Aktualności

#aktualności #drugi zespół #akademia

 13.08.2017

Remis uciekł w ostatnich minutach

Młodzi Zagłębiacy z drugiej drużyny na inaugurację rundy jesiennej zmierzyli się z Łazowianką Łazy. Wyjazdowe spotkanie nie zaowocowało punktami.

Podopieczni Łukasza Nadolnego są beniaminkiem w Lidze Okręgowej. W pierwszej połowie gospodarze zdecydowanie dominowali na boisku, czego efektem była bramka zdobyta po stałym fragmencie gry. Na listę strzelców wpisał się Michał Białek. Z niekorzystnym wynikiem 0:1 podopieczni trenera Łukasza Nadolnego schodzili do szatni.

Po rozpoczęciu drugiej połowy Zagłębiacy grali zdecydowanie lepiej. Wywierany na rywalu pressing okazał się na tyle dobrym rozwiązaniem, że już w 47. minucie gry wyrównującą bramkę dla Zagłębia zdobył Kacper Szmytkowski. Taki wynik utrzymywał się do 80. minuty, w której napastnik Łazowianki - Abanda - trafił głową do bramki. Mimo dużego zaangażowania naszych piłkarzy nie udało się już zmienić losów tego spotkania. Kolejny mecz Zagłębie rozegra u siebie z Silesia Miechowice.

- Świetny materiał do analizy. Żałujemy straconych punktów, gdyż remis był na wyciągnięcie ręki, a taki rezultat może nie zadowalałby nas w pełni, ale dawał pozytywny sygnał. Drużynę mamy opartą na piłkarzach z Akademii Zagłębia im. Włodzimierza Mazura z rocznika 1999, wzmocnioną rok starszymi kolegami. Cały czas trenujemy i pracujemy nad jakością gry. Już po pierwszym meczu w nowej lidze wiem, że gra na tym poziomie dużo da chłopakom, jest to dobre miejsce dla nich, by ogrywali się z seniorską piłką i rozwijali się - przekazał trener Zagłębia II, Łukasz Nadolny.

Zdjęcia z meczu - tutaj


Bramki z meczu [#ZagłębieGOL]:

Łazowianka Łazy - Zagłębie II Sosnowiec 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 - Michał Białek (42.), 1:1 - Kacper Szmytkowski (47. asysta Jan Janosz), 2:1 - Abanda (80.).

Zagłębie: Kłosek - Frącz, Błach,  Mączka, Wrona, Szymański, Syguła, Słomski, Szmytkowski (75. Kalwasiński), Czerwik, Janosz

Łazowianka: Cogiel, Piżuch, Białek (53. Gibowicz), Rewers, Białek, Gajewicz (72. Zieliński), Ploszański, Jakubczyk (45. Maciążek), Wolny, Gałęziok, Abanda (86. Bugaj)