HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice

 29.08.2017

SOSnowiec dla Nakła nad Notecią

Urząd Miasta Sosnowca zaprosił dzieciaki z Nakła, powiatu który do tej pory zmaga się z ogromnymi zniszczeniami, po burzy, która przeszła nad północną Polską. Nasz klub również będzie miał przyjemność gościć młodzież z poszkodowanych terenów.

Zagłębiowska rodzina już niejednokrotnie pokazała, jak ważna jest pomoc osobom, które znalazły się w potrzebie. W związku z tym, iż już za 2 tygodnie zmierzymy się z Chojniczanką, czyli drużyną z miasta Chojnic, które również mocno ucierpiało w nawałnicy, Urząd Miejski, wspólnie z naszym klubem, zaprosił dzieciaki z regionu dotkniętego burzą. Dodatkowo podczas meczu z Chojnicznaką będzie prowadzona zbiórka środków na wsparcie przy odbudowie zniszczonych terenów. 

Do Sosnowca przyjedzie 50 dzieciaków z opiekunami. Urząd Miasta zapewnił młodzieży godziny lekcyjne w szkołach, a także wiele atrakcji. - Nauka jest ważna, ale liczy się również dobra zabawa, by w pamięci zostały miłe wspomnienia - zdradził Rafał Łysy z UM w Sosnowcu. Nasz klub przygotuje dla młodzieży treningi z przedstawicielami pierwszego zespołu i akademii, a dodatkowo będziemy mieli przyjemność wszystkich gościć w Restauracji 3Kolory. Dzieci z drugiego turnusu będą również mogły obejrzeć mecz Zagłębia z Chojniczanką. 

- Najważniejsze, by dzieci miały przez tydzień spokojną głowę, mogły odpocząć od wydarzeń, które spotkały ich tereny. Zniszczenia są ogromne, sprzątanie i powrót do normalnego życia potrwa długo. Mamy nadzieję, że chociaż w ten sposób pomożemy im oderwać się na chwilę od tego horroru, jaki spotkał tereny wokół Chojnic i nie tylko - zdradzają pomysłodawcy z urzędu i klubu. 

Pierwszy turnus zacznie się 3, a drugi 10 września. 

Dlaczego Nakła nad Notecią?

- Skontaktowaliśmy się z kujawsko-pomorskim urzędem marszałkowskim z prośbą o wskazanie gminy, która została dotkliwie poszkodowana w czasie nawałnic. Chcemy, aby dzieci troszkę odpoczęły od tego zgiełku i choć na chwilę zapomniały o tragicznych przeżyciach. Mieliśmy też sporo telefonów od naszych mieszańców, którzy pytali nas w jaki sposób mogą pomóc poszkodowanym przez nawałnice wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Jak pomóc? 

W związku z apelem Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nakle nad Notecią, zwracamy się z prośbą do mieszkańców o zbiórkę nieużywanej odzieży i butów, a także artykułów chemicznych, gospodarstwa domowego, higienicznych, kocy, kołder, pościeli, ręczników oraz innych artykułów niezbędnych do prowadzenia gospodarstwa domowego. Zbiórkę darów prowadzi Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

Zapraszamy wszystkich chcących pomóc do przynoszenia potrzebnych rzeczy do naszego magazynu w Sosnowcu, przy ulicy Kaliskiej 25. My ze strony Caritasu już zdecydowaliśmy o przygotowaniu wyprawek szkolnych dla uczniów, którzy przyjadą do Sosnowca - tłumaczy ks. Tomasz Folga, dyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

Można również wesprzeć poszkodowane rodziny finansowo, wpłacając pieniądze na konto sosnowieckiego Caritasu: 25 2490 0005 0000 4520 4459 1536 z dopiskiem "SOSnowiec dla Nakła".