Aktualności

#aktualności #drugi zespół #akademia

 10.09.2017

Nieudany wyjazd do Brzezin

Nasi młodzi piłkarze z Zagłębia II wyjechali do Brzezin Śląskich, gdzie zmierzyli się z tamtejszym Orłem Białym. Sosnowiczanie dwukrotnie prowadzili, ale ostatecznie uznali wyższość rywala.

W pierwszej połowie kibice na trafienie czekali do ostatniej minuty. Tuż przed przerwą Kacper Paździor popisał się skutecznością i otworzył wynik spotkania. Radość Zagłębiaków nie trwała długo, gdyż po zmianie stron już w 52. minucie wyrównali gospodarze. Na szczęście po godzinie gry to podopieczni Łukasza Nadolnego byli ponownie na prowadzeniu, wszystko za sprawą Jana Janosza, który wykończył akcje i zagranie Kacpra Szmytkowskiego

Zagłębiacy nie zachowali skupienia i w końcówce popełnili błędy, a gospodarze wykorzystali je. W regulaminowym czasie gry oba zespoły dzieliły się punktami (2:2), jednak ostatnie słowo należało do Orła, który zdobył bramkę na 3:2 i tym samym zgarnął pełną pulę. 

Po 5 kolejkach sosnowiczanie spadli na 9. miejsce w tabeli V ligi, pocieszeniem jest informacja, iż na czele tabeli pozostają dwie ekipy z Zagłębia Dąbrowskiego - Unia Dąbrowa Górnicza i Górnik Wojkowice. Obie drużyny zdobyły komplet 15 punktów. 

Nasi młodzi piłkarze już w przyszły weekend zmierzą się z wspomnianym Górnikiem Wojkowice. Mecz rozegrany zostanie na Kompleksie Piłkarskim przy ul. Kresowej 1. 

Galeria zdjęć - tutaj

Orzeł Biały Brzeziny Śląskie - Zagłębie II Sosnowiec 3:2 (0:1)

Bramki dla Zagłębia: 0:1 - Paździor (45.), 1:2 - Janosz (59. asysta Szmytkowski). 

Zagłębie II: Kłosek - Kalwasiński, Mączka, Błach, Krzykowski, Syguła, Szmytkowski (75. Koster), Kieca, Janosz, Mozler, Paździor (75. Szymański).