Aktualności

#aktualności #region #kibice

 10.09.2017

Zagrali dla Maciusia!

W sobotę w Sosnowcu, na Stadionie Ludowym, naprzeciwko siebie stanęły dwie drużyny: Przyjaciele Fundacji Rób Dobro i Reprezentacja Artystów Polskich.

W pierwszej drużynie zagrał m.in. prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński, a także osoby bliskie fundacji. Wśród artystów możemy wymienić takie gwiazdy, jak: Radosław Majdan, Rafał Mroczek, Przemysław Cypryański, Jarosław Jakimowicz, a także Bilguun Ariunbaatar (pełne składy pod tekstem).

Fundacja wygrała to spotkanie 3:2, ale jednak nie to było najważniejsze. Istotna jest pomoc dla Maćka, który cierpi na 4-kończynowe porażenie mózgowe dziecięce.

Bilety kosztowały 10 i 5 zł, na trybunach "Ludowego" zasiadło ponad 600 kibiców, którzy głośno dopingowali piłkarzy. Podczas spotkania zbierane były również dodatkowe środki do puszek. 

Przyjaciele Fundacji Rób Dobro szybko wyszli na prowadzenie, a wszystko za sprawą Dariusza Wrony (były piłkarz i trener AKS Niwka Sosnowiec), który pięknie przymierzył z ponad 20 metrów, piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki obok bezradnego Radosława Majdana. - Nie takim bramkarzom się strzelało - śmiał się Wrona. 

W spotkaniu nie brakowało ciekawych akcji, zwarć i wesołych momentów. Publiczność rozbawiał Bilguun Ariunbaatar, który piłkarzem nie jest wybitnym, ale chęci i humoru nie można mu odmówić. Dodatkowo Adam Sobierajski zaśpiewał dla kibiców - między innymi - "Burnetki Blondynki", dzięki niemu Stadion Ludowy zmienił się w Operę. 

Artystom pomogli sędziowie, którzy pozwolili na strzelenie kontaktowej bramki z ewidentnego spalonego - jednak gospodarze nie protestowali, tego dnia liczyła się dobra zabawa. Dodatkowo warto odnotować, że Artyści zmarnowali rzut karny. Mimo starań goście nie wyrównali i to Przyjaciele Fundacji Rób Dobro wygrali 3:2. 

Dziękujemy za obecność na "Ludowym" 

Pierwsza galeria zdjęć z wydarzenia - tutaj

Druga galeria - tutaj

Przypominamy o najbliższym meczu ligowym Zagłębia z GKS-em Katowice. Trwa sprzedaż biletów, więcej informacji - tutaj

Przyjaciele Fundacji Rób Dobro - Reprezentacja Artystów Polskich 3:2 

Przyjaciele: Arkadiusz Chęciński, Miłosz Miśkiewicz, Tomasz Dominik, Dariusz Wrona, Janusz Wites, Patryk Trybulec, Adrian Majcher, Łukasz Tomczyk, Piotr Ślimak, Dawid Kłębek, Jarosław Srokosz, Łukasz Litewka, Tomasz Krawczyk, Maciek Białas, Piotr Formela, Dawid Nadolski, Damian Sodo, Bartosz Kasperczyk i Marek Kozioł, Michał Białas (obaj nie zagrali z powodu kontuzji).  

Artyści: Grzegorz Jędrzejewski, Radosław Majdan, Rafał Mroczek, Maciej Florek, Przemysław Cypryański, Jarek Jakimowicz, Krzysztof Wieszczek, Adam Sobierajski, Adrian Budakow, Piotr Kieraga, Artur Kieraga, Robert Cichoń, Bilgun Ariunbataar, Aam Wolski, Michał Szyc.