Aktualności

#aktualności #transfery

 10.08.2017

Bartosz Pikul piłkarzem Zagłębia

W dniu dzisiejszym zostało sfinalizowane roczne wypożyczenie 19-letniego Bartosza Pikula.

Młody pomocnik praktycznie całą dotychczasową karierę spędził w Górniku Zabrze. W drugim zespole "Górników" w III-lidze rozegrał 33 spotkania i strzelił 4 bramki, przed rokiem zadebiutował w pierwszym zespole. W Nice 1 Lidze rozegrał 3 mecze. 

19-letni Bartosz Pikul dołączył do Zagłębia na zasadzie rocznego wypożyczenia. 

Ostatnie lata spędziłeś w Górniku Zabrze, dlaczego wybrałeś kierunek Zagłębia? 

Bartosz Pikul: - W Zabrzu mógłbym nie otrzymać dużej liczby minut, a nie ukrywam, że jestem w takim wieku, że potrzebuje regularnej gry. Oczywiście nie dostanę miejsca w składzie za ładne oczy, muszę ciężko pracować na treningach, walczyć o osiemnastkę, a następnie jedenastkę. Mam nadzieję, że otrzymam szansę i ją wykorzystam. 

Jesteś młodzieżowcem, w minionym sezonie Zagłębie stawiało na młodych piłkarzy, więc zapewne jest to twój duży atut? 

- Dokładnie tak, jednak ja osobiście mam nadzieję, że o mojej grze będzie decydowała dyspozycja dnia, a nie status młodzieżowca. 

Trenujesz z drużyną od dłuższego czasu, więc poznałeś już obiekt i "szatnię", jak się czujesz w Sosnowcu?

- Mamy kilku doświadczonych piłkarzy, którzy trzymają szatnię, zawsze pomogą młodszym kolegom na boisku i poza nim. Zostałem dobrze przyjęty w klubie, zapewne miało też znaczenie to, iż znałem wcześniej Wojciecha Łuczaka, Dawida Kudłę. 

Twoja ulubiona pozycja na boisku? 

- W Górniku najczęściej grałem na bokach pomocy, ale wcześniej, podczas juniorskiej przygody ustawiany byłem na środku. Gdzie mnie trener postawi, tam będę walczył i dawał z siebie wszystko, pełne zaangażowanie. 

W minionym sezonie poznałeś smak Nice 1 Ligi.

- W tej lidze każdy z każdym może walczyć o punkty. Czasem ciężko tutaj wskazywać faworytów, kilka ekip ma taki sam potencjał. Duże znaczenie będzie miała waleczność, zapewne będzie dużo spotkań takich, które najzwyczajniej w świecie będzie trzeba "przepchnąć". Czasami nie będzie miał znaczenia styl, tylko fakt, iż po ostatnim gwizdku dopisze się 3 punkty. 

Witamy w Zagłębiu!