Aktualności

#aktualności #sparing #akademia

 9.08.2017

Raport sparingowy Akademii Zagłębia

Weekend w Akademii Zagłębia był pracowity. Najstarsze roczniki, które już wróciły z obozów rozgrywały mecze kontrolne.

Junior Starszy podejmował u siebie Przemszę Okradzionów. Podopieczni trenera Mariusza Strojczyka pokazali na boisku charakter i zaangażowanie, o czym świadczy sam wynik spotkania. Do bramki dwa razy trafił Mikołaj Gądek, a po razie Jakub Klich, Jakub Kulig, Jakub Kaczmarek i Karol Bratek. W ostatecznym rozrachunku Zagłębie Sosnowiec zwyciężyło nad Przemszą Okradzionów 6:3. Jest się z czego cieszyć, zważając na fakt, iż drużyna rozpoczyna rozgrywki ligowe od przyszłego wtorku (15.08). 

Junior Młodszy niestety nie może pochwalić się wygraną nad Górnikiem Zabrze. Piłkarze, z którymi pracuje trener Rafał Sadowski ulegli rywalowi 0:5. Po spotkaniu trener obiektywnie skomentował grę swoich podopiecznych: - Niestety przegrywamy drugi mecz kontrolny. Po zawodnikach było widać zmęczenie okresem przygotowawczym, co miało duży wpływ na końcowy wynik spotkania. Mamy obszerny materiał do analizy, z której na pewno wyciągniemy odpowiednie wnioski oraz naukę.

Tylko jedną bramką uległa drużyna Zagłębia Sosnowiec, z którą współpracę niedawno rozpoczął trener Marcin Paul. Rywalem rocznika 2002 była Soła Oświęcim. Mecz na bardzo dobrym poziomie piłkarskim, trzymający w napięciu do samego końca. Ostateczny wynik spotkania: Zagłębie Sosnowiec - Soła Oświęcim 2:3. Kolejny mecz sparingowy drużyna rozegra już dzisiaj (09.08) z Lechią Dzierzoniów. 

Podopieczni trenera Grzegorza Bąka (2003) na zakończenie obozu w Wodzisławiu Śląskim podejmowali aktualnego Mistrza Województwa Śląskiego - MKS Żory. Niestety pomimo dobrej gry nie udało się pokonać rywala. Bramkę dla Zagłębiaków zdobył Jakub Pancerz. MKS Żory - Zagłębie Sosnowiec 1:2 - Bardzo wartościowy sparing. Pomimo, że większość czasu prowadziliśmy, w końcówce przeciwnik przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę - podsumował trener Grzegorz Bąk.

Kolejny sparing drużyna z rocznika 2003 rozegrała w dniu dzisiejszym (09.08) z drużyną GKS-u Katowice. Sosnowiczanie okazali się lepsi i zwyciężyli 2:0. Do siatki trafiali: Dominik Kaczmarczyk i Marcin Miska. - Po ciężkich treningach na obozie widać, że zawodnicy nie są jeszcze w pełnej dyspozycji. Widać zmęczenie w nogach, brakuje dokładności i skuteczności przy wykończeniu akcji. Ale zwycięstwo daje nam dobre prognozy na przyszłość - podsumował trener.

Galeria zdjęć z meczu sparingowego - tutaj.

Na zakończenie obozu piłkarskiego w Wodzisławiu podopieczni trenerów Adriana Zbroi i Piotra Strzałkowskiego (2004) rozegrali mecz sparingowy z Odrą Wodzisław. Tym razem pokonali swoich rywali aż 9:1. Wynik mógł być jeszcze wyższy, lecz brakowało skuteczności w decydujących sytuacjach. Do bramki trafiali: 3x Piotr Wybański, Szymon Serwatka, Kacper Kruk, Igor Fjałkowski, Kacper Wołowiec, 2x Banaś. Kolejny mecz sparingowy już dziś, a rywalem Ruch Chorzów.

 Galeria zdjęć z meczu sparingowego - tutaj.