Aktualności

#aktualności #akademia

 11.09.2017

Podsumowanie zmagań ligowych w Akademii

Piłkarze, którzy trenują w Akademii im. Włodzimierza Mazura ponownie zmierzyli się w spotkaniach ligowych. Przedstawiamy podsumowanie zmagań minionego tygodnia.

I Liga Wojewódzka A1 Juniora Starszego (2000)

Kolejnym rywalem Juniora Starszego (2000) była drużyna z Żywca, a mianowicie Góral. Podopieczni trenera Mariusza Strojczyka walczyli przez całe spotkanie, lecz cały czas gonili wynik. Do przerwy gospodarze wygrywali 2:1, a bramkę dla Zagłębiaków strzelił Mikołaj Gądek z rzutu karnego, po faulu na Mańce. Do końca nie udało się odwrócić losów spotkania. Obydwie drużyny zanotowały jeszcze po jednym trafieniu, co ostatecznie dało zwycięstwo Czarnym Góral Żywiec 3:2. Dla Zagłębia do siatki trafił zza pola karnego Klich.  

Czarni Góral Żywiec - Zagłębie Sosnowiec 3:2 (2:1)
Bramki: Mikołaj Gądek, Klich

Skład: Suchocki, Kumor, Kłosek, Prokop, Polak, Mańka (60. Łoziński), Janicki, Koniusz (65. Widurski), Kulig (46. Klich), Zynek, Gądek. Rezerwa: Łoziński, Widurski, Klich.

I Liga Wojewódzka B1 Juniora Młodszego (2001)

Junior Młodszy (2001) w ligowym spotkaniu o punkty podejmował Rozwój Katowice. Mimo przewagi Zagłębia nie tylko w grze, ale i w wyniku, przez większość czasu spotkania, drużyny ostatecznie podzieliły się pulą. Jedyną bramkę strzelił Lipkiewicz, po asyście Grabowskiego. - Poprawny mecz w naszym wykonaniu, po którym mamy duży niedosyt, ponieważ tracimy bramkę w końcówce meczu. Wyciągamy wnioski i gramy dalej, bo już we wtorek mamy kolejne spotkanie z Tyskim Sportem - przekazał po meczu trener Rafał Sadowski.

Zagłębie Sosnowiec - Rozwój Katowice 1:1
Bramka: Lipkiewicz (asysta Grabowski)

Skład: Czyż, Kujawa (35. Zawłocki), Gajda, Starzyński, Mociak, Tomko, Kiwior, Kaczmarek (50. Wójcik), Grabowski, Gajos, Lipkiewicz.

III Liga Wojewódzka B1 Juniora Młodszego (2002) 

W czwartej kolejce zawodnicy Zagłębia Sosnowiec (2002) podejmowali u siebie drużynę Sarmacji Będzin. Drużyna gości skupiała się głównie na defensywie, wyprowadzając groźne kontry. Po jednej z kontr już w 6. minucie goście obieli prowadzenie. Zagłębie posiadało w tym meczu dużą przewagę, stwarzając kilka dogodnych sytuacji. Jednak bramkę wyrównującą udało się zdobyć dopiero w 72.  minucie po ładnej, zespołowej akcji. Jej strzelcem był Filip Nowak. Zawodnicy walczyli do końca o pełną pulę jednak nie udało się zdobyć zwycięskiej bramki.

Zagłębie Sosnowiec - Sarmacja Będzin 1:1
Bramka: Filip Nowak

Skład: Koterwa, Pasieka, Mazur, Łukomski, Bednorz, Rasała, Wanotowicz, Wójcik, Gurawski, Pisarek, Popczyk. Ponadto grali: Nowak, Stemplewski, Pająk, Wilk, Cebulski

I Liga Wojewódzka C1 Trampkarzy (2003)

Podopieczni trenera Grzegorza Bąk i trenera Kamila Piętki pojechali do Chorzowa, aby zagrać z tamtejszym Ruchem. Spotkanie nie do końca układało się po myśli Zagłębiaków, ale to właśnie im udało się przywieść do Sosnowca 3 punkty. - Mecz był bardzo szarpany i nerwowy. Nam udało się wyjść zwycięsko z tej konfrontacji. Bardzo dobre zawody tego dnia rozegrał Mikołaj Majchrzak, który zdobył swojego pierwszego gola w oficjalnych spotkaniach w barwach naszego klubu - podsumował trener.

Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec 0:1
Bramka: Mikołaj Majchrzak

Skład: Dudek Sych, Feszter, Bucki, Chęciński, Niemiec, Miłek, Krzanowski, Kulesza, Gajecki, Dąbrowski, Korfel, Nawrot, Majchrzak, Pancerz, Krzeszowiec, Kaczmarczyk

I Liga Wojewódzka C2 Trampkarzy (2004)

Zagłębie Sosnowiec (2004) rozgrywało mecz z drużyną ROW Rybnik na tamtejszym boisku. Piłkarze, z którymi pracuje trener Adrian Zbroja i trener Piotr Strzałkowski grali na dość trudnym boisku, co utrudniało grę piłką. - Dobrze zaczęliśmy spotkanie. Już w 4. minucie prostopadłe podanie Kopki dośrodkowaniem zakończył Wybański, a nabiegający Kruk wpakował głową piłkę do bramki przeciwnika. Niestety zespół nie zachował należytej koncentracji przy stałym fragmencie gry i po błędzie indywidualnym jednego z naszych zawodników gospodarze zdobyli wyrównującą bramkę. Po przerwie gospodarze wyszli na prowadzenie, po rzucie karnym, lecz my chwilę później zdobyliśmy bramkę po akcji lewą stroną boiska, którą technicznym uderzeniem w siatce umieścił Banaś. Od tego momentu mecz był szarpany i żadna ze stron nie zdobyła bramki, mimo że obie drużyny mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Musimy szanować punkt zdobyty na trudnym terenie i pracować nad wyeliminowaniem błędów indywidualnych z naszej gry - podsumował przebieg spotkania trener Adrian Zbroja.

ROW Rybnik - Zagłębie Sosnowiec 2:2 (1:1)
Bramki: Kruk (asysta Wybański), Banaś

Skład: Dubielak, Gałka, Kaim, Płuciennik, Bębenek, Jaskulski, Bała, Kopka, Fijałkowski, Kruk, Wybański. Ponadto grali: Wilczak, O. Nibus, Serwatka, Wołowiec, Pomykała, Banaś, Krawczyk

I Liga Wojewódzka D1 Młodzików (2005)

Podopieczni trenera Kamila Krawczyka walczyli o punkty z Czarnymi Sosnowiec. Nie był to prosty przeciwnik, lecz ostatecznie zespół Zagłębia odniósł zwycięstwo 3:2. - Przez cały mecz prowadziliśmy grę i posiadaliśmy przewagę, jednak goście bardzo umiejętnie bronili się na własnej połowie. Elementami, nad którymi musimy jeszcze popracować jest z pewnością organizacja gry w defensywie oraz cierpliwość w grze ofensywnej - skomentował trener.

Zagłębie Sosnowiec - Czarni Sosnowiec 3:2
Bramki: Franciszek Łydek, Igor Dziedzic, Maciej Barczyk

Skład: Kabała, Machaj, Smok, Łydek, Barczyk, Chamczyk, Baran, Dziedzic, Faroń oraz Nawrot, Wybański, Jarczyński, Janoska.

IV Liga Wojewódzka D2 Orlików (2006)

Rywalem Zagłębia Sosnowiec (2006) była drużyna z Rudy Śląskiej. Pierwszy kwadrans to wyrównana gra obydwóch zespołów, gdzie obie drużyny realizowały swój pomysł na to spotkanie. Goście grali agresywnie, wysokim pressingiem, a Zagłębiacy starali się budować akcję, co wychodziło im z różnym skutkiem. W  14. minucie, po rzucie różnym gospodarze objęli prowadzenie. Od tego momentu drużyna gości z jeszcze większą determinacją dążyła do strzelenia bramki, co skutkowało przejęciem dominacji na boisku  Podopieczni trenera Piotra Tomsi mieli duże problemy z budowaniem akcji przy agresywnie grającym przeciwniku. Napór gości z każdą minutą się powiększał. W samej końcówce drużyna z Rudy Śląskiej wykorzystała dwie sytuacje bramkowe, odnosząc zwycięstwo w tym meczu. - To kolejne doświadczenie, które będzie procentować w przyszłości . Przeciwnik postawił przed nami duże wymagania, a my kolejny raz pokazaliśmy, iż nasza wartość umiejętności indywidualnych jak i całej drużyny jest coraz większa . Jeszcze dużo pracy przed nami, ale z optymizmem patrzymy w przyszłość - powiedział trener. 

Zagłębie Sosnowiec - Pogoń Ruda Śląska 1:2
Bramka:  Poradowski

Skład: Król, Mironowicz, Wieprzycki, Flak, Adamek, Komorowski, Poradowski, Surlej, Żądło, Moroń, Kabała, Jasiński, Kwaśniak, Musiał

III Liga Wojewódzka E1 (2007)

Piłkarze, z którymi pracuje trener Mariusz Majewski i trener Krzysztof Ślęzak pierwsze spotkanie ligowe w minionym tygodniu rozgrywali na wyjeździe z AKS-em Mikołów. Nie udało się odnieść zwycięstwa, chociaż do przerwy mecz był bardzo wyrównany. 

AKS Mikołów - Zagłębie Sosnowiec 6:3 (2:2)
Bramki: Mądry, Orczyk, Gajda

Skład: Małota, Ślęzak, Krawiec, Mądry, Orczyk, Gabor, Gajda, Miśkiewicz, Guzik, Sierka.

Kolejny mecz w lidze niestety również okazał się przegrany dla zespołu Zagłębia z rocznika 2007. - Liga Wojewódzka to zupełnie inny poziom dlatego te dwa wiadra zimnej wody, które zostały wylane na nasze głowy,  powinny  pozytywnie zadziałać na drużynę. Chłopaki muszą zrozumieć, że aby rywalizować na tym szczeblu, oprócz umiejętności, trzeba wykazać cechy mentalne, takie jak zaangażowanie, determinacja, wola walki. Niestety w obydwu meczach zabrakło zdecydowanie charakteru. Musimy w następnych meczach podjąć rękawice i mocno powalczyć o ligowe punkty, bo jak widać z urzędu nikt nam ich nie odda - podsumował dwa spotkania trener Mariusz Majewski.

Zagłebie Sosnowiec - Orbita Bukowno 0:6 (0:4)

Skład: Zając, Dostał, Gajda, Grochowski, Guzik, Jurkiewicz, Krawiec, Mądry, Gabor, Ślęzak, Świątek. 

V liga Okręgowa (2007)

W Lidze Okręgowej za to oglądaliśmy aż 32 bramki i to wszystkie zdobyte przez naszych młodych piłkarzy. Był to zdecydowanie pokaz strzelecki Zagłębiaków. 

Zagłębie Sosnowiec - Górnik Piaski 32:0 (16:0)
Bramki: 7x Sierka, 6x Domin, 5x Miśkiewicz, 4x Szwed, 2x Piaszczyński, 2x Sypień, 2x Sieczka, 2x Kaszuba, Matyszczyk, Górski

Skład: Małota, Domin, Górski, Kaszuba, Matyszczyk, Miśkiewicz, Piaszczyński, Prorok, Sieczka, Sierka, Sypień, Szwed, Wójcikiewicz 

Liga Wojewódzka Orlików 2008

Grupa A:
MUKP II Dąbrowa Górnicza - Zagłębie Sosnowiec 2008 - 1:11 

Skład: Flak, Chatys, Chabrzyk, Grysak, Mietelski, Nowak F; Radomski, Siedlecki, Stawiński, Stehlik, Warzecha, Strózik, Malecki, Kozieł 

Grupa B:
Piłkarz Sosnowiec - Zagłębie Sosnowiec 2008 B - 6:8

Skład: Błaszczyk, Zieliński, Ziarkowski, Sułkowski, Wysocki, Nowiński, Pieniak, Wojtal, Mamerski, Świerk, Imieliński, Sobieraj, Milik, Dzierżyński 

Grupa C:
LKS Zgoda Byczyna - Zagłębie Sosnowiec 2008 - 4:3

Skład: Ociepka, Kagan, Janiszewski, Pilawski, Dudek A; Dudek O; Felis, Nurski, Nowak P; Buszko, Piekoszewski, Raczyński, Brożyna, Czajor, Skowroński