbowali szybkich akcji skrzydłami i dośrodkowań w pole karne, jednak brakowało setek. Podopieczni Dariusza Banasika szukali "otwarcia" meczu, dlatego też kilka prób strzałów z dystansu w wykonaniu Tomasza Nowaka, Adama Banasiaka, czy Sebastiana Milewskiego, jednak piłka nie chciała wpaść do siatki. 

Na początku drugiej połowy obraz gry nie zmienił się, Jednak w 55. minucie Konrad Wrzesiński wybił z rytmu wpadającego w pole karnego zawodnika gospodarzy. Sędzia nie zawahała się i wskazał na 11. metr. Rzut karny na bramkę zamienił Patryk Szysz. Ten piłkarz stał się bohaterem Górnika, gdyż w 67. minucie świetnie znalazł się w polu karnym po rzucie rożnym i podwyższył na 2:0. 

Zagłębiacy rzucili się do odrabiania strat, jednak nie potrafili pokonać dobrze dysponowanego Sergiusza Prusaka. Trenerzy dokonali kilku zmian, wprowadzili ofensywnych piłkarzy, między innymi drugiego napastnika Alexandra Christovao, Roberta Sulewskiego, czy Rafała Makowskiego. Bramka kontaktowa wpadła z rzutu karnego w 85. minucie.  W polu karnym faulowany był Konrad Wrzesiński, a jedenastkę na bramkę zamienił Tomasz Nowak. Chwilę później powinno być 2:2, po wrzutce w pole karne, głową uderzył Rafał Makowski, dobitki próbował Szymon Lewicki, jednak ponownie górą był bramkarz gospodarzy, który zapewnił wygraną 2:1. 

Górnik Łęczna - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (0:0)

Bramki: 1:0 - Szysz (55.), 2:0 - Szysz (67.), 2:1 - Nowak (85. asysta Wrzesiński).  

Górnik: Prusak - Kosznik, Sasin, Suchanek (91. Szerszeń Ż), Szysz (96. Jaroszyński), Bonin (79. Szczerba), Kasperkiewicz, Szewczyk, Wiech, Pisarczuk, Makowski. 

Zagłębie: Kudła - Wrzesiński, Jędrych, Najemski, Udovicić (71. Christovao Ż) - Milewski (71. Sulewski), Nowak - Nawotka, Łuczak (82. Makowski Ż), Banasiak - Lewicki.