Aktualności

#aktualności #kibice #e-sport

 29.08.2017

Zagłębie Check-Point ponownie na podium w FIFĘ

W miniony weekend zawodnicy e-sportowej sekcji Zagłębie Check-Point gościli w Ciechanowie. Najlepiej spisał się Dominik Boguś, który stanął na trzecim stopniu podium. Mateusz Wontroba był piąty.

Dominik Boguś przeszedł przez eliminację i rozgrywkę grupową jak burza. Dotarł do półfinału, gdzie przegrywał już 0:2, jednak pokazał charakter i wyrównał. Dominik miał sytuację meczową w 87. minucie, jednak przestrzelił. - Dogrywka była wyrównana, rywal się mocno bronił, miałem jedną okazję, którą zmarnowałem, a gdy już myślałem o karnych, w 120. minucie dałem się zaskoczyć i straciłem szansę gry o pierwsze miejsce - wspomina Dominik Boguś. - W meczu o 3. miejsce trafiłem na tego samego zawodnika, którego ograłem w meczu o 1. miejsce w grupie. Ponownie mnie nie zaskoczył, grał mocno defensywnie, nie oddał ani jednego strzału. Długo nie mogłem sforsować i przechylić szalę na swoją stronę, na szczęście w 110 minucie strzeliłem i mogłem cieszyć się z 3. miejsca - dodał. 

Warto dodać, iż drugi z graczy Zagłębie Check-Point Mateusz Wontroba przegrał z tym samym zawodnikiem w ćwierćfinale, a ostatecznie zajął 5. miejsce. Natomiast Andrzej Niemiec nie wystąpił w tym turnieju. 

W między czasie Andrzej Niemiec nie odpoczywał, gdyż wystąpił na turniejach, które organizowały Rybnik i Połomia. W obu zawodnik Zagłębia Check-Point zajął 3. miejsca. 

Zdjęcia z Ciechanowa: