Aktualności

#aktualności #akademia

 4.09.2017

Raport Akademii Zagłębia

W minionym tygodniu niektóre roczniki Akademii Zagłębia rozgrywały po dwa mecze ligowe. Przedstawiamy raport z ciężko przepracowanych dni.

I Liga Wojewódzka A1 Juniora Starszego (2000)

Niedzielnym rywalem Juniora Starszego (2000) był Rozwój Katowice. Podopieczni trenera Mariusza Strojczyka prezentowali bardzo dobrą formę, lecz wielu sytuacji podbramkowych nie udawało się zamienić na gola. Dopiero w 89. minucie spotkania bramkę dla zespołu Zagłębia Sosnowiec zdobył Mikołaj Gądek z rzutu karnego. Sosnowiczanie podzielili się punktami z drużyną z Katowic. 

Zagłębie Sosnowiec - Rozwój Katowice 1:1
Bramki: Mikołaj Gądek (rzut karny)

Skład: Suchocki, Kumor, Prokop, Polak, Kłosek, Pietrzak, Koniusz (70. Mańka), Łoziński (65. Widurski), Gądek, Klich (60. Zynek), Kulig (70. Janicki)

I Liga Wojewódzka B1 Juniora Młodszego (2001)

Piłkarze, którzy pracują z trenerem Rafałem Sadowskim, pierwsze spotkanie ligowe rozgrywali już w środę. Ich rywalem był zespół z Żywca. Zawodnicy w tym dniu byli bardzo skuteczni pod bramką przeciwnika, co zaowocowało aż czterema bramkami. Ostateczny wynik spotkania to 4:1 dla Zagłębiaków. - Poprawny mecz w naszym wykonaniu, pewna wygrana i pełna kontrola nad wydarzeniami boiskowymi, teraz koncentrujemy się na regeneracji i na kolejnym przeciwniku, którym w sobotę będzie Gwarek Zabrze - przekazał trener.

Zagłębie Sosnowiec - Czarni Góral Żywiec 4:1
Bramki: Grabowski (asysta Lipkiewicz), Grabowski (asysta Kaczmarek), Lipkiewicz (asysta Grabowski), Wójcik (asysta Popczyk)

Skład: Czyż (40. Koterwa), Kujawa (65. Zawłocki), Gajda, Starzyński, Mociak, Tomko, Kiwior (55. Chatys), Kaczmarek (40. Wójcik), Gajos (60. Pisarek), Lipkiewicz (65. Pająk), Grabowski (40. Popczyk)

Po bardzo dobrym środowym meczu, w Zabrzu skuteczność Juniora Młodszego nieco zawiodła. Mimo widocznej walki Zagłębiaków na boisku nie udało się pokonać rywala. Sobotnie spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył Lipkiewicz. - Mamy duży niedosyt, ponieważ z przebiegu całego spotkania, powinniśmy wywieść z Zabrza 3 punkty. Ten mecz ma nam dać kolejny pozytywny bodziec do ciężkiej pracy i dobrej gry w kolejnych spotkaniach - puentuje trener Rafał Sadowski.

Gwarek Zabrze - Zagłębie Sosnowiec 1:1
Bramka: Lipkiewicz (asysta Gajos)

Skład: Czyż, Kujawa, Gajda, Starzyński, Mociak, Tomko, Kiwior, Kaczmarek (55. Wójcik), Gajos (70. Pająk), Grabowski (60. Popczyk), Lipkiewicz (75. Chatys)

III Liga Wojewódzka B1 Juniora Młodszego (2002) 

W swoim drugim meczu ligowym zawodnicy Zagłębia Sosnowiec (2002) podejmowali u siebie drużynę AKS Niwka. Zawodnicy dobrze rozpoczęli mecz zdobywając bramkę po rzucie wolnym w 15. minucie. Do siatki trafiał Dawid Gurawski. Zagłębie posiadało w tym meczu dużą przewagę, lecz to nie przekładało się na kolejne sytuacje bramkowe. Drużyna Niwki mądrze się broniła wyprowadzając kontrataki. Po jednym z nich doprowadziła do wyrównania. Ostatecznie podopieczni trenera Marcina Paula podzielili się punktami z drużyną z Niwki. 

Zagłębie Sosnowiec - AKS Niwka Sosnowiec 1:1
Bramka: Dawid Gurawski

Skład: Koterwa, Pasieka, Mazur, Łukomski, Bednorz, Rasała, Wanotowicz, Dębiec, Gurawski, Pisarek, Szemfel. Ponadto grali: Nowak, Stęplewski, Brzozowski, Wilk, Kijak.


I Liga Wojewódzka C1 Trampkarzy (2003)

W czwartek podopieczni trenera Grzegorza Bąk zmierzyli się z drużyną GKS-u Tychy. Mimo dobrej gry, udało się strzelić tylko jedną bramkę. Okazała się ona jednak na wagę zwycięstwa. Najważniejsze, że do Zagłębiaków trafiają 3 punkty. - Bardzo dobry mecz naszego zespołu. Od początku spotkania  to my stwarzaliśmy sobie sytuacje, z których powinny paść bramki. Dzięki konsekwentnej grze, po jednej z naszych akcji, Korfel strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy. Szkoda niewykorzystanych okazji, bo zwycięstwo powinno być bardziej okazałe - przekazał trener.

GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 0:1
Bramka: Ksawery Korfel

Skład: Dudek, Sych, Feszter, Bucki, Chęciński, Niemiec, Miłek, Krzanowski, Kulesza, Gajecki, Dąbrowski, Korfel, Nawrot, Majchrzak, Pancerz, Krzeszowiec

Bardzo podobnie potoczyło się spotkanie Zagłębiaków (2003) z Górnikiem Zabrze. Wynik również ustalił Ksawery Korfel, który zdobył jedynego gola w tym meczu. Wynik to 1:0 dla gospodarzy. Kolejne 3 punkty trafiają na konto Zagłębia. - Kolejny bardzo dobry mecz naszego zespołu. Zawodnicy w stu procentach zrealizowali nasze założenia. W dzisiejszym meczu zbyt mało stworzyliśmy sobie sytuacji podbramkowych. Na szczęście to co mieliśmy udało nam się wykorzystać - powiedział trener.

Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze 1:0
Bramka: Ksawery Korfel

Skład: Dudek Sych, Feszter, Bucki, Chęcińskii, Niemiec, Miłek, Krzanowski, Kulesza, Gajecki, Dąbrowski, Korfel, Nawrot, Majchrzak, Pancerz, Krzeszowiec, Kaczmarczyk

I Liga Wojewódzka C2 Trampkarzy (2004)

Drużyna, z którą pracuje trener Adrian Zbroja oraz trener Piotr Strzałkowski rozegrała bardzo zacięty mecz z Rozwojem Katowice. Mimo wielu prób, nie udało się dogonić wyniku i zdobyć punktów. - Mecz w którym o naszej przegranej zadecydowały błędy indywidualne. Wielka szkoda, bo na poziomie zespołowym nie byliśmy zespołem gorszym, a po przerwie zdominowaliśmy przeciwnika. Niestety oprócz błędów indywidualnych zawiodła nas skuteczność, bo sytuacji do zdobycia bramek nie brakowało, ale w wykończeniu ich brakło nam tzw. "chłodnej głowy". Cieszy fakt, że zawodnicy potrafili podnieść się w sytuacji, gdy musieli gonić wynik i narzucić przeciwnikowi swój styl gry. Ten mecz jest bardzo dobrą lekcją, z której musimy wyciągnąć wnioski, tak by przez cały mecz grać na odpowiednim poziomie. Szkoda punktów bo rywal był zdecydowanie w naszym zasięgu - powiedział po meczu trener Adrian Zbroja.

Zagłębie Sosnowiec - Rozwój Katowice 2:3 (0:1)
Bramki: Gałka, Jaskulski (asysta Banaś)

Skład: Dubielak - Gałka, Kaim, Serwatka, Bębenek - Płuciennik, Jaskulski, Wołowiec - Krawczyk, Kruk, Fijałkowski. Ponadto grali : Wybański, Kopka, Bała, Banaś

I Liga Wojewódzka D1 Młodzików (2005)

Piłkarze z rocznika 2005 podejmowali na wyjeździe zespół LKS Unia Kosztowy. Stanowczo nie był to dzień podopiecznych Kamila Krawczyka, którzy ulegli rywalowi 4:1. Jedyną bramkę dla Młodzików zdobył Igor Dziedzic. - Bardzo słaby mecz w naszym wykonaniu, masa prostych i niewymuszonych błędów oraz brak realizacji założeń przedmeczowych. To wszystko doprowadziło do tego, że notujemy porażkę - obiektywnie skomentował trener.

LKS Unia Kosztowy - Zagłębie Sosnowiec  4:1
Bramka: Dziedzic

Skład: Kabała, Smok, Machaj, Jarczyński, Barczyk, Chamczyk, Baran, Wojdas, Dziedzic oraz Szczepański, Wybański, Majcherczyk

IV Liga Wojewódzka D2 Orlików (2006)

W środowym spotkaniu Zagłębiacy mierzyli się ze Stadionem Śląskim Chorzów. W pierwszej połowie zespół dobrze realizował założenia na ten mecz, po dobrze założonym pressingu piłkarze mieli dużo odbiorów w środkowej strefie boiska, co przekładało się na dominację nad przeciwnikiem. W efekcie Adamek popisał się piękną bramką z dalszej odległości. Od początku drugiej połowy przeciwnik zepchnął Zagłębiaków do defensywy, lecz przy dobrze zorganizowanej grze goście stworzyli sobie tylko jedną klarowną sytuację. Ostateczny wynik spotkania to 2:0 dla drużyny trenera Piotra Tomsi. - Ten mecz pokazał, iż droga którą obraliśmy jest prawidłowa i idziemy w dobrym kierunku. Cieszy fakt, że na tle silnego przeciwnika, umieliśmy zrealizować swoje założenia oraz podjęliśmy ostrą i zdecydowaną walkę. Od dnia dzisiejszego jeszcze z większą determinacją i zaangażowaniem przystępujemy do następnych treningów, aby podnosić swoje umiejętności piłkarskie i realizować cele które założyliśmy sobie na najbliższy okres powiedział trener Piotr Tomsia.

Zagłębie Sosnowiec - KS GTV Stadion Śląski Chorzów 2:0
Bramki: Adamek, Kordel

Skład: Kabała, Mironowicz, Wieprzycki , Kwaśniak, Adamek, Komorowski, Poradowski, Surlej, Moroń, Żądło, Wolski, Król, Donkow, Kordel

Drużyna Zagłębia Sosnowiec z rocznika 2006 na kolejny mecz ligowy wybrała się do Dąbrowy Górniczej. Pierwsza połowa to bardzo wyrównana gra, mecz toczył się w środkowej strefie boiska. Zagłębiacy kilkukrotnie wykonywali rzuty rożne, z których przy lepszej skuteczności mogli pokusić się o zdobycie bramki. Gdy wydawało się, że do przerwy żadna drużyna nie strzeli bramki, przeciwnik wyprowadził kontrę, po której zdobył bramkę. Podopieczni trenera Piotra Tomsi kończyli pierwszą połowę z wynikiem 1:0 dla gospodarzy. W drugiej części spotkania to Zagłębie zdobywa dwie bramki i wychodzi na prowadzenie. - Gdy wydawało się że kontrolujemy mecz, przy kolejnym wyprowadzaniu piłki, nasz zawodnik niepotrzebnie wszedł w drybling. Przeciwnik wywalczył rzut rożny, po którym zdobył bramkę wyrównującą . My jednak graliśmy do końca i w samej końcówce nasz zawodnik wykorzystał złe ustawienie bramkarza gospodarzy strzelając zwycięską bramkę z dalszej odległości - przekazał trener. 

MUKP Dąbrowa Górnicza - Zagłębie Sosnowiec 2:3
Bramki: 2x Żądło, Adamek

Skład: Król, Mironowicz, Wieprzycki, Komorowski, Adamek, Poradowski, Surlej, Moroń, Żądło, Musiał, Donkow, Kordel, Jasiński, Flak

III Liga Wojewódzka E1 (2007)

W III Lidze E1 podopieczni trenera Mariusza Majewskiego i trenera Krzysztofa Ślęzaka podejmowali Czarnych Sosnowiec. Pierwsza połowa spotkania nie wyglądała dobrze. Zespół wyszedł na boisko zdekoncentrowany. Drugie 45 minut wyglądało zdecydowanie lepiej. Zespół stwarzał sytuacje bramkowe, a w konsekwencji zdobył aż 11 goli. Ostateczny wynik to 11:2 dla sosnowiczan. 

Zagłębie Sosnowiec - Czarni Sosnowiec 11:2
Bramki: 2x Orczyk, 2x Gajda, 2x Gabor, 2x Mądry, Dostał, Miśkiewicz, Domin

Skład: Małota, Ślęzak, Dostał, Krawiec, Domin, Mądry, Orczyk, Gajda, Gabor, Miśkiewicz, Matyszczyk, Zachariasz