Aktualności

#aktualności #reprezentacja

 22.08.2017

Nawotka powołany do reprezentacji

Piłkarz naszego klubu otrzymał powołanie na zgrupowanie Reprezentacji Polski U-20.

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że zgrupowanie kadry U-20 odbędzie się w dniach 28 sierpnia - 6 września w Woli Chorzelowskiej. 

W trakcie jego trwania zawodnicy rozegrają mecze Turnieju Ośmiu Narodów. Pierwszy z nich odbędzie się 31 sierpnia o godz. 17:00 z Reprezentacją Szwajcarii. Kolejne spotkanie będzie miało miejsce 5 września o godz. 15:00 z Reprezentacją Włoch. Trener Dariusz Gęsior powołał łącznie 21 zawodników, w tym piłkarza Zagłębia Sosnowiec - Tomasza Nawotkę. 

20-letni pomocnik przyszedł do naszego klubu na roczne wypożyczenie z Legii Warszawa. Nawotka w tym sezonie rozegrał 4 spotkania w Nice 1 Lidze i 2 w Pucharze Polski (w tych rozgrywkach zdobył bramkę w 1/16 w starciu z Koroną Kielce, nasz zespół przegrał po dogrywce 1:2).